Kulcsszó keresés /


Öltözz, hogy tündökölj: A ruhák és az illat pszichológiája

  • 2015. július 11.

A munka és magánélet közti egyensúly megtalálása sok nő vágya; mindegy, hogy elfoglalt anyuka vagy lázasan dolgozó ügyvezető, a modern élet valósága az, hogy gyakran túl vagyunk hajszolva. A már meglévő teendőkön kívül mindig nagyon fontos, hogy alkalmazkodni tudjunk az utolsó pillanatban történő változásokhoz, melyekkel sokszor hirtelen találjuk szemben magunkat.

olvass tovább

A csábítás művészete

  • 2015. január 27.

A csábítás témakörével foglalkozik a New York Művész Páholy következő estje. Február 9-én 19 órától kiderül, vajon mi alapján választunk párt. Valóban izgalmas, ami elérhetetlen? Mitől vonzó egy nő, és mit keresünk egy férfiban? Dienes Angéla Csábításra születtünk című, a Libri Kiadónál megjelent vadonatúj kötete kapcsán, a szerelmesek ünnepe előtt néhány nappal a tudomány, az irodalom, a pszichológia és a művészet szemszögéből vizsgáljuk a csábítást és önmagunkat a Világ Legszebb Kávéházában.

olvass tovább

Vízfóbia - félelem vagy szorongás?

  • 2014. július 30.

A szülők gyakran mesélik nekem, hogy a gyerekük vízfóbiás… Ilyenkor mindig felmerül bennem az a kérdés, hogy miből gondolják mindezt. Az esetek többségében a szülők nem adekvát módon használnak különböző pszichológiai fogalmakat, ami által komoly félreértések alakulhatnak ki. .

olvass tovább

Figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar II.rész

  • 2014. június 12.

Az utóbbi években kiemelt figyelemmel foglalkozik a pedagógia, a pszichológia és a pszichiátria tudománya az ADHD eredetének okaival, örökletes mivoltával és a „láthatatlan”, úgynevezett környezeti tényezők feltárásával. Ha tudomásul vesszük a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar organikus gyökereit, a nevelésben, az együttélésben is könnyebben tudunk boldogulni „hiper” gyermekünkkel.

olvass tovább

Önsorsrontó gondolatok? Ez az, ami tönkreteszi az életed

  • 2014. június 06.

Vannak olyan régóta berögződött gondolataink, melyek a legkevésbé sem szolgálják az egészséges életszemléletünket. Ezek mind olyan önsorsrontó gondolatok, amik hátráltatnak. Ezeknek leküzdése azonban egy minőségibb életet eredményez. Olvasd végig, melyek ezek és hogyan lehetne változtatni rajtuk.

olvass tovább

6 izgalmas pszchológiai trükk, amit bármikor bevethetsz

Az emberi természet és gondolkodás hihetetlenül izgalmas, ráadásul minden ember különleges, és mindenkiből csak egy van. Éppen ezért annyira sok érdekes dologra ébredhetünk rá nap, mint nap, amikor interakcióba kerülünk másokkal. Nagyon izgalmas figyelni, és próbálni megérteni a másikat. A pszichológia pont ebben van a segítségünkre. Következzen 6 izgalmas pszichológiai trükk, amit te is biztosan ki akarsz majd próbálni!

olvass tovább

A titkárnő is ember?

  • 2014. május 12.

Egy olyan kampány indult el 2014-ben, mely azt tűzte ki célul, hogy az év titkárnőjét keresik. Amikor ezt meghallottam, azon kezdtem el gondolkodni, hogy képes-e ez a kezdeményezés sikeres lenni: mernek-e jelentkezni a versenyre, mi lesz a fogadtatása és reakciója a médiának, valamint a társadalomnak. Érdemes feltenni azt a kérdést, hogy van-e értéke ma Magyarországon a titkárnőnek? Megbecsülik-e ezt a szakmát vagy egyáltalán hogyan viszonyulunk azokhoz a nőkhöz, akikről megtudjuk, hogy titkárnő. Írásomban pszichológiai szempontból venném górcső alá a fent említett kérdéseket, melynek célja, hogy értsük meg a sokszor tudattalan tényezők hátterét.

olvass tovább

Mesepszichológia III.rész

  • 2014. május 07.

Korunk egyik el nem hanyagolható problémája a csonka család. Egyre kevesebb gyermek éri el a 12. életévét egész, még kevesebb boldog családban. Ezért egyre nagyobb szükség van a mesékre, mint eddig bármikor, hisz a mesék már egészen kis gyermekkorban segítenek megalkotni a gyermeki lélekben azt a mintát, amit később keresni tud majd, talán akkor is, ha valódi minta nem állt rendelkezésére.

olvass tovább

Mesepszichológia II.rész

  • 2014. május 02.

A meséket gyermekeinknek olvassuk, pedig valójában felnőtteknek szólnak. A legtöbb mesének fellelhető az eredeti változata, melyet a férfiak és nők téli estéken összegyűlve mondtak el egymásnak, melyek róluk szóltak, a saját mostoháikról, óriásaikról, sárkányaikról és démonaikról.

olvass tovább

Mesepszichológia I.rész

  • 2014. április 28.

Mindenkinek volt kedvenc meséje gyermekkorában, olyan, amit a szülei nem győztek eleget mesélni, amit kétszer, háromszor, százszor is kevés volt hallani. Sokat elárulnak a gyermekkorról ezek a mesék, melyek megszokott, biztonságos fantáziavilágába folyton visszakéredzkedtünk fiatal éveinkben.

olvass tovább