Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.stylemagazin.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • DIVAT&STÍLUS
    • Hírek
    • Stílusiskola
    • Celebrity
  • SZÉPSÉG
    • Smink
    • Bőrápolás
    • Hajápolás
    • Illatok
  • KERESD A NŐT
    • Fesztelen mindennapok
    • Lélekhangok
    • Férfi szemmel
    • Szívvonal
    • Férfiszempont
  • STYLELIFE
    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Egészség
    • Fitness
    • Stylebusiness
    • Utazás
    • Esküvő
    • Stylekids
    • Style family
  • STYLE LOUNGE
  • STYLENEWS
    • Aktuális
    • Interjúk
    • Mobility
    • Style ART
    • Kultúr-kitérő
    • Rendezvények
  • STYLEHOME
Trendek:
Életstílus
Stylelife - Mi történik a héten?    2025.12.01-07.

Mi történik a héten? 2025.12.01-07.

Stylelife
Rendezvények - Tudományos csapatépítéssel zárják az évet a vállalatok

Tudományos csapatépítéssel zárják az évet a vállalatok

Rendezvények
Mobility - Manga Panda - Lexus Rz 300e Teszt

Manga Panda - Lexus Rz 300e Teszt

Mobility
Rendezvények - Soha nem látott verseny a Leader of the Year díjakért – 2025 a rekorderősség éve volt

Soha nem látott verseny a Leader of the Year díjakért – 2025 a rekorderősség éve volt

Rendezvények
Stylenews - Virág Judit Galéria karácsonyi aukciója igazi művészeti szenzáció lesz

Virág Judit Galéria karácsonyi aukciója igazi művészeti szenzáció lesz

Stylenews
Divat & Stílus - Stílusiskola: így viselj télen fekete szoknyákat

Stílusiskola: így viselj télen fekete szoknyákat

Divat & Stílus
Hírek - 185 év időtlen stílus, modern elegancia, egyediség és tradíció W.KRUK – 1840 óta, örökké

185 év időtlen stílus, modern elegancia, egyediség és tradíció W.KRUK – 1840 óta, örökké

Hírek
Stylelife - Táplálkozási problémák és hiányállapotok kutyáknál – amikor a bőr és a szőr jelez először

Táplálkozási problémák és hiányállapotok kutyáknál – amikor a bőr és a szőr jelez először

Stylelife
Keresd a nőt! - Nők, a kombinálás mesterei

Nők, a kombinálás mesterei

Keresd a nőt!
Keresd a nőt! - Mozaikcsalád – 'A mostoha'

Mozaikcsalád – 'A mostoha'

Keresd a nőt!
Rendezvények - Ünnepváró Forgatag a Hagyományok Házában

Ünnepváró Forgatag a Hagyományok Házában

Rendezvények
Keresd a nőt! - Amikor mindenki jobban tudja nálad, hogy neked mi a jó

Amikor mindenki jobban tudja nálad, hogy neked mi a jó

Keresd a nőt!
  1. Stylekids
  2. Országunk legnagyobb állatkertjei

Országunk legnagyobb állatkertjei

  • 2014. július 17.
  • Komment

Az egyik legjobb szabadidős program a kiscsaládnak, vagy akár nagyszülőkkel is egy állatkert, vadaspark meglátogatása. Egy ilyen nap sokkal több lehet egy puszta sétánál a kifutók között. Összegyűjtöttük nektek az ország legszebb és legnagyobb parkjait és azokat a nyári programokat, amelyekkel kifejezetten a családosokra és a gyerekekre gondoltak a szervezők.

  Megosztás Küldés

Fővárosi Állat- és Növénykert

Országunk legnagyobb állatkertjei - Stylekids -  - állatkert, állatkert belépő, állatkerti programok, kultúrpark, vadaspark,

A budapesti állatkertben rendkívül sok program közül választhatunk. Vannak mindennapi és különleges események is, melyeket a honlapon bárki nyomon követhet. Naponta tartanak látványetetéseket, a Légy ott programokon állatbemutatókat, ahol gondozók osztják meg az állatokról szerzett tapasztalataikat az érdeklődőkkel, lehet lovagolni, a kialakított Varázshegy bemutatótérben pedig izgalmasabbnál izgalmasabb percek várnak a kis kíváncsiakra: rájaetetés, filmvetítések és különféle, lélegzetelállító bemutatók. Zenés Állatkerti Esteket rendeznek más-más zenekarral minden szerdán június 25-től augusztus 25-ig. Az éjszaki séták valamelyikén pedig a sötétedés utáni állatkertet fedezhetik fel a kíváncsiak. Ezeken az alkalmakon szakvezető segítségével járják be a területet, és olyan helyeket is megtekinthetnek, amelyet egyébként elzárnak a vendégektől, például az állatorvosi rendelőt vagy a takarmánykonyhát. Az állatkert új családi szabadidőparkja a volt Vidámpark területén kialakított Holnemvolt Park, mely izgalmas elegye az állatoknak, a műemléki játékoknak és a játszóhelyeknek, kalandpályáknak. A Kölyöklaborba sajnos már minden hely betelt, de érdemes folyamatosan figyelemmel kísérni a híreket, mert a szervezők jelenleg is fáradoznak azon, hogy újabb csoportokat indíthassanak.

