Kulcsszó keresés /


Igazam legyen, vagy boldog akarok lenni?

Egy egészséges párkapcsolatban megtaláljuk a szeretet egyensúlyát, az erőt és a gyengeséget egyszerre élhetjük meg. Lehetünk erősek, de időnként nyugodtan kimutathatjuk bizonytalanságunkat, legmélyebb félelmeinket, tudva, hogy egymástól feltétlen érzelmi támogatásra számíthatunk.

olvass tovább

Az ismeretlentől való félelem

Az állandóan kiszámíthatatlan környezetben való félelem, stresszt okozhat, illetve más pszichológiai problémákhoz vezethet, mint például a depresszió és a szomorúság, sőt fizikai betegségek is a következményei lehetnek. A jövő bizonytalansága, az életet veszélyessé teszi és így a környező világ kellemetlennek tűnik.

olvass tovább

Várj még rám, ígérem, megérkezem

Mi nők gyakran panaszkodunk arról, hogy nem tudjuk, mit szeretne a férfi, hogy szerepelünk-e a jövőképében, vagy csak a jelent tesszük együtt tartalmasabbá. Morfondírozunk magunkban, próbáljuk kitalálni a gondolatait, de a bizonytalanság napról napra elveszi belőlünk az életerőt. És van, amikor mindezt a bizonytalan légkört, mi nők teremtjük meg.

olvass tovább

Nem baj, ha fáj, csak tudd, hogy idővel úgyis túl leszel rajta

  • 2022. május 04.

A fájdalomtól, mint valós és gyakori érzelmi jelenségtől még mindig sokan ódzkodnak, a 21. században is. Mi ennek a pontos oka? Egész egyszerűen nem ez a megszokott állapot. Nem az a „normális”, hogy a másik sír, bizonytalan, szorong, vagy úgy érzi éppen, hogy nincs tovább, mert valami annyira megviseli.

olvass tovább

Amikor egy férfi igazán szeret, jobban képes szeretni a nőnél

A férfiak szeretik boldoggá tenni a nőket. De aki igazán, és ösztönösen érti a dolgát, az mindig meghagyja saját autonómiáját, mindig hagy egy kevéske izgalmas, vibráló bizonytalanságot. Ne szelídítsük meg a macsót, és ne játszunk a tűzzel, mert a férfi, akitől egykor tomboltak hormonjaink végzetesen elveszíti vonzerejét, és ilyenformán már nem lesz érdekes.

olvass tovább

Az kevésbé fog előítéletes lenni, aki szembe mer nézni saját magával

Számít az önmagaddal való kapcsolatod abban, hogy másokkal milyen a viszonyod. Nagyon is fontos, hogy saját magadat hogyan látod, hogy mit mondasz, amikor a tükörbe nézel, hogy mennyire is hasonlítod össze magadat a többi emberrel, vagy hogy egy 1-10-es skálán, hova helyezed el saját magadat. Tudod, hogy mi tesz téged boldoggá és kiegyensúlyozottá? Tudod, hogy mi az, amitől szomorú leszel, dühös, mérges, bizonytalan? Tudod, hogy mi az, ami motivál téged, és egyáltalán mi az, ami inspirálóan hat rád? Tudod, hogy mit becsülsz egy másik emberben? Tudod, hogy számodra mi számít bántalmazásnak? Mersz nemet mondani, vagy akkor is igent mondasz, amikor valójában nemet szeretnél?

olvass tovább

Mielőtt megcsókolna a végzet

Utolsó perceim a kínzó, mégis megnyugtató bizonytalanságban. Még bárhogy lehet. Akárhogyan dönthetek, akárhogyan érezhetek. Az életem akármerre vezethet. Bízhatok benne - még azelőtt, hogy felfedné magát – s, aközben, ahogyan szirmait bontja előttem.

olvass tovább

Amikor nem te vagy a család kicsi kincse - Ilyen, ha mérgező környezetben nősz fel

A családnak a biztonságot nyújtó, legszorosabb, bizalmon alapuló közösségnek kellene lennie, és a legtöbb esetben ez meg is valósul, azonban sajnos sokan nem tapasztalják meg, hogy milyen igazán szerető közegben felnőni és élni. A mindennapos küzdelmek, a bizonytalanság, a verbális abúzus könnyen tehetik pokollá mindazt, aminek sokkal inkább meseszerűnek kellene lennie.

olvass tovább