Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.stylemagazin.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • DIVAT&STÍLUS
    • Hírek
    • Stílusiskola
    • Celebrity
  • SZÉPSÉG
    • Smink
    • Bőrápolás
    • Hajápolás
    • Illatok
  • KERESD A NŐT
    • Fesztelen mindennapok
    • Lélekhangok
    • Férfi szemmel
    • Szívvonal
    • Férfiszempont
  • STYLELIFE
    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Egészség
    • Fitness
    • Stylebusiness
    • Utazás
    • Esküvő
    • Stylekids
    • Style family
  • STYLE LOUNGE
  • STYLENEWS
    • Aktuális
    • Interjúk
    • Mobility
    • Style ART
    • Kultúr-kitérő
    • Rendezvények
  • STYLEHOME
Trendek:
Életstílus
Stylelife - Mi történik a héten?    2025.12.01-07.

Mi történik a héten? 2025.12.01-07.

Stylelife
Rendezvények - Tudományos csapatépítéssel zárják az évet a vállalatok

Tudományos csapatépítéssel zárják az évet a vállalatok

Rendezvények
Mobility - Manga Panda - Lexus Rz 300e Teszt

Manga Panda - Lexus Rz 300e Teszt

Mobility
Rendezvények - Soha nem látott verseny a Leader of the Year díjakért – 2025 a rekorderősség éve volt

Soha nem látott verseny a Leader of the Year díjakért – 2025 a rekorderősség éve volt

Rendezvények
Stylenews - Virág Judit Galéria karácsonyi aukciója igazi művészeti szenzáció lesz

Virág Judit Galéria karácsonyi aukciója igazi művészeti szenzáció lesz

Stylenews
Divat & Stílus - Stílusiskola: így viselj télen fekete szoknyákat

Stílusiskola: így viselj télen fekete szoknyákat

Divat & Stílus
Hírek - 185 év időtlen stílus, modern elegancia, egyediség és tradíció W.KRUK – 1840 óta, örökké

185 év időtlen stílus, modern elegancia, egyediség és tradíció W.KRUK – 1840 óta, örökké

Hírek
Stylelife - Táplálkozási problémák és hiányállapotok kutyáknál – amikor a bőr és a szőr jelez először

Táplálkozási problémák és hiányállapotok kutyáknál – amikor a bőr és a szőr jelez először

Stylelife
Keresd a nőt! - Nők, a kombinálás mesterei

Nők, a kombinálás mesterei

Keresd a nőt!
Keresd a nőt! - Mozaikcsalád – 'A mostoha'

Mozaikcsalád – 'A mostoha'

Keresd a nőt!
Rendezvények - Ünnepváró Forgatag a Hagyományok Házában

Ünnepváró Forgatag a Hagyományok Házában

Rendezvények
Keresd a nőt! - Amikor mindenki jobban tudja nálad, hogy neked mi a jó

Amikor mindenki jobban tudja nálad, hogy neked mi a jó

Keresd a nőt!
  1. KERESD A NŐT
  2. Lélekhangok
  3. Az ítélkezésről

Az ítélkezésről

  • 2020. november 27.
  • Tóth Éva Tóth Éva
  • Komment

A mai divatos spiritualitással átitatott világban mindenhonnan dőlnek felénk a tanítások. Mindannyian emocionálisan vagy pedig intellektuálisan fejlesztjük magunkat egy szintre, és észrevétlen dolgokon csúszunk el a nagy mindent befogadó szeretet talaján. Akárhonnan is nézzük, ha jól megfigyeljük magunkat és a reakcióinkat, csak beleesünk a folyamatos ítélkezés csapdájába.

  Tetszik
206
  Megosztás Küldés

Megítéljük a körülöttünk zajló világ minden rezdülését. Elnevezünk valamit jónak valamit rossznak. Legtöbbször minden fekete és fehér számunkra, vagy ilyenek vagyunk vagy olyanok. Az arany középút sokszor nagyobb buktatókat rejt magában. Mert eljutunk egy bizonyos szintű szociális fejlettségi szintre, és onnantól kezdve azt gondoljuk magunkról, hogy jó és elfogadó emberekké edzettük magunkat.

