Kulcsszó keresés /


Anyák lazán: Amikor anya válik… félszekrényes gondolatok

  • 2022. november 09.

Sikerült leredukálódnom 15 csajos ruhára, 5 cipőre, 1hálóingre, 2 itthoni melegítőre, fehérneműkre, 1 köntösre, 1 piros kabátra, 1 neszeszerre, az arany ékszereimre, 3 táskára, 2 bőröndre (amikben mindezeket elhoztam), 5 dosszié hivatalos iratra, a bizonyítványaimra. Hogy dolgozni tudjak 1 laptopra és 1 nyomtatóra, meg az angol korrepetáláshoz az angol tankönyvekre.

olvass tovább

Tanévkezdés: ideje kinyitni a pénztárcánkat

  • 2014. augusztus 18.

Elméletben minden iskolás megkapta azt a csekket, amellyel az idei tankönyvcsomagja ellenértékét kell befizetnie augusztus 15-ig. A tanévkezdés mind anyagilag mind érzelmileg megterhelő időszak a család életében. Sok dologra kell odafigyelnünk, ha takarékosan mégis gyermekünknek tetszően szeretnénk bevásárolni szeptemberre.

olvass tovább

A nevelési igény mindig sajátos!

  • 2014. április 15.

Nem ritkán keverednek fogalmak, és merülnek fel olyan szavak, amiket mi, szülők nem is használunk, nem is hallanánk soha, ha szakemberhez nem kéne fordulni gyermekünkkel kapcsolatban. Ilyen például a sajátos nevelési igény, népszerű rövidítéseként: SNI. Hosszú évek teltek el a közoktatásban, mire a közvélemény megszokta ennek a meghatározásnak a használatát, köszönhetően annak, hogy az „SNI-s” gyermek különböző kedvezményekkel veheti igénybe az oktatás szolgáltatásait. Ingyenes tankönyvek, kötelezően előírt fejlesztés, olcsóbb ebéd, emelt családi pótlék.

olvass tovább

Gondolatok Agatha Seymourtól - augusztus 3.

  • 2012. augusztus 03.

Az egyik barátomtól hallottam nemrég: Az emberek állandóan arról panaszkodnak, hogy a tanulás, a tudás drága. Drágák a tankönyvek, sok a tandíj, na meg az idő, amit az ember iskolában tölt. Ilyenkor elfelejtik, hogy nem ez a drága, hanem a tudatlanság. Az élet annak kéri el az árát, ha valamit nem tudunk és rossz döntéseket hozunk vagy a tudatlanságunk miatt kihasználnak minket. Milyen igaza van!

olvass tovább

Gondolatok Agatha Seymour-tól - V. / Kedd

  • 2012. január 17.

Mindannyiunk számára fontos a pénz, ha bevalljuk, ha nem. Nincs ember, aki ingyen vásárolhat a közértben, aki ne fizetne az egyetemen legalább a tankönyvekért, vagy akinek semmibe sem kerül az autója, lakása fenntartása. Azonban ha az ember csak a megszerzett pénzt látja a munkavégzés közben, valódi anyagi elismerésre szerintem nem számíthat, vagy ha mégis nem leli annyi örömét benne. Személyes meggyőződésem, hogy mind anyagi, mind más típusú elismerések táptalaja a szeretet és a szenvedély, amit beleteszünk a munkánkba. Ha elsősorban nem a pénzért dolgozunk, hanem az alkotás öröméért, azért, hogy a munkánk eredményével valamiféle képpen örömöt okozzunk magunknak és másoknak, hogy gazdagabbá tegyük vele mások életét, akkor azt az Univerzum jutalmazza!

olvass tovább