A megfelelő babacipő kiválasztása
Megfelelő babacipők kiválasztásának szempontjait vesszük ma sorra.
olvass továbbMegfelelő babacipők kiválasztásának szempontjait vesszük ma sorra.
olvass továbbAz iskolás napok ideje alatt egy állandóan fejtörésre okot adó helyzet: mi kerüljön az uzsonnás-dobozba? Ami egészen biztos, hogy mindig, de iskolás napokon aztán pláne ragaszkodni kell ahhoz, hogy a gyerek változatos és bőséges reggelit egyen.
olvass továbbAttól a pillanattól kezdve, hogy a nő először kézbe veszi a gyermekét, sohasem lesz már a régi. Egy új szerepet kell vállalnia: anya lett, ami azt jelenti, hogy dupla felelősséget vállal, hiszen a sajátja mellett, egy másik életre is teljes odaadással vigyáznia kell. Teste, lelke teljesen átalakul, és nehéz feladat, hogy a régi nő, és az új anya megférjen egymás mellett. Az alábbi bőrfeszesítő, illetve regeneráló tippek leginkább abban segítenek, hogy újra elfogadd önmagad, ráadásul egy egészséges úton fedezhesd fel a benned lakozó nőt.
olvass továbbA dohányzás magzati fejlődésre káros hatásai kiküszöbölhetőek, amennyiben az anya legkésőbb terhessége igazolódásakor felhagy káros szenvedélyével
olvass továbbNagyon gyakori kérdés, hogy mit vigyenek a meghívott vendégek ajándékba a kisgyermek keresztelő/névadó ünnepségére.
olvass továbbA nők esetében az áldott állapot 9 hónapos alakulása természetszerűleg adódik, azonban nem szabad megfeledkezni arról, hogy ennek a csodás időszaknak a leendő apuka is fontos szereplője illetve részese. Mivel ez fizikai és mentális értelemben is egy jelentős átalakulása az életünknek, fontos, hogy kellő felkészültséggel, megfelelő kommunikációval vészeljük át az esetlegesen nehezebb szakaszokat is. Íme, néhány tipp a leendő apukáknak.
olvass továbbA magas vérnyomás nem csak a kismama egészségét, de a magzat fejlődését is veszélyezteti. Időben beállított, megfelelő gyógyszeres kezelés, és a várandósság alatt alkalmazott helyes életvitel mellett azonban a kismama és a baba egészségi állapota is jelentősen javítható, a szövődmények kialakulása részben megelőzhető, illetve kialakulásuk ideje és súlyossága befolyásolható.
olvass továbbA tornát már a legkisebbeknél is elkezdhetjük, hiszen lelkesen utánoznak minket (kb. 2 éves kortól). Természetesen előfordulhat, hogy a kivitelezés még nem tökéletes, de ez nem gond, csak arra ügyeljünk, hogy ne történjen baleset. A gyakorlatokat akár naponta is elvégezhetjük. Az sem baj, ha csak egy részüket hajtjuk végre, lényeg a rendszeresség. A lábtorna mellett járjunk minél többet mezitláb vagy zokniban.
olvass továbbA normál gyermeki fejlődést számos félelem kíséri, melyek együtt alakulnak a személyiséggel. Mástól fél egy óvodás, mástól a kisiskolás és a serdülő.
olvass továbbA cipővásárlás sok nő egyik kedvenc tevékenysége. Eljön az idő, amikor viszont a babának kell megvenni az első kiscipőjét. Ez már nem olyan könnyű feladat, sok kérdés felmerül bennünk. Mikor vegyem meg az elsőt? Milyen típusút vegyek? Mekkora a megfelelő méret? Elég a szandál, vagy kell-e zárt cipő is? A testvér cipője megvan, az nem lesz jó a picinek?
olvass továbbA tavaszi-nyári időszak beköszöntével egyre több időt vagyunk a szabadban. Ez mindenképpen jót test a testnek és a léleknek is. Azonban óhatatlanul is előfordulhatnak balesetek a játék alatt. Most a leggyakrabban előforduló lehetőségeket és azok kezelését vesszük számba.
olvass továbbAmikor a gyerekek bekerülnek abba a korba, hogy már lehet velük kézműveskedni, gyurmázni, nem árt pár jól bevált, egyszerű és olcsó házi recept, amivel előteremthetjük a szükséges alapanyagokat, a bolti termékek árának töredékéből.
olvass továbbGyermekekkel foglakozó gyógytornászként nagy hiánynak éreztem egy nagyon gyakorlatias és ugyanakkor esztétikus és „gyermek stílusú” gyakorló könyv létezését.
olvass továbbA terhesség előtt megkezdett immunterápia hatására nemcsak a kismama allergiás tünetei javulnak, de a kezelés a születendő gyermeknél is csökkentheti a betegség megjelenésének kockázatát.
olvass továbbAz 1-3 éves bölcsis korosztály kiegyensúlyozott táplálkozásáról lesz szó. Erre a korosztályra jellemző a viszonylag nagy tápanyag igény, főleg a kalcium és a fehérje vonatkozásában.
olvass továbbA nyári szünet megszervezése a szülők számára nem feltétlenül játék és szórakozás. A hosszúra nyúlt pihenés közben gondoskodni kell a gyermekek felügyeletéről. Ki és mikor tud vigyázni rájuk? Hogyan osszák be a szabadságukat? Mennyire mozgósíthatók a nagyszülők? Egyszerű megoldásnak tűnik egy-két táborba is befizetni a gyereket, de vajon el lehet már engedni egyedül egy hétre? El tudja majd magát látni? Mi lesz, ha nem tetszik neki, és haza akar jönni?
olvass továbbMi a jobb döntés? Mivel okozom a legkevesebb lelki törést a gyereknek? Maradjunk együtt a gyermek érdekében egy boldogtalan házasságban, vagy nevelkedjen egyedül? Fog ez menni? Egyedül nevelni egy kisgyereket, ha élhetne „normális” családban is?
olvass továbbItt a strandszezon, a szülőkben pedig felvetődhet a kérdés, hogy milyen papucsot válasszunk strandra, uszodába kisgyereknek?
olvass továbbA nyár a legideálisabb alkalom arra, hogy életmódváltásba fogjunk, méregtelenítsük szervezetünket, megszabaduljunk a fölösleges kilóktól, feltöltsük vitamin és ásványi-anyag raktárainkat. Ilyenkor nemcsak a zöldségek tisztító, lúgosító erejében bízhatunk, hanem van néhány idénygyümölcs, amely helyesen fogyasztva méregteleníti a szervezetet, hidratálja sejtjeinket! Egyik ilyen a magas kálium tartalmú görögdinnye. Nagy hangsúly van viszont a helyes fogyasztásán. Mit értünk ez alatt?
olvass továbbGyermekünk szobájának elképzelése sok esetben nehéz feladatnak tűnik. Aki a nyári időszakban kezd bele a felújításba, netán az első gyermekszoba kialakításába, bizony joggal választhat az évszaknak megfelelő tónusú színeket.
olvass tovább