Aztán képzeljünk el egy átlagos munkanapot. Reggel felkelünk, kikelünk az ágyból, nyugisan megisszuk a kávét és szeretteink körében elkészülünk a napra. Aztán amint kilépünk az ajtón, jönnek szembe a mindennapok. A villamoson a sarkunkba állnak, netán belefutunk egy-két túl közeledős emberbe és máris omlik a ragyogó mosoly az arcunkról. Az orrunkba másznak a kéregetők az utcán részegen aztán a munkahelyen pedig a kollégák és az ügyfelek változatossága szép lassan kikezdi a türelmünket. Természetesen, ha az ember végiggondol őszintén a családján is, mindenhol van feketebárány, életképtelen vagy éppen nem épp mintaéletet élő rokon, akiről szintén megvan a magunk kis véleménye. Belecsúszunk kis gonosz pletykálkodásokba is, hiszen valamilyen beszédtémának kell lennie az emberek között, ha akad egy-két közös ismerős. Közéleti és közösségi médiát már nem is említem, mert magától értetődő, hogy egyik ember másik ember életét a címlapokról is olyan könnyen kialakítja a fejében, hogy nem is kell tovább magyarázni.

Az ítélkezésről - KERESD A NŐT  - Lélekhangok - döntések, elfogadás, ítélkezés, lélekhangok, szeretet, tulajdonságok,

Akármennyire is szeretnénk nézőpont nélküliek maradni, folyamatosan elítélünk másokat. Legyen bármilyen indíttatás a lelkünkben, egy pici irigység, vagy saját keserves életünk másokhoz való méregetése, a féltékenység, a bosszúság és még sorolhatnám. Mindannyian beleesünk az ítélkezés csapdájába, ha akarjuk, ha nem. És itt következnek a problémák. Ha hallgatok embereket, akik arról beszélnek, hogy milyen fontos, hogy szeressük egymást és fogadjunk el mindenkit olyannak amilyen, akkor mindig kicsit jobban megfigyelem a mindennapjaikat, abban is tükröződik-e ez a felfogás. Mert ezek csak kimondott szavak, de mindig akadnak kivételes esetek, amikor gondolkodás nélkül valamilyennek (általában rosszabbnak) ítélünk meg valakit és valamit. Közben pedig mélységes bántásnak éljük meg, ha minket hasonló atrocitások érnek az életünkben. Nem hagy minket hidegen az, ha valakit bántalmaznak, vagy valaki szemtelen módon nagy kanállal falja az életet, míg mi a megélhetésért küzdünk, de ez egy ilyen világ. Olyan, amilyen.

Akármennyire döbbenetes is, de valahol mindannyian egyformák vagyunk, mert emberek vagyunk. Ugyanúgy nem ítélhet meg engem senki az alapján, amit abban a pillanatban felfog belőlem, mert lehet jó napom és lehet rossz napom is akár, úgy én sem vagyok feljogosítva arra, hogy valakit lenézzek. Mégis gyakran beleesek ebbe a hibába. Aztán persze mindig kiderül, hogy nem volt igazam a másik emberrel kapcsolatban és nagyon rosszul esik, hogy bedőltem a fejemből alkotott pillanatnyi ítéletnek. Sokkal egyszerűbb életünk lenne, ha mindenki annyi energiát fordítana a saját lelkének dolgaira, mint amennyire a többi embert képes minősíteni. Nem ismeretlen senkinek, ha azt mondom, hogy a sokszor másokban zavaró dolgok bennünk is fellelhetők. Vagy nem akarunk olyanok lenni, mint ők, vagy picit mi is olyanok szeretnénk lenni. És keserű a pirula, mégis lenyeljük.

Alapjáraton nem lenne gond az ítélkezéssel, mert az ember mindig megkülönböztet dolgokat egymástól. Felcímkézi jelzőkkel, így minősíti a másikat és hasonlítja vagy különbözteti meg önmagától. Viszont sokszor megfigyeljük azt a kis gonoszkodó rosszindulatot az emberekben, ahogy a másik nyomoráról képesek beszélni. Vagy az öröméről fanyalogni. Pedig a lehetőség bennünk is megvan, hogy jóvá vagy rosszá alakuljunk, és érdemesebb lenne kicsit más szemmel látni a világot.

