Az érzelmi bántalmazás 5 intő jele
Az érzelmi bántalmazás sokszor legalább annyira, időnként sajnos még a fizikai erőszaknál és bántalmazásnál is rosszabb lehet. A legszörnyűbb benne, hogy akin elkövetik, talán nincs is tudatában annak, hogy a másik fél megsérti, bántja. Nem könnyű észrevenni a jeleket, hiszen hajlamosak vagyunk másokat jobb színben feltüntetni a valóságosnál, ráadásul ha az egyszerűbb vagy kényelmesebb, minden további nélkül hazudunk saját magunknak. A most következő jelekre azonban szükséges figyelni, és még fontosabb tenni ellenük!
Nem annyira viccesek a poénjai
Azt már rég tudjuk, hogy minden viccnek legalább a fele igaz. Ez különösen igaz lehet akkor, amikor az illető cseppet sem akart viccelni, sokkal inkább bántani akart az adott kijelentésével, azonban amint észrevette, hogy azt esetleg mások is hallhatják, úgy tett, mintha csupán tréfa lenne. Vannak dolgok, amikből egyszerűen nem szabad viccet csinálni, így neked sem kell olyan dolgokat hallgatnod, amelyeket megalázónak vagy kellemetlennek érzel.
Rád hárítja a felelősséget
Ő irányít mindent, egyáltalán nem is várja el, hogy te döntéseket hozz bármilyen helyzetben, azonban a felelősséget mindig rád hárítja, különösen akkor, ha rosszul sülnek el azok a dolgok, amelyeket alapvetően ő talált ki. A nem kívánt következményekért téged fog hibáztatni, hiszen nem figyelmeztetted, nem akartad meggyőzni az ellenkezőjéről. És természetesen eléri, hogy valóban hibásnak érezd magad.
Túlzottan féltékeny
A féltékenység -módjával- még jó is lehet, hiszen kicsit simogatja az egónkat, ráadásul megerősít arról, hogy fontosak vagyunk a másikban. Viszont ha mindez már odáig fajul, hogy korlátoz bizonyos dolgokban, folyamatosan feszélyezve és kellemetlenül érzed magad, akkor már egyáltalán nem egészséges. Hidd el, ez cseppet sem a szeretet, sokkal inkább az önzés és az alacsony önbecsülés jele!
Mindig ő az áldozat
Bármilyen szörnyűségeket is követ el ellened és mások ellen, belőle sosem lesz bűnös, és sosem fogod számon kérni, ugyanis úgy fog tűnni, hogy ő az áldozat. Mindig elhiteti veled, hogy ez csak egy egyszeri eset, botlás vagy véletlen volt. Utána még te fogod rosszul érezni magad, amiért te hajszoltad valami olyan dologba, amit nem is akart megtenni. Végül mindig saját magad fogod bűnösnek érezni.
Csak a saját érzéseivel foglalkozik
Neki az a célja, hogy ő jól érezze magát a bőrében, és "boldog" legyen, vagy valami olyan dolgot csináljon, amitől ő boldognak gondolja magát. Sosem foglalkozik azzal, hogy te mit érzel, hogy valami téged boldoggá vagy éppen elkeseredetté tesz. Csak ő a fontos, te mindig másodlagos vagy. Csak ő számít, és az, hogy ő mit érez.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez