Kulcsszó keresés /


Az elfogadás ereje

Vajon a kiegyensúlyozott, boldog élet, tényleg csak választás kérdése? Mégis hogyan lehet fenntarthatóvá tenni a harmóniát az életünkben? Mit lehet kezdeni azzal a sok belső ellentmondással, küzdelemmel a lelkünkben? Hogyan tanulhatjuk meg uralni az életünket, de legfőképpen a félelmeinket, hogy azok ne telepedjenek rá mázsás súlyként a hétköznapjainkra? Talán tényleg minden csak belső nézőpont és hozzáállás kérdése, elfogadásé. Na és persze sok gyakorlásé.

olvass tovább

Ha a nő kezdeményez, akkor a férfi csupán megadja magát?

Ki kezdeményezze a randevút? Hibát követ –e el a nő, aki egyértelműen kezdeményez? Párkapcsolati elvárások terén ma igen eltérők a vélemények, mégis a hagyományos szerepek még mindig belénk vannak kódolva, és tudatosan, vagy tudattalanul szeretünk ezektől nem eltérni. Egy okos nő megtalálja az egyensúlyt, vagyis patikamérleg-pontossággal tudja, hogy mennyire tárja fel önmagát és érzelmeit, mennyire fusson a férfi után, és milyen határozottság az, ami még nem riasztja el őt.

olvass tovább

Hol vagytok gondoskodó férfiak?

A gondoskodást képességét többnyire női tulajdonságként értékeljük, általában a nő az, aki elsimítja a homlokráncokat, aki felelős a hangulatért, az egyensúlyért. Ő az érzelemtankok csordultig töltője, adakozó és befogadó egyszerre, és lételeme ez a gondoskodó magatartás, ami azonban nem szereptévesztett anyáskodás, mert abban a pillanatban, ahogyan szerepében megbillen, a férfit nem tiszteli többé, és nem is képes rá férfiként tekinteni.

olvass tovább

Mit üzennek az álmok?

Az álmok nagyon fontos szerepet töltenek be az életünkben. Szükségünk van rájuk, a lelki egyensúly fenntartása érdekében. A kérdés csak az, hogy vajon hogyan születnek az álmaink, és milyen üzenetet hordoznak?

olvass tovább

Hogyan előzzük meg a hajhullást tavasszal

  • 2022. április 12.

Sokakat érint a hajhullás tavasszal. A tavaszi hajhullás sokszor már a tél vége felé elkezd jelentkezni, mivel a hideg árthat a fejbőrnek és a fűtött terek pedig kiszárítják a fejbőrt, a kevés fizikai aktivitás is szerepet játszhat, a rosszabb alvás, stressz és a hormonháztartás nem kiegyensúlyozott működése.

olvass tovább

Stílusiskola: így viselj fodros ruhadarabokat

Ruhák, felsők, pulcsik, szoknyák... minden elképzelhető ruhadarab fodrokban fog úszni, ami lássuk be, tökéletesen passzol a tavasz és a nyár bohókás hangulatához. Az összeállítások titka természetesen az, hogy megtaláljuk a tökéletes egyensúlyt, így a fodros felsőkhöz skinny nadrágokat vagy ceruzaszoknyákat ajánlunk, a ruhákhoz pedig minél egyszerűbb kiegészítőket.

olvass tovább

Az idő és a tapasztalat együttes hatása - azaz az érzelmi érettség jelei

Az érzelmi érettség az egyik olyan tulajdonságunk, amit életünkben tudatosan fejleszthetünk, amin dolgozhatunk. Az érzelmi érettségünk befolyásolja, hogy kik vagyunk és hogyan kezelünk más embereket. Az érzelmeid megismerése és kiegyensúlyozása a két fő szempont, hogy hatékonyan kezeljük érzelmeinket az emberi kapcsolatainkat. Ez azért is fontos, mert végül is, érző emberi lények vagyunk. Az érzelmi érettség nem korhoz köthető jelenség, egész életünkben fejleszthetjük.

olvass tovább

Az kevésbé fog előítéletes lenni, aki szembe mer nézni saját magával

Számít az önmagaddal való kapcsolatod abban, hogy másokkal milyen a viszonyod. Nagyon is fontos, hogy saját magadat hogyan látod, hogy mit mondasz, amikor a tükörbe nézel, hogy mennyire is hasonlítod össze magadat a többi emberrel, vagy hogy egy 1-10-es skálán, hova helyezed el saját magadat. Tudod, hogy mi tesz téged boldoggá és kiegyensúlyozottá? Tudod, hogy mi az, amitől szomorú leszel, dühös, mérges, bizonytalan? Tudod, hogy mi az, ami motivál téged, és egyáltalán mi az, ami inspirálóan hat rád? Tudod, hogy mit becsülsz egy másik emberben? Tudod, hogy számodra mi számít bántalmazásnak? Mersz nemet mondani, vagy akkor is igent mondasz, amikor valójában nemet szeretnél?

olvass tovább