Kulcsszó keresés /


Ki nyeri meg a Google és a Microsoft párviadalát?

  • 2023. március 14.

Az elmúlt hónapokban a világ két legnagyobb technológiai vállalata közötti kiélezett versenytől hangos a világsajtó. A legtöbb elemzés arról számol be, hogy a Microsoft a ChatGPT (OpenAI) fejlesztésével és piaci bevezetésével jelentősen elhúzhat a Google előtt, eldöntve ezzel a már több évtizede tartó “állóháborút”. Akadnak azonban bőven szkeptikusok a témában, akik szerint a ChatGPT körüli felhajtás inkább csak egy ügyes PR fogás és hosszú távon nem lesz számottevő a redmondiak befektetése. Juhász Viktor felhőszakértő szerint a felhasználók elköteleződése nem a funkciók fejlesztésén vagy a pillanatnyi felhasználói élményen áll vagy bukik, hanem leginkább a megszokáson és az innovációra való nyitottságon múlik.

olvass tovább

A dietetikus segít: így vigyázzunk szívünk egészségére

  • 2023. március 10.

Hazánkban a lakosság mintegy harmada szenved magas vérnyomásban, a halálozások 49 százalékát szív- és érrendszeri betegségek okozzák, emiatt például 2019-ben mintegy 64 ezer ember hunyt el Magyarországon - ez havonta átlagosan több mint ötezer halálesetet jelent. Ezek az adatok is azt mutatják, hogy muszáj odafigyelnünk szívünk egészségére, hiszen ez a szerv a testünk motorja, éjjel-nappal azon dolgozik, hogy a keringési rendszert működtesse, és tápanyagokkal lássa el a sejtjeinket. Bakk Brigitta, a Flora dietetikusa pár tippel segít nekünk, miként tudunk szívünk egészségéről gondoskodni.

olvass tovább

Némán pusztít - a stressz egészségre gyakorolt hatásai

  • 2023. március 04.

A stressz az egyik olyan tényező, amely káros hatással lehet az egészségünkre. Ha hosszú távon jelen van, akkor pusztítást okozhat a mentális és érzelmi egészségünk terén, ami súlyosbítja a fizikális problémákat is. Sok tanulmány megerősített azt, hogy a stressz fokozza a krónikus betegségek, például az Alzheimer-kór, a szívbetegség és a cukorbetegség kockázatát. A depresszió és a szorongás is gyakoribbak a krónikusan stresszes egyéneknél.

olvass tovább

Az utazás jótékony hatásai

Az utazás egy remek dolog. Aki nem utazik, még az is olyan dolognak gondolja, amit teljesen meg tud érteni, ha valaki rajong érte. Kiszakadni a saját kis valóságunkból és idegen tájakat, esetleg kultúrákat is megismerni, valami fantasztikus érzés. Ezzel pedig csak homályosan sikerült visszaadni a tényleges átélés érzését. Nem elég, hogy ennyire jó, de vannak jótékony hatásai is, rövid és hosszú távon egyaránt. Csak olvass tovább!

olvass tovább

A kapcsolat a lelkekben indul

Hacsak nincsenek súlyos elköteleződési problémáink, a kötődés vágya ott él mindannyiunkban, egy egészséges lelkű ember nem létezik kapcsolatok, kötődések nélkül, ez elemi igény. Hosszú távon nem opciók akarunk lenni, hanem az egyetlen lehetséges út valaki számára.

olvass tovább

Miért fontos az, hogy megtanulj nemet mondani?

  • 2022. szeptember 26.

Mindannyian szeretnénk, hogy szeressenek és elfogadjanak bennünket. Társas lények vagyunk és természetünkből fakad, hogy kapcsolatba szeretnénk lépni másokkal a lehető legmegfelelőbb módon. Mi lehet jobb módja ennek, mint mindig elérhetőnek lenni, amikor szükség van ránk, támogatni másokat, és soha nem mondani „nem”-et. Nos sajnos a probléma ezzel az, hogy ez hosszú távon tönkreteheti az életedet és az egészségedet is.

olvass tovább

4 tipp, hogy megnyugodj, amikor pánikrohamod van

Egyre több embert érint részlegesen vagy hosszú távon a szorongás, ezen belül is a pánikroham. Sokan nem veszik komolyan és azt gondolják a pánikbetegségben szenvedő ember, csak túloz és csak az elméjében létezik az a bizonyos félelem. Igen, valóban pszichés eredetű zavarról van szó, de ha vesszük a fáradtságot, hogy jobban megértsük ezt a témát, akkor tudhatnánk, hogy az elme nagyon sok dologra képes hatni, főleg stressz hatására. Itt van néhány tipp, arra az esetre, ha egy társad segítségre szorulna vagy ha a te életedet nehezítik ezek a visszatérő rohamok.

olvass tovább

A kalitkában született madarak azt hiszik, hogy a repülés betegség

Hiszünk-e abban, hogy a kezünkbe vehetjük az életünk irányítását, mert sok minden rajtunk, a mi választásainkon múlik? Vagy úgy véljük, hogy a körülményeknek, a környezetünknek, a múltunknak, a felmenőinktől hozott mintáknak kiszolgáltatottan, óhatatlanul be kell járnunk egy utat? Képesek vagyunk-e hosszú távon is kitartani a döntéseink mellett, akár külső elvárások ellenében, ha azok más irányba sodornának, mint amerre menni szeretnénk? Van-e elegendő autonómiánk? És, ha most még nincs, mit tehetünk azért, hogy megnövekedjen a belső (s vele együtt a külső) szabadságunk?

olvass tovább