Kulcsszó keresés /


Intimitás mesék – a társ-dinamika

Az első témának a párkapcsolati dinamikát választottam, melyet most a női oldalról közelítek. Tehát a nő élettapasztalata (imprinting), mintái, hogyan befolyásolták a férfi viselkedését, és magát a kapcsolat alakulását. A dinamika milyensége és minősége, az alapja a két ember kapcsolatának, tehát annak is, hogy lehetséges-e az intimitás és annak megélése kettejük közöttük.

olvass tovább

5 tipikus introvertált jellemző, amit rosszul élsz meg

Introvertált vagyok, és ezt nem szégyellem, de nem is vagyok rá büszke, egyszerűen csak az vagyok és ezt elfogadtam. A közösségi médiának sikerült egy személyiségképből “áldozat problémát” gyártania. Igaz, ami igaz, ezek a cikkek hasznosak voltak azért, mert végre megértették az emberek az introvertáltak viselkedését, most már mindenki tudja, hogy nagyon szeretünk egyedül lenni, és talán kevesebbszer halljuk, mikor csak csendesen nézünk ki a fejünkből, hogy “minden rendben?

olvass tovább

Hogyan válasszuk a megfelelő embert?

Szabadidőmben szeretek pszichológiai könyveket olvasni, főként a klinikai pszichológia és viselkedés pszichológia tartozik az érdeklődési körömbe. Ezekben sokszor előjön a párválasztás kérdésköre, illetve az ezekkel kapcsolatos emberi viselkedési minták is. Mostanság gyakran előjön beszélgetések folyamán férfiakkal és nőkkel egyaránt, hogy mennyire nehéz megfelelő embert találni és sok esetben azt választani, aki valóban alkalmas egy harmonikus kapcsolat létrehozására

olvass tovább

Te alapból oké vagy, nincs szükség ellenparancsokra

Te milyen ellenparancsokat követsz? Légy tökéletes! Légy erős!/Bírd ki! Tégy erőfeszítéseket! Szerezz örömet! Siess! Nem, nem a fogyasztói társadalom és a reklámok „titkos”, a pszichénkre ható üzenetei ezek. Olyan, a viselkedésünket alapvetően meghatározó úgynevezett ellenparancsokról-tudattalan viselkedési mintázatokról - írok most, amelyeket jó vagy rossz, de sokan követünk a mindennapokban és amelyek a boldogulásunkat szolgálnák. Vagy mégsem? Ennek járunk utána és keressük meg a ránk jellemző ellenparancsot.

olvass tovább

Mi a vonzó számunkra?

  • 2022. május 04.

A vonzalom egy rendkívül bonyolult összetevőkből álló egyenlet. Nyugodtan el lehet hinni, hogy a viselkedés legalább annyira fontos, mint a külső megjelenés. Ezúttal azokat a dolgokat szedtük össze, melyek a nők számára fontosak ahhoz, hogy a vonzalom kialakuljon.

olvass tovább

Miről ismered fel a nőgyűlölő férfit?

  • 2022. március 19.

Egy hímsovinisztát felismerni nem könnyű feladat. Tekintve, hogy természetükből adódóan eléggé csalóka a viselkedésük. Az ilyen típusú férfi tudat alatt kielégülést érez abban, hogy megalázza vagy lenézze a női nem tagjait. Vannak árulkodó jelek azonban, melyek könnyedén lebuktatják a nőgyűlölőket is.

olvass tovább

Mintha várnálak…

Van a lelkünk meg a sok érzésünk és egyszer csak ezek a dolgok is változni kezdenek. Legyen szó fejlődésről ami pozitív vagy falak építéséről egy negatív érzelmi hullám hatására. Ezek a falak épülnek a veszekedésekből, a bántó szavakból és a sok tiszteletlen viselkedésből. Ezek a falak olyanok, amiket egyszer húznak fel két ember között, mert törékeny anyagból van csak úgy mint mi magunk.

olvass tovább

Attól, hogy nemet mondunk a családunkra, vagy egy-egy viselkedésünkre, attól még az ott marad bennünk

Hat vagy hét évvel ezelőtt kerülhetett a kezembe először Milan Kundera könyve, ‘A lét elviselhetetlen könnyűsége.’ Úgy éreztem, hogy hozzám szól, hogy nekem szól, hogy minden egyes mondata mintha megjeleníteni az akkori képkockáimat. Most ismét a kezembe került Milan Kundera e könyve, és már majdnem a közepénél tartottam, amikor realizáltam, hogy én ezt a könyvet már olvastam. S hogy egyáltalán mikor is olvastam. A mostani olvasásnál számomra “A lét elviselhetetlen könnyűsége” egyrészről egy transzgenerációs trauma-feldolgozó történet, másrészről pedig egy igazi mérgező kapcsolat bemutatása.

olvass tovább