Kulcsszó keresés /


Tényleg a felelősségvállalás elkerülése, ha a traumáink mögé bújunk?

  • 2023. március 20.

Mindannyian átmegyünk életünk során különböző traumatikus eseményeken. Melyek valóban fájdalmasak és időbe telik a feldolgozásuk. Azonban egyikünk traumáját sem lehet kevésbé komolyan venni. Hiszen mindenkinek a sajátja a legnehezebb. Érthető, hogy ezek miatt elakadásaink lesznek későbbi életünkben, ahogyan azt is világos, hogy traumáink bizonyos magatartásformákat eredményezhetnek, ugyanakkor sajnos, ha tetszik, ha nem, nem bújhatunk mindig a traumatikus élményeink mögé.

olvass tovább

A „tökéletes” szülők a legmérgezőbbek?

Vannak, akik szentül hiszik, hogy csodás gyerekkoruk volt, a szüleik egyszerűen tökéletesek, és csak hálával tartoznak nekik. A saját felnőtt életük viszont koránt sem ilyen makulátlan. Testi panaszoktól szenvednek, esetleg nehezen találnak párt, vagy bármennyire szeretnének, nem tudnak szülővé válni, saját családot alapítani. A „tünetek” sokfélék lehetnek – testi és életvezetési gondok egyaránt. Az érintettek általában magukat hibáztatják – mondván, hogy ők csinálnak valamit rosszul (hiszen a „hibátlan” szülők felelőssége általában fel sem merül). A problémáknak viszont ennél mélyebb gyökerei vannak…

olvass tovább

Szakács akarsz lenni? Akkor ezt tudnod kell!

  • 2023. március 17.

Magyarországon az utóbbi időben újra divatos lett a vendéglátásban dolgozni, aminek több oka is van. Reflektorfénybe kerültek séfek, hiszen egyre több műsor szól a konyhatudományokról, online felületek ontják magukból a recepteket, és számottevő azon kapcsolódó szakmák száma, ami ehhez köthető. Tulajdonképpen nevezhetjük divathullámnak, de rengeteg társadalmi és gazdasági oka is van ennek.

olvass tovább

A se veled se nélküled kapcsolatok alapja a játszma, nem a szeretet

A se veled se nélküled kapcsolatok korszakát éljük, ahol a játszmák szinte mindennaposak, azonban valódi szeretetet nem élünk meg bennük, azonban az itt szerzett sérülések egy életre szólnak. Valójában, ha önmagunkba nézünk akkor tudjuk legmélyen, hogy aki valóban szeret az nem bánt és nem okoz fájdalmat szándékosan. Ha esetleg „nem tudod” akkor most én leírom neked.

olvass tovább

A Vád - A társadalom szemében hol kezdődik a bűn, a nemi erőszak, és miért is befolyásol minket a társadalom?

Karine Tuil egy 50 éves francia írónő, aki egy húszas éveiben járó fiatal határtalan vakmerőségével és a személyiségéből fakadó őszinteséggel ír olyan témákról a könyveiben, ami a valódi házasságtól a zsidó identitáson át a mindenkit érintő politikáig terjed. 2019-ben írta meg A Vád című művét, ami a szexuális erőszak témáját boncolgatja: megmutatva, hogyha bízol a másik félben, mert ismered az illetőt, mert talán közeli családtag, akkor is lehet valós erőszakról beszélni. Olyan kérdést is felvet, hogy vajon, ha meglátunk egy fiatalabb lányt egy idősebb férfival, akkor miért azaz általános vélemény, hogy biztos csak a pénze miatt van vele?

olvass tovább

Némán pusztít - a stressz egészségre gyakorolt hatásai

  • 2023. március 04.

A stressz az egyik olyan tényező, amely káros hatással lehet az egészségünkre. Ha hosszú távon jelen van, akkor pusztítást okozhat a mentális és érzelmi egészségünk terén, ami súlyosbítja a fizikális problémákat is. Sok tanulmány megerősített azt, hogy a stressz fokozza a krónikus betegségek, például az Alzheimer-kór, a szívbetegség és a cukorbetegség kockázatát. A depresszió és a szorongás is gyakoribbak a krónikusan stresszes egyéneknél.

olvass tovább

A magánélet, az magánélet. Boldog élet a privát élet.

  • 2023. március 02.

Legyen szó párkapcsolati problémákról, családi problémákról vagy pénzügyi kérdésekről, a személyes dolgaink túlzott megosztása gyengévé és sebezhetővé tesz minket. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy soha nem beszélhetünk a problémáinkról, vagy kérhetnénk tanácsot Egyszerűen csak oda kell figyelni, hogy mennyit és kivel osztunk meg.

olvass tovább

Ezeket fogod tapasztalni egy olyan személynél, aki érzelmi traumákon ment keresztül

  • 2023. február 25.

Az életünkben van két igazság, amit sokszor csak későn értünk meg. Az egyik, hogy néha nem is azok vagyunk, akinek sokáig gondoltuk magunkat. A másik pedig az, hogy ha egyszer elveszted azt, amit valódi boldogságnak hittél, az még nem azt jelenti, hogy a további életed boldogtalan lesznek. Sajnos az érzelmi traumák nyomot hagynak, olyan nyomokat, melyeket sosem felejtünk el...

olvass tovább

Miért fontos a mikrobiom vizsgálat?

  • 2023. február 18.

A nem megfelelő táplálkozás a bél mikrobiom összetételének, egészséges egyensúlyának megváltozásához vezethet, amely idővel, egyéb tényezőkkel együtt fokozza a bélfal áteresztőképességét, így részlegesen lebontott táplálékmolekulák juthatnak a keringésbe. Milyen problémákhoz vezethez mindez? Milyen hatással van ez az immunrendszerre?

olvass tovább