Kulcsszó keresés /


3 dolog, amit titokban azért teszünk, hogy elkerüljük a fájdalmat

Amikor kapcsolatba kerülünk másokkal, mindannyian bizonyos (tudattalan) technikákat használunk arra, hogy elkerüljük a lehetséges veszélyeket. Még akkor is, ha természetesnek érezzük ezeket a dolgokat, ez egy program, egy megtanult válasz, amely védelmet nyújt a fájdalom, mint például az elutasítás, szégyen, lelepleződés, közelség ellen. Ezek az ellenállási mechanizmusok segítenek fenntartani a biztonságot - akár észrevétlenül vagy függő módon.

olvass tovább

Kontrollmánia: Támadás vagy önvédelem?

A kényszeres kontroll, másnéven irányításmánia mögött mindig félelem lakozik. Ezen félelem gyökere szerteágazó lehet. Ide sorolhatóak különféle gyermekkori traumáink, félelmünk az elhagyatottságtól a jelenben, esetleges fájdalmas nehéz szituációk elől való menekülés.

olvass tovább

Engedd el a félelmeidet, és légy hálás!

A félelem az egyik legnagyobb ellenség tud lenni az életed során. Meg kell tanulnod kizárni. Nem foglalkozni vele, úgy tenni, mintha nem is létezne. Nem hagyni, hogy ő nyerjen, máskülönben képes lesz nem csak az életedet befolyásolni, hanem téged is. Azt pedig te sem szeretnéd.

olvass tovább

Mi a kiút a szorongás börtönéből?

Szorongás, félelem, bizonytalanság, pánik – egyre többen jönnek hozzám ezekkel a tünetekkel. Szívdobogásérzésről, alvási zavarokról, izomfeszültségről, nehézlégzésről, gyomoridegről, álkapocsszorításról számolnak be a leggyakrabban, de van, akinek sokízületi gyulladásként nyilvánul meg a szorongása. Úgy élik meg a mindennapjaikat, hogy szinte folyamatosan ott van bennük egy alap feszültség, ami nem hagyja őket nyugodtan élni, elveszi az erejüket, az életkedvüket, a motivációjukat. Vajon mit üzen a test ezzel az állandó befeszültséggel?

olvass tovább