Kulcsszó keresés /


Lélek párbeszéd

Újra ott vagy, amitől próbáltad magad megóvni. Összetört. És neked most újra össze kell raknod. Ahogy összerakod a darabkákat, megnézed mire esett szét..rengeteg sérelem, kétség és félelem hever a földön. Azt gondolod milyen butaság volt. Tudtad, hogy ez fog történni, ha valaha is újra összerakod, most már tényleg nem adod senkinek. Mert nem vigyáznak rá, nálad van jó helye, ott van biztonságba, bezárva. - győzködöd magadat.

olvass tovább

Tévhitek az önbizalomról – ne dőlj be nekik!

Tartozom egy vallomással: régebben szörnyen önbizalom hiányos voltam. Azt hittem én vagyok az egyetlen ilyen – kívülről mindenki más olyan magabiztosnak és lazának látszott! Természetesen megpróbáltam én is annak tűnni, de emellett elkezdtem magamon dolgozni - és ettől a helyzet még rosszabbá vált! A motivációs irodalom korai szakaszában olyanokat olvastam, hogy álljak mindig pozitívan a dolgokhoz, ne legyen bennem félelem, ne legyen bennem kétely, higgyek feltétel nélkül és akkor majd elég pozitívan fogok rezegni ahhoz, hogy megvalósítsam az álmaimat.

olvass tovább

Hogyan dolgozhatjuk fel tudatosan a veszteséget?

Azt mondják, a bánat színpadiasan jön, de én úgy érzem, inkább hullámokban. A bánat sok arcot ölthet magára, megjelenhet dühként, szomorúságként és félelemként is, de formájától függetlenül nehéz lehet rajta túl lépni. A fájdalom gyakran a veszteség után következő érzelem, ez lehet a szeretett személy elvesztése, kapcsolat / házasság, álom, karrier vagy akár életünk válsága. Nagy veszteség esetén általában a bánat változó intenzitásban és szintekben következik be.

olvass tovább

A legbonyolultabbnak tűnő nőknek kellenek a legegyszerűbb dolgok

Pont azért, mert már túl vannak azon, hogy ne az élet és a lélek finomságait keressék, a látszat helyett. Egy bonyolult nő, lényegében a legegyszerűbb, mert nem hajtja már az, hogy félelemből, önzésből megszerezzen embereket, biztosnak hitt anyagi javak már nem kábítják, átlátja az élet felesleges hazugságait és nem akar azokban részt venni.

olvass tovább

Tényleg te teremtesz az életedben minden rosszat?

Előfordult már veled, hogy történt valami rossz - baleset, betegség, kapcsolati válság, pénzügyi csőd stb – és egy mindentudó, „beavatott” ismerősöd közölte veled, hogy ezt te teremtetted magadnak? Hogy érezted magad ezek után? Jobb lett? Erőre kaptál? Vagy az amúgy sem könnyű helyzetedet még tetézte egy rakás alkalmatlanságérzés, bűntudat, szégyen és a félelem attól, hogyha valamit rosszul csinálsz akkor majd folyamatosan katasztrófákat fogsz „bevonzani”?

olvass tovább

3 dolog, amit titokban azért teszünk, hogy elkerüljük a fájdalmat

Amikor kapcsolatba kerülünk másokkal, mindannyian bizonyos (tudattalan) technikákat használunk arra, hogy elkerüljük a lehetséges veszélyeket. Még akkor is, ha természetesnek érezzük ezeket a dolgokat, ez egy program, egy megtanult válasz, amely védelmet nyújt a fájdalom, mint például az elutasítás, szégyen, lelepleződés, közelség ellen. Ezek az ellenállási mechanizmusok segítenek fenntartani a biztonságot - akár észrevétlenül vagy függő módon.

olvass tovább