'Én most stagnálok'– Tévhitek erről a kijelentésről

Azt figyeltem meg, az emberi visszajelzések kapcsán, hogy a stagnálás szó egy teljesen negatív értelmezést kapott napjainkban. Pedig a stagnálás se nem pozitív, és se nem negatív, valahogy a kettő között helyezkedik el félúton. Az az időszak, az az állapot, amikor már átestél a mélyponton, amikor már elfogadtad, hogy mi történt, hogy hol vagy éppen, de még tart a feldolgozás és a sokkos állapot, hogy hova is helyezd el újra önmagadat. A feldolgozás időszaka.

olvass tovább

Egy kapcsolat két emberen múlik. A nárcisztikus kapcsolatnál a hibáztatás miért redukálódik le mégis az egyik félre?

Szakít, de visszatér. S vajon mennyire önző dolog egy ilyen személynek hangosan kimondani azt, ami éppen benned megy végbe? Vajon mennyire önző dolog hangosan kimondani azt, ami belül összetört téged? És valójában ki kell mondani, vagy elég, ha csak saját magadnak bevallod? Mennyire szabad önzőnek lenni egy kapcsolatban?

olvass tovább

Az öngyilkosság nem betegség

„Nem hiszek abban, hogy jogom van sorba állni a segélyért, de nincs jogom sorba állni a munkáért.” 2020. július 14-én, 46 éves korában Cserdi polgármestere, Bogdán László elhunyt. Felakasztotta magát, vagyis saját kezűleg vetett végett az életének.

olvass tovább

Generációk egymás mellett Avagy hogy jön ahhoz az Európa Kiadó, hogy 2022-ben egy teltházas koncertet hozzon össze az A38-on?

Egy generáció nőtt fel rajtuk. Egy biztonságos közeg volt a barátságtalan 80-90-es évek Magyarországán. Egészen biztos, hogy azért a legtöbb 45+-os felnőttnek van az Európa Kiadóról valami halvány derengése, vagy épp emléke. Mégis hogy csinálják, hogy még mindig teltházas koncerteket hoznak össze?

olvass tovább

Az online térben is többnyire azt kapod a másik embertől, ahogyan tudat alatt magaddal bánsz

Közvéleménykutatást tartottam a randi applikációkról, és magáról az online térről, hogy mégis az emberek többsége hogyan is látja az egészet. Két kérdésnek a válaszai voltak számomra a legmegdöbbentőek. Az elsőnél azt kérdeztem meg, hogy vajon melyik nem hajlamosabb jobban arra, hogy a különféle randi applikáción megjátssza magát, és az utolsó pillanatig szoros volt az állás a nők és férfiak között, majd a végén 1 szavazattal győzött a női nem. A második kérdésre a válaszok már-már sokkal egybehangzóbbak voltak: itt azt kérdeztem meg, hogy melyik nem hajlamosabb arra, hogy a feldolgozatlan traumái miatt csak szexre válasszon partnert a komoly párkapcsolat helyett. Itt a férfiak kerültek ki győztesen.

olvass tovább

Megfelelni valaminek, ami bezárja a szíved

Valamilyen szinten, gyerekkorunkban mindenkinek meg szeretnénk felelni. Hogy jók vagyunk, hogy nem is vagyunk olyan rosszak, mint amilyennek néhanap a szüleink és az idegenek látnak minket, hogy eléggé okosak vagyunk és csinosak és kisebb korban pedig még aranyosak is, de egyben vagányok is annyira, hogy szeressenek velünk lenni az emberek.

olvass tovább

Minden szakítás végén van egy rádöbbenés. A tiéd mi volt legutóbb?

Szerda hajnalban, videochatelés közben jött el a szakítás pillanata. Mármint azért hívtak fel videochaten, hogy szakítsanak velem. Utána kiderült, hogy még jobb helyzetben vagyok, hiszen két lánnyal újfent szakítottak, csak szimpla üzenetben. Három nap azzal telt el, hogy rádöbbentem, hogy az üveg bor és a folyamatos bőgés a teljes józansággal egyenlő. Bár mókás, de nem akartam lerészegedni; ez valahogy meg se fordult a fejemben. Talán ez is annak jele, hogy túlságosan mazochista vagyok, és élvezem a fájdalmat. Stagnáltam. Stagnálok. És, ha gyűlölők valamit a világon, az ez: a stagnálás.

olvass tovább

Semmiféle önzőség nem lehet jó hatással egy emberi kapcsolatra sem

Akkor is kiállok amellett, hogy a nárcizmus, mint személyiség, mindenkiben megtalálható. Ezt már Freud is megállapította: azt, hogy bizonyos színtű nárcizmus mindannyiunkban születésünktől fogva jelen van. Ez a kijelentés nem védi meg a nárcizmusos személyiségzavarral rendelkező személyt. Nem áll ki mellette, és nem áldozathibáztatásra próbál rávilágítani. Nem, hanem azt igyekszik megmutatni, hogy az életben nem minden fekete vagy fehér, hogy nem lehet mindent becímkézve a polcra tenni, hogy te ez vagy és punktum.

olvass tovább

De hogyan szerethetnének valóban minket mások, ha mi magunkat képtelenek vagyunk szeretni?

Nyitottan a világra. Avagy elolvastam Pataki Ági könyvét. - Modellként kezdte, üzletasszonnyá vált, és évek óta már Balázs Béla-díjas filmproducer. Pataki Ági, akit egy generáció sztármodellként ismer, billentyűzetet ragadott, hogy megírja a könyvét. Ez a „Nyitottan a világra”, és 2021-ben, a pandémia közepén jelent meg a Libri Kiadónál. Meglepő, hogy ezt is nagy siker övezte, mint minden mást, amibe Pataki Ági belefog?

olvass tovább