1 / 2. oldal
Következő

  • döntések elfogadás ítélkezés lélekhangok szeretet tulajdonságok

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

  Tetszik
206
  Megosztás Küldés

Tóth Éva

Az írás számomra nem terápia. Szertartás. Formába öntöm mindazt, ami nap, mint nap átfolyik rajtam. 2013-ban kezdtem a fiókot mellőzve, a közönség elé tárni írásaimat, Anonyma álnéven. Írásaim a szívről szólnak: emberi kapcsolódások, küzdelmek, a női lélek aspektusai, spiritualitás.

Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Ne harcolj tovább, ha nincs helyetek egymás mellett - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Ne harcolj tovább, ha nincs helyetek egymás mellett
    • Keresd a nőt!
    Légy büszke arra, aki lettél! - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Légy büszke arra, aki lettél!
    • Keresd a nőt!
    Hallgasd meg a szíved szavát
    Naivitásom, nem a gyengeségem jele
    Heti top 10A hét legjobb írásai
    Milyen csillagjegyű társ illik hozzád? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Milyen csillagjegyű társ illik hozzád?
    • Keresd a nőt!
    10 film, ami után elhiszed, hogy létezik az az egy, igaz szerelem - Stylenews, divat, életmód, stílus
    10 film, ami után elhiszed, hogy létezik az az egy, igaz szerelem
    • Stylenews
    Addig tényleg nem számít komolynak egy kapcsolat, amíg nincs közös életterület? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Addig tényleg nem számít komolynak egy kapcsolat, amíg nincs közös életterület?
    • Keresd a nőt!
    30 romantikus vígjáték téli estékre
    Ezeket a dolgokat szeretnénk megkapni tőletek, Férfiak
    Naivitásom, nem a gyengeségem jele
    Nők, a kombinálás mesterei
    A tökéletes téli édesség: gőzgombóc recept
    Stílusiskola: Téli outfitek sportcipővel
    8 karácsonyi dekorációs ötlet, melyet könnyedén elkészíthetsz

    Kapcsolódó cikkek

    Ne harcolj tovább, ha nincs helyetek egymás mellett

    Ne harcolj tovább, ha nincs helyetek egymás mellett

    Légy büszke arra, aki lettél!

    Légy büszke arra, aki lettél!

    Hallgasd meg a szíved szavát

    Hallgasd meg a szíved szavát

    Naivitásom, nem a gyengeségem jele

    Naivitásom, nem a gyengeségem jele

    Fogd meg a saját kezed és fuss

    Fogd meg a saját kezed és fuss

    A láthatatlan erőd

    A láthatatlan erőd


    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legfrissebb cikkek
    Divat & Stílus
    Szépség
    Életmód
    Otthon & Design
    Stylelife

    DIVAT&STÍLUS

    • Hírek
    • Stílusiskola
    • Celebrity

    SZÉPSÉG

    • Smink
    • Bőrápolás
    • Hajápolás
    • Illatok

    KERESD A NŐT

    • Fesztelen mindennapok
    • Lélekhangok
    • Férfi szemmel
    • Szívvonal
    • Férfiszempont

    STYLELIFE

    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Egészség
    • Fitness
    • Stylebusiness
    • Utazás
    • Esküvő
    • Stylekids
    • Style family

    STYLE LOUNGE

    STYLENEWS

    • Aktuális
    • Interjúk
    • Mobility
    • Style ART
    • Kultúr-kitérő
    • Rendezvények

    STYLEHOME

    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • DIVAT&STÍLUS
      • Hírek
      • Stílusiskola
      • Celebrity
    • SZÉPSÉG
      • Smink
      • Bőrápolás
      • Hajápolás
      • Illatok
    • KERESD A NŐT
      • Fesztelen mindennapok
      • Lélekhangok
      • Férfi szemmel
      • Szívvonal
      • Férfiszempont
    • STYLELIFE
      • Gasztronómia
      • Otthon & Design
      • Egészség
      • Fitness
      • Stylebusiness
      • Utazás
      • Esküvő
      • Stylekids
      • Style family
    • STYLE LOUNGE
    • STYLENEWS
      • Aktuális
      • Interjúk
      • Mobility
      • Style ART
      • Kultúr-kitérő
      • Rendezvények
    • STYLEHOME
    • MENSTYLE.HU