Kulcsszó keresés /


7 természetes praktika megfázás ellen

  • 2016. február 20.

Várandóság alatt, szoptatáskor, gyerekeknél jól jönnek a természetes alternatívák - és persze bárkinél, aki szívesebben alkalmaz természetes módszereket a betegségek kezelésében (is). Íme a mi tippjeink a természetesség erejével.

olvass tovább

Babavárás magas vérnyomással

  • 2015. július 27.

A magas vérnyomás nem csak a kismama egészségét, de a magzat fejlődését is veszélyezteti. Időben beállított, megfelelő gyógyszeres kezelés, és a várandósság alatt alkalmazott helyes életvitel mellett azonban a kismama és a baba egészségi állapota is jelentősen javítható, a szövődmények kialakulása részben megelőzhető, illetve kialakulásuk ideje és súlyossága befolyásolható.

olvass tovább

Szülés után újra formában

  • 2015. május 13.

A várandósság ideje alatt is érdemes odafigyelni tested változásaira és tenni azért, hogy még jobban érezhesd magad ebben az időszakban. Ebben segít a megfelelő testmozgás, hogy megőrizd erőnlétedet, vitalitásodat és a várandóság alatt fellépő egyes problémákra az egészséges táplálkozás is megoldás lehet. E mellett adunk még tippeket arra is, hogy hogyan legyél fitt kismama. Ma pedig abban fogunk segíteni, hogy szülés után mikor érdemes elkezdeni sportolni illetve milyen mozgásformák ajánlottak.

olvass tovább

A szülés utáni hajhullás betegséget is jelezhet!

  • 2015. május 10.

Várandósság alatt a nők a korábbinál jóval dúsabb hajkoronára is szert tehetnek, a szülés utáni hetekben-hónapokban kezdődő hajhullással azonban ez az időszak rendszerint véget is ér. Meddig tekinthető normálisnak és mikor gyanakodjunk, hogy az intenzív hajhullás nem csak a hormonális változások következménye?

olvass tovább

Stílustippek kismamáknak

  • 2015. május 09.

Régen elmúltak már azok az idők, amikor a várandós nők kizárólag a baba-mama boltokban keresgélhettek ruhát maguknak – kismamaként is ér divatozni, sőt! Tippjeink segítségével a terhességed alatt is csinos és stílusos maradhatsz.

olvass tovább

Sikeres szoptatás a kezdetektől?

  • 2015. április 28.

Szerencsére egyre több kórházban van arra lehetőség, hogy mellre tegyük a babát még a szülőszobán, közvetlenül a szülés után. Tévhit, hogy az édesanyának ekkor még úgysincs teje! Az emlőmirigy már a terhesség 16. hetétől készen áll a tejtermelésre, és el is kezdi termelni az előtejet (az ún. kolosztrumot) már a várandósság alatt, ami ilyen módon közvetlenül szülés után az újszülött rendelkezésére áll. A korai, gyakori szoptatásnak mind a baba, mind az anya szempontjából számos előnye van.

olvass tovább

Egy délután otthon

  • 2015. április 11.

Tegnap ismét részt vettem egy csodás családi értekezleten. A Család megvitatta a nagybátyám válását. Mert nálunk ez úgy ment, mint az olaszoknál. Sokan voltunk és annak lett igaza, aki a leghangosabb volt. Ez általában öregapám posztja volt, aki a méhkirálynő, a rendkívül szigorú és határozott nagymama gondolatait osztotta meg azokkal a birkákkal, akarom mondani a családom tagjaival, akik úgy hallgatták, mint a Szentírást. Mert nálunk, jó katolikusoknál ez így működött. A gyűlés egyébként sikerrel zárult. Megtárgyalták, hogy erkölcstelen dolog a bácsi válása, hát még az új várandós barátnője. Kis híján kitagadták, eközben én jól laktam.

olvass tovább

Az anyatej és a szoptatás előnyei

  • 2014. október 08.

A magzat az anyaméhben az anya vérkeringéséből közvetlenül kapja a tápanyagokat a köldökén keresztül befutó ereken keresztül. Ezért is nagyon fontos, hogy az várandós nő hogyan táplálkozik, minőségi tápanyagokat tud-e biztosítani a magzatának, dohányzik-e, alkoholt milyen mennyiségben fogyaszt, milyen munka körülmények között dolgozik, szennyezi-e a környezet kemikáliáival a vérkeringésén keresztül a babát.

olvass tovább

Ismerd fel időben a terhességi cukorbetegséget!

  • 2014. október 06.

Az adott, aktuális várandósság időszakában legelső alkalommal észlelt kóros szénhidrát anyagcserezavart nevezzük gesztációs, vagy terhességi diabétesznek. Kialakulását az örökletes hajlam, fizikai állapot és az életmód mellett a terhesség alatt bekövetkező hormonális változások is elősegítik. Kezelésével kapcsolatban dr. Turi Zsuzsanna szülész-nőgyógyász, a Nőgyógyászati Központ problémás terhességek gondozására specializálódott orvosa nyilatkozott.

olvass tovább