Belépőjegyek:  Felnőtt – 2500 Ft, Gyermek – 1800 Ft.

A külön programokra eltérő jegyárak érvényesek.

Veszprémi Állatkert

Országunk legnagyobb állatkertjei - Stylekids -  - állatkert, állatkert belépő, állatkerti programok, kultúrpark, vadaspark,

A hely teljes neve Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark, és a vidéki állatkertek közül ők rendelkeznek az egyik legnagyobb hagyománnyal. Előnye az elhelyezkedés, hiszen a Balatontól 15 km-re található, így amikor a magyar tengerre készülünk nyaralni, egyszerűen beiktathatjuk két csobbanás közé. Az állatkert területéhez tartozó Fejes-völgyben egyedi tervezésű Kölyökdzsungel játszóházat és terráriumot alakítottak ki, ahol a gyerekek kúszhatnak és mászhatnak, csúszdázhatnak, kipróbálhatják, hogy milyen lajhárnak lenni, és még egy állatszállító ládába is belebújhatnak. A teret üvegfalú terrárium veszi körbe, így játék közben a különleges hüllőket is megcsodálhatják a kicsik. Veszprémben is tartanak látványetetéseket, állatsimogatókat és különböző rendezvényeket a látogatóknak, valamint napközis táborokat szereznek a 7 és 14 év közötti gyerekek számára. Természetesen az érdeklődés itt is hatalmas, így már csak egy időpontra, a július 14-18. közötti hétre lehet jelentkezni.

Belépőjegyek: Felnőtt – 2300 Ft, Gyermek – 1500 Ft, Családi (2 felnőtt+1 gyermek) – 5500 Ft.

Xantus János Állatkert, Győr

Országunk legnagyobb állatkertjei - Stylekids -  - állatkert, állatkert belépő, állatkerti programok, kultúrpark, vadaspark,

Győrben is szerveznek Zoo-tábort a 6-14 éves gyerekeknek, a kicsik a napok nagy részét állatok körüli takarítással, etetéssel töltik, de vannak ismeretterjesztő foglalkozások is: előadások, játékos vetélkedők, kézműves foglalkozások valamint tanulmányi kirándulás. Nyáron 9 héten keresztül várják a gyerekeket. Kifejezett figyelmet fordítanak a természetvédelemre, az oktatási programok alatt is igyekeznek ezt a szemléletet átadni a következő generációnak. Jelenleg jaguár, apella és jávorantilop kölyke is van az állatkertnek.

Belépőjegyek: Felnőtt – 1550 Ft, Gyermek – 1100 Ft, Családi – 4400 Ft.

A debreceni Nagyerdei Kultúrpark

Országunk legnagyobb állatkertjei - Stylekids -  - állatkert, állatkert belépő, állatkerti programok, kultúrpark, vadaspark,

A 17 hektáron működő óriási állatkert és vidámpark a Föld 165 állatfajából 1500 példánnyal rendelkezik. Debrecenben is kiemelt szerep jut a zoopedagógiának, így különböző foglalkozásokon, szakvezetéseken, szaktáborokban és vetélkedőkön ismerkedhetnek meg a résztvevők játékosan az állatok világával. Látványetetés minden nap van a fehérkezű gibbonoknál, a kétujjú lajhároknál és a karmos majmoknál, valamint a pápaszemes pingvineknél. Augusztusban karneváli hét és zoológiai szaktábor is lesz a Nagyerdőben. A Lúdas Matyi Vidámpark 1961 óta az állatkert része. Többek között elvarázsolt kastély, dodgem, óriáskerék, gyermekvasút szórakoztatja a vendégeket. A két területet egy mediterrán sétány köti össze egymással, ahol szabadtéri terrárium is található görög teknősökkel.

Belépőjegyek: Felnőtt – 1500 Ft, Gyermek – 800 Ft, Családi – 3400 Ft.

A Szegedi Vadaspark

Országunk legnagyobb állatkertjei - Stylekids -  - állatkert, állatkert belépő, állatkerti programok, kultúrpark, vadaspark,

A Zoo típusú találkozások program keretein belül a gondozók különböző technikákkal igyekeznek aktivizálni az állatokat, hogy azok ne unatkozzanak és megőrizzék egészségüket. Történik mindez a látogatók szeme láttára, hétfő kivételével minden nap. Nyáron különleges rendezvényekre is invitálják az állatbarátokat: lesz Lámák és hangyászok birodalma, A fekete kontinens varázsa, Katasztrófavédelmi nap és Állatkertek Éjszakája program is a Vadasparkban. Az iskolába az óvodáskorú gyerekektől egészen felnőttkorig évente több mint 300 csoportot fogadnak. Természetesen itt is szerveznek nyári tábort, de a túljelentkezés miatt ezek a helyek szinte pillanatok alatt betelnek. A Szegedi Vadaspark online is rendkívül aktív, tagjai lehetünk a Szurikáta klubnak, ahol csoportosan beszélgethetünk, képeket oszthatunk meg egymással, és még a tudásunkat is kipróbálhatjuk. A webkamerák segítségével pedig bepillanthatunk a pingvin, az oroszlán, a szibériai tigris, az aranyarcú gibbon, a farkas, és a zsiráf kifutóba is.

