Kulcsszó keresés /


Hozd magad lendületbe - A tavaszi fáradtság leküzdése

Ugyan van, ahol a napokban még kerek pelyhekben esett a hó, azért éled a természet, olykor a virágzó fák illata kúszik a levegőben. Itt a tavaszi fáradtság is. Ha nem lenne elég a karantén fásultság is önmagában. Egy éve alattomosan megbújó feszültség van a mindennapjainkban. Az érzés, ami hullámokban elveszi az éltető energiát.

olvass tovább

Természetes megoldások megfázás ellen

  • 2023. március 18.

Immunrendszerünk védelme kiemelkedően fontos feladat lenne, azonban tavasszal könnyedén megfázhatunk annak ellenére is, hogy próbálunk mindent megtenni ez ellen. Senki sem szeret folyton gyógyszereket bekapkodni, és jó tudni, hogy vannak egyéb alternatív módszerek is, melyek segíthetnek a gyógyulásban.

olvass tovább

Miért jó meditálni? - A meditáció jótékony hatásai

A meditáció nagyon közkedvelt téma lett napjainkban. Sokat hallottunk már arról, hogy számtalan jótékony hatása van az életünkre. Mégis milyen konkrét bizonyítékai vannak, hogy a meditáció mélyrehatóan javít az életünk minőségén? Valójában mindenki számára előnyös? Mik azok a konkrét módszerek, amelyek valóban javíthatják az életünket?

olvass tovább

A dietetikus segít: így vigyázzunk szívünk egészségére

  • 2023. március 10.

Hazánkban a lakosság mintegy harmada szenved magas vérnyomásban, a halálozások 49 százalékát szív- és érrendszeri betegségek okozzák, emiatt például 2019-ben mintegy 64 ezer ember hunyt el Magyarországon - ez havonta átlagosan több mint ötezer halálesetet jelent. Ezek az adatok is azt mutatják, hogy muszáj odafigyelnünk szívünk egészségére, hiszen ez a szerv a testünk motorja, éjjel-nappal azon dolgozik, hogy a keringési rendszert működtesse, és tápanyagokkal lássa el a sejtjeinket. Bakk Brigitta, a Flora dietetikusa pár tippel segít nekünk, miként tudunk szívünk egészségéről gondoskodni.

olvass tovább

Mikor kell a fejfájás esetében komolyabb betegségre gondolni?

  • 2023. március 09.

Szinte mindenkinek szokott fejfájása lenni időnként. A megkönnyebbülést általában a vény nélkül gyógyszerek okozzák ez esetben. Más esetekben a pihenés és a feszültség enyhítése. Időnként azonban a fejfájás figyelmeztethet egy súlyos egészségügyi problémára. A magas vérnyomás, agyvérzés, agydaganat, szén-monoxidmérgezés, fertőzések és agyrázkódás összekapcsolhatók például a fejfájással.

olvass tovább

Diétás túrófánk recept

  • 2023. március 09.

Szeretnél valami gyors és könnyen elkészíthető, egészséges finomságot összedobni? Van egy jól bevált ötletünk arra az esetre, ha nincs időd vagy kedved, nagy sütésbe belefogni! Ráadásul, ahogy elkészülnek majd a formás fánkok, garantáltan gyorsan el fognak fogyni, így érdemes két adagot is elkészítened belőle! Kívül ropogós, belül pedig puha, omlós.

olvass tovább

Az egészség nyomában – Hogyan működik a táplálékintolerancia vizsgálat?

  • 2023. március 05.

Mind tudjuk, hogy az egészség az egyik legértékesebb dolog az életünkben, így érdemes tenni érte. Ez nem csupán arról szól, hogy megpróbálunk egészségesen étkezni, illetve rendszeresen sportolni vagy mozogni, hanem arról is, hogy rendszeresen járunk szűrővizsgálatokra, illetve kivizsgálásokra. Ezúttal azt szeretnénk bemutatni, hogy miért érdemes elvégeztetni a táplálékintolerancia vizsgálatot.

olvass tovább

Mit kell tudni a táplálékintoleranciáról?

  • 2023. március 04.

Azt egyre gyakrabban lehet tapasztalni a világban, hogy egyre többen és többen küzdenek ételintoleranciával, hiszen számos közeli ismerősünk lehet, aki például nem fogyaszt tejtermékeket, gluténmentesen vagy cukormentesen, esetleg mindenmentesen táplálkozik. De milyen esetben kell arra gyanakodnunk, hogy valamilyen ételintoleranciánk van?

olvass tovább

Némán pusztít - a stressz egészségre gyakorolt hatásai

  • 2023. március 04.

A stressz az egyik olyan tényező, amely káros hatással lehet az egészségünkre. Ha hosszú távon jelen van, akkor pusztítást okozhat a mentális és érzelmi egészségünk terén, ami súlyosbítja a fizikális problémákat is. Sok tanulmány megerősített azt, hogy a stressz fokozza a krónikus betegségek, például az Alzheimer-kór, a szívbetegség és a cukorbetegség kockázatát. A depresszió és a szorongás is gyakoribbak a krónikusan stresszes egyéneknél.

olvass tovább

Nem születünk nőnek, hanem azzá válunk

Egy kislány számára a nőiesség első közvetítője az édesanyja. Ha az anya szereti, elfogadja önmagát, és kiteljesedik női szerepeiben, akkor ezt az önszeretetet képes átadni a lányának, és bátran, egészséges önbizalommal telve együtt néznek farkasszemet a nőiességgel. A lány tiszteli a női szerepét megélő, önelfogadó anyát, és az ő tiszteletével, képes majd tisztelni az önmagában élő nőt is.

olvass tovább