Kulcsszó keresés /


Empatikus tudsz ott maradni, ahol már nem érzed jól magad?

Minden ember máskor ér be, máskor ért meg bizonyos dolgokat. Ugyanazon az úton megyünk keresztül mindannyian, csak más lelkiállapottal és másmilyen időszakaszban. Van, hogy egy kapcsolatnak ezért is szakad vége, mert nem ott tartanak a benne lévő felek, ahol tartani kéne ahhoz, hogy egy jól működő kapcsolatot kapjanak meg az egyenlet végén. Az élet, a sors útvonala ugyanazon a térképen ugyanúgy megtalálható mindenki előtt, csak az elágazások, a megállások, a néhánykori visszafordulások vannak máshová felrajzolva. Az útvonal ugyanaz, a belső utazások és traumákkal való törődés és feldolgozás lesz más és más.

olvass tovább

Kockáztatás nélkül nincsenek igazi találkozások

Félelmek, komplexusok, feldolgozatlan múlt, lelki sebek, ezek tarkítják, csúfítják lelkünket, lényünket átjárja a félelem. Félünk megnyílni, őszintének lenni, félünk feladni a szabadságunkat, a jól bejáratott, önállóan működtetett, egyszemélyes életünket. Az érzelmeket kimutatni veszélyes hazárdjáték manapság.

olvass tovább

8 jogos elvárás, amit nagy hiba feladni egy kapcsolatban

Makacs, felfuvalkodott, sértődött gyerekként csetlünk-botlunk az emberi kapcsolatok bonyolult, bejárhatatlan rendszerében. Érzelmi zombiként viselkedünk olyan szituációkban, amikor egyetlen ölelés megoldana minden problémát. Vannak, akik egyenesen irtóznak a meghitt beszélgetésektől, és a kommunikációmentes, néma csöndekben elvárják a gondolatolvasást.

olvass tovább

Nem születünk nőnek, hanem azzá válunk

Egy kislány számára a nőiesség első közvetítője az édesanyja. Ha az anya szereti, elfogadja önmagát, és kiteljesedik női szerepeiben, akkor ezt az önszeretetet képes átadni a lányának, és bátran, egészséges önbizalommal telve együtt néznek farkasszemet a nőiességgel. A lány tiszteli a női szerepét megélő, önelfogadó anyát, és az ő tiszteletével, képes majd tisztelni az önmagában élő nőt is.

olvass tovább

A perfekcionizmus mérgező hatásai - és minden, amit ezek miatt teszel

  • 2024. március 26.

A perfekcionizmus egy létező dolog, amely az egyént arra készteti, hogy mindig tökéletesnek kell lennie. Nem képes elfogadni semmi középszerűt, vagy bármit, amit kevesebbnek ítél meg a tökéletesnél. Keményen bírálja önmagát és ezzel sokszor pont azt az egészséges kontrollt veszti el, amely a mentális jóléthez szükséges. Ha a következőket tapasztalod magadon, akkor érdemes elgondolkodnod azon, hogy nálad is fennáll a perfekcionizmus, mint toxikus probléma.

olvass tovább

Hogyan csökkentheted a stresszt a mindennapjaidban?

  • 2024. március 25.

Stresszelünk a magánéleti problémák miatt, a munkahelyi gondok okán, egyszerűen csak azon, hogy dugóban ülünk, vagy nagy a tömeg a metrón. Nem könnyű azonnal felismerni ezeket a helyzeteket, és megálljt parancsolni az indulatainknak és érzéseinknek, azonban most megpróbálunk néhány tippet adni, amiknek köszönhetően egy kis odafigyeléssel könnyedén csökkenthetjük a stresszt az életünkben.

olvass tovább

Miért kellene tökéletesnek lennünk?

Még mindig népszerű dolog fellázadni az ellen, hogy az emberek csupa szépet és jót posztolnak a közösségi médiában, sőt, ha valakitől megkérdezik, hogy hogy érzi magát, akkor szinte kötelezően elvárt dolog valamilyen szörnyű dologról beszámolni. Az, hogy valaki szép képeket, kellemes élményeket posztol, vagy arról mesél, hogy éppen jól érzi magát, közel sem jelenti azt, hogy tökéletes az élete.

olvass tovább

Az én testem, az én döntésem

Sokan bántanak, nem értenek; a szüleim képtelen elfogadni a döntésemet. Mások úgy gondolják, hogy csak arról van szó, hogy nem jött még el az ideje, de a hátralévő pár évben még nagy valószínűséggel megváltoztatom a véleményem. Ki kell, ábrándítsak mindenkit: az én testem, az én döntésem. Arról nem is beszélve, hogy ez a világ már nem alkalmas a gyermeknevelésre. Nevezhetsz önzőnek, felületesnek és meggondolatlannak, de én boldog vagyok így nőként, nem pedig anyaként.

olvass tovább

Miért ragaszkodunk? – Annyit adsz, amennyit kapsz?

Túl szeretek, túl sokat adok és keveset kapok. Sokszor előfordul mostanában, hogy úgy érzem, nem azt kapom vissza, amit valakinek nyújtok. Vajon, miért van az, hogy az emberek hajlamosak túl sokat adni, még akkor is, ha lelkesedésük, támogatásuk viszonzatlan? Miért ragaszkodunk túlságoson is, ismerősökhöz, barátokhoz?

olvass tovább