Kulcsszó keresés /


Fel lehet készülni az anyaságra? Ha igen, hogyan?

  • 2023. november 16.

Bármennyire is vágyunk egy gyermekre, nehéz valóban felkészülni a várandósság időszakára és az azt követő kismama létre. A kisbaba fejlődésével egyszerre változik az anyai test és a lélek is. Mindkettő törődő figyelmet és türelmet igényel. Az énből “mi” lesz és ezzel jön a megannyi félelem, kétely és kérdés is. Hogyan lehet ebben a sok változással járó időszakban a testet és lelket is harmóniában tartani? Ebben segít Zágoni Bettina perinatális szakember és Jeges Jutka kismama és baba-mama tornaoktató.

olvass tovább

Milyen energiák állnak a szorongás mögött?

Különböző szorongástól ma már nagyon sok ember szenved. A világ még sem veszi ezt elég komolyan, pedig ha a test jelez, annak mindig oka van és a mérgezett pillangók tánca a gyomrunkban, később sokkal nagyobb bajt is okozhatnak. Meg lehet tanulni kezelni a szorongást, de az igazi gyógyulás akkor kezdődik el, ha megtaláljuk a kiváltó okokat.

olvass tovább

Amikor végre lezárul benned egy fejezet és tovább tudsz lépni

  • 2023. szeptember 21.

Mindannyian megtapasztaltuk már azt, hogy milyen, amikor sírtunk éjszakákon át, fájdalommal az egész lényünkben, gombóc van a torkunkban, nyugtalan idegesség a zsigereinkben. Ugyanazok a gondolatok kavarogtak a fejünkben. A hiány, a harag a félelem, a fájdalom. És milyen jó, amikor végre egyszer csak megszűnik ez a nyomasztó érzés.

olvass tovább

Lélek párbeszéd

Újra ott vagy, amitől próbáltad magad megóvni. Összetört. És neked most újra össze kell raknod. Ahogy összerakod a darabkákat, megnézed mire esett szét..rengeteg sérelem, kétség és félelem hever a földön. Azt gondolod milyen butaság volt. Tudtad, hogy ez fog történni, ha valaha is újra összerakod, most már tényleg nem adod senkinek. Mert nem vigyáznak rá, nálad van jó helye, ott van biztonságba, bezárva. - győzködöd magadat.

olvass tovább

Kifogások, hogy miért nem hagyjuk el a komfortzónánkat

Mi emberek, sokszor nagyon intelligensen megmagyarázzuk önmagunknak, a külvilágnak, hogy miért nem alkalmas most az időpont arra, hogy felszabadítsuk önmagunkat. Az ellenállással tulajdonképpen ki az igazi vesztes? Az élet vagy mi? Milyen kifogásokkal hátráltatjuk a növekedésünket, önmagunkat és hogyan építünk magunk köré még nagyobb kerítést?

olvass tovább

Tévhitek az önbizalomról – ne dőlj be nekik!

Tartozom egy vallomással: régebben szörnyen önbizalom hiányos voltam. Azt hittem én vagyok az egyetlen ilyen – kívülről mindenki más olyan magabiztosnak és lazának látszott! Természetesen megpróbáltam én is annak tűnni, de emellett elkezdtem magamon dolgozni - és ettől a helyzet még rosszabbá vált! A motivációs irodalom korai szakaszában olyanokat olvastam, hogy álljak mindig pozitívan a dolgokhoz, ne legyen bennem félelem, ne legyen bennem kétely, higgyek feltétel nélkül és akkor majd elég pozitívan fogok rezegni ahhoz, hogy megvalósítsam az álmaimat.

olvass tovább

Hogyan dolgozhatjuk fel tudatosan a veszteséget?

Azt mondják, a bánat színpadiasan jön, de én úgy érzem, inkább hullámokban. A bánat sok arcot ölthet magára, megjelenhet dühként, szomorúságként és félelemként is, de formájától függetlenül nehéz lehet rajta túl lépni. A fájdalom gyakran a veszteség után következő érzelem, ez lehet a szeretett személy elvesztése, kapcsolat / házasság, álom, karrier vagy akár életünk válsága. Nagy veszteség esetén általában a bánat változó intenzitásban és szintekben következik be.

olvass tovább