Kulcsszó keresés /


A túlzott aggodalom pszichológiája

  • 2023. szeptember 13.

A túlaggódás sokunkat érint, hiszen manapság annyi dolgot fojtunk el magunkba, melyekről sokkal inkább beszélni kellene, mintsem kattogni rajta. Azt azonban már az elején kijelenthetjük, hogy az aggodalom sok jóra nem vezet. Hiszen egy olyan dolgot próbálunk ilyenkor kontrollálni, amit nem tudunk.

olvass tovább

Ne agyald túl, engedd el

Mindannyian ismerjük a szorongást, a túlagyalást, az aggódást, a negatív gondolatok spirálját. Agyunk ősi programozása arra késztet minket, hogy hamarabb észre vegyük a negatív dolgokat, esetleges kedvezőtlen kimeneteleket, mint a pozitív történéseket.

olvass tovább

Bizonytalan vagy a randi után? Ezt a 10 üzenetet nem ciki elküldeni

  • 2022. augusztus 25.

Egy randi mindig sok stresszel jár, hiszen ha már elmegyünk rá, akkor valószínűleg szeretnénk, hogy minél jobban sikerüljön. A randi miatti aggódás viszont akkor is folytatódik, miután a találka véget ért, hiszen nem mindegy, hogy a búcsút követően hogyan folytatódik a két fél között a kommunikáció. Íme 10 üzenet, amivel a másik tudtára adhatod, hogy jól érezted magad, és szívesen folytatnád, ami elindult kettőtök között.

olvass tovább

Az aggodalom nem segít - Hogyan tedd félre az aggódás okozta szorongásaidat?

  • 2022. január 04.

Amikor aggódunk valami miatt, akkor szorongunk. A szorongás elleni küzdelem pedig érzelmileg nagyon kimerítő. Sokan küzdünk ezzel nap, mint nap, különösen a bizonytalan időszakokban. Gyakran azon kapjuk magunkat, hogy folyamatosan aggódunk a jövő miatt, vagy stresszelünk a múltunkkal kapcsolatban és ezzel gyakorlatilag teljesen ignoráljuk a jelenünket.

olvass tovább

Mégis hová vezet a túlaggódás?

  • 2019. október 17.

A túlaggódás sokakat érint, hiszen manapság annyi dolgot fojtunk magunkba, melyekről sokkal inkább beszélni kellene, mintsem kattogni rajta. Azt azonban már az elején kijelenthetjük, hogy az aggodalom sok jóra nem vezet.

olvass tovább

Hová vezet a túlaggódás?

  • 2018. december 21.

A túlaggódás sokakat érint, hiszen manapság annyi dolgot fojtunk magunkba, melyekről sokkal inkább beszélni kellene, mintsem kattogni rajta. Azt azonban már az elején kijelenthetjük, hogy az aggodalom sok jóra nem vezet.

olvass tovább

Hogyan neveljük önállóságra?

  • 2018. március 14.

Ez a kérdés sok kisgyerekes anyukát foglalkoztat. Mindannyian szeretnénk, ha gyermekünk önállóbb lenne, megállná a helyét, ha elengedjük a kezét. Az önállóság kialakulása nagymértékben a szülőn múlik. De mégis hogyan? Az önállóság mértékének engedése vagy gátlása nem egyszerű szülői teendő! Gyakran akadályozzuk gyermekünket türelmetlenségünk miatt. A másik önállóságot gátló tényező a túlzott szülői aggódás.

olvass tovább

Illúzió

  • 2015. október 17.

Fáradt vagyok, de nem tudok elaludni. Nyomaszt a teendők sokadalma, álmosít az eső, az éjszaka nyugalma nem hozza el a megváltó álmot. Némán fekszem, és várom, hogy bekövetkezzen a pillanat, amikor beleszédülök a színekbe, és elfelejtem, hogy milyen a valóság, a hétköznapok zuhataga.

olvass tovább

Túlféltjük-e a gyereket?

  • 2013. október 16.

Mi is, mint nagyon sok hozzánk hasonló szülő, reggel elvisszük a gyerekeket az iskolába, délután elmegyünk értük, alsó tagozatos lurkókról van szó. Majd szállítmányozzuk őket a különórákra, - az ember néha már taxiszolgálatnak érzi magát - és mikor ötödször jártunk aznap a suli környékén, mert esetleg még otthon is maradt valami (oda-vissza ez már 10), akkor már a köröktől önmagában is besokall az ember. Vajon ez meddig tart? Mikortól engedhetjük a gyerekeket egyedül iskolába járni és haza jönni?

olvass tovább