Az elengedés fontossága

Hajlamos vagyok rágódni múltbeli dolgokon, annak ellenére, hogy tudom, kárt okozok vele magamnak. Ezt tapasztalom a környezetemben élők közül is pár emberen. Pedig mennyivel könnyebb lenne, ha ezeket szimplán elengednénk.

olvass tovább

A munkahelyi stressz, és annak hatásai

A munkahelyi stressz minden dolgozó ember életében jelen van, ám eltérő mértékben. Szintje függ a foglalkoztatás körétől, a ledolgozott órák számától, a szabadnapok mennyiségétől, és persze a kollégáktól, valamint a főnöktől is. Egy bizonyos szintig még nem ártalmas, ám ha túllép egy bizonyos határt, akkor már káros lehet a fizikai és a mentális egészségünkre is.

olvass tovább

Finom smoothie receptek

Ilyenkor nyáron érdemes kihasználni, hogy rengeteg zöldség és gyümölcs is elérhető a piacokon. Kiváló alkalom arra, hogy a mindennapi táplálkozásunkba belevigyük a smoothiekat is. Gyors, tápláló, nagyon finom és igazi energiabomba! Hoztunk néhány receptet!

olvass tovább

A szociopata ismertető jelei

A pszichológusok úgy definiálják ezt a kórképet, hogy ez egy antiszociális személyiségzavar, melyet a rossz életkörülmények, különböző lelki traumák váltják ki.Sok rosszat tesznek a környezetükben élő embereknek, ezért mindenféleképpen ügyelni kell rá, hogy ne kerüljünk a hatásuk alá. De miről is ismerhetjük fel őket?

olvass tovább

Paleo étrendek

A paleolit diéta lényege, hogy bizonyos ételeket száműzünk az életünkből. A paleolit korszakban nem volt állattenyésztés és mezőgazdaság, így kagylókat, halakat, tojásokat, sült húsokat, dióféléket, zöldségeket, gyökereket, gyümölcsöket, bogyókat és gombákat fogyasztott az emberiség. Aztán a mezőgazdaság kialakulásával megjelentek a neolit ételek, úgy, mint különböző tejtermékek, babok, burgonya, és cukor. Ezek a „hamis” élelmiszerek.

olvass tovább