Belépőjegyek: Felnőtt – 1650 Ft, Gyerek – 1050 Ft, Családi – 3950 Ft.

Kónya Mónika

  • állatkert állatkert belépő állatkerti programok kultúrpark vadaspark

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

  Megosztás Küldés

Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Tropicarium kulisszatitkok: a cápafarkú gitárrája - Stylelife, divat, életmód, stílus
    Tropicarium kulisszatitkok: a cápafarkú gitárrája
    • Stylelife
    Fogadj örökbe egy cápát! - Stylelife, divat, életmód, stílus
    Fogadj örökbe egy cápát!
    • Stylelife
    20 éves kicsik és nagyok kedvence, a Tropicarium
    Játszva tanulás - Mit csináljunk a gyerekekkel, ha rossz az idő?
    Heti top 10A hét legjobb írásai
    Milyen csillagjegyű társ illik hozzád? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Milyen csillagjegyű társ illik hozzád?
    • Keresd a nőt!
    10 film, ami után elhiszed, hogy létezik az az egy, igaz szerelem - Stylenews, divat, életmód, stílus
    10 film, ami után elhiszed, hogy létezik az az egy, igaz szerelem
    • Stylenews
    Addig tényleg nem számít komolynak egy kapcsolat, amíg nincs közös életterület? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Addig tényleg nem számít komolynak egy kapcsolat, amíg nincs közös életterület?
    • Keresd a nőt!
    30 romantikus vígjáték téli estékre
    Ezeket a dolgokat szeretnénk megkapni tőletek, Férfiak
    Naivitásom, nem a gyengeségem jele
    Nők, a kombinálás mesterei
    A tökéletes téli édesség: gőzgombóc recept
    Stílusiskola: Téli outfitek sportcipővel
    8 karácsonyi dekorációs ötlet, melyet könnyedén elkészíthetsz

    Kapcsolódó cikkek

    Tropicarium kulisszatitkok: a cápafarkú gitárrája

    Tropicarium kulisszatitkok: a cápafarkú gitárrája

    Fogadj örökbe egy cápát!

    Fogadj örökbe egy cápát!

    20 éves kicsik és nagyok kedvence, a Tropicarium

    20 éves kicsik és nagyok kedvence, a Tropicarium

    Játszva tanulás - Mit csináljunk a gyerekekkel, ha rossz az idő?

    Játszva tanulás - Mit csináljunk a gyerekekkel, ha rossz az idő?

    Egzotikus esküvői helyszín a fővárosban

    Egzotikus esküvői helyszín a fővárosban

    TropiKaland - Éld meg, éld túl!

    TropiKaland - Éld meg, éld túl!


    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legfrissebb cikkek
    Divat & Stílus
    Szépség
    Életmód
    Otthon & Design
    Stylelife

    DIVAT&STÍLUS

    • Hírek
    • Stílusiskola
    • Celebrity

    SZÉPSÉG

    • Smink
    • Bőrápolás
    • Hajápolás
    • Illatok

    KERESD A NŐT

    • Fesztelen mindennapok
    • Lélekhangok
    • Férfi szemmel
    • Szívvonal
    • Férfiszempont

    STYLELIFE

    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Egészség
    • Fitness
    • Stylebusiness
    • Utazás
    • Esküvő
    • Stylekids
    • Style family

    STYLE LOUNGE

    STYLENEWS

    • Aktuális
    • Interjúk
    • Mobility
    • Style ART
    • Kultúr-kitérő
    • Rendezvények

    STYLEHOME

    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • DIVAT&STÍLUS
      • Hírek
      • Stílusiskola
      • Celebrity
    • SZÉPSÉG
      • Smink
      • Bőrápolás
      • Hajápolás
      • Illatok
    • KERESD A NŐT
      • Fesztelen mindennapok
      • Lélekhangok
      • Férfi szemmel
      • Szívvonal
      • Férfiszempont
    • STYLELIFE
      • Gasztronómia
      • Otthon & Design
      • Egészség
      • Fitness
      • Stylebusiness
      • Utazás
      • Esküvő
      • Stylekids
      • Style family
    • STYLE LOUNGE
    • STYLENEWS
      • Aktuális
      • Interjúk
      • Mobility
      • Style ART
      • Kultúr-kitérő
      • Rendezvények
    • STYLEHOME
    • MENSTYLE.HU