Hogyan menti meg a párkapcsolatokat a hálás gondolkodás?
Kevésbé látja sötéten a világot az, aki gyakran megéli a hálát. Mert nincs melengetőbb érzés, mint tudni, hogy másik ember szándékos jótette segíti az életünk menetét. A hálás gondolkodás képes semmissé teszi a negatív érzéseket, lecsendesíti a szívben az aggodalmat, a magányt, az irigységet, a kapzsiságot, a bosszankodást.
Kevésbé látja sötéten a világot az, aki gyakran megéli a hálát. Mert nincs melengetőbb érzés, mint tudni, hogy másik ember szándékos jótette segíti az életünk menetét. A hálás gondolkodás képes semmissé teszi a negatív érzéseket, lecsendesíti a szívben az aggodalmat, a magányt, az irigységet, a kapzsiságot, a bosszankodást. Számos tudományos kutatás igazolja, hogy a hála boldogabbá és egészségesebbé tesz. Miért? Mert magához vonzza a pozitív érzelmeket, a reményt, az örömöt, a megelégedettséget, és összeegyeztethetetlen a keserűséggel, az irigységgel, a bosszúvággyal, vagy a sértődöttséggel.
A hálatelt emberek jelenüket teljesebbnek, jövőjüket biztatóbbnak érzik. A nehézségekkel könnyebben birkóznak meg, mert minden helyzetben életük pozitív aspektusait tartják szem előtt. Jobban érzik magukat a bőrükben, mentális és fizikai immunrendszerük is rendben működik, ritkábban éri el őket a depresszió, egészségesebb az önértékelésük. Egy hálatelt ember közelében egyszerűen jó lenni, kedvesebbnek, segítőkészebbnek, empatikusabbnak érezzük, belső szépsége, pozitív kisugárzása lendíti őt előre emberi kapcsolatainak ápolásában.
A hála megélése azt is üzeni, hogy ha ránézek a társamra, képes vagyok kinyilatkoztatni, szeretem őt, mert még mindig ugyanúgy látom az értékeit. Egy szeretetkapcsolat hitelességét nem a csendek és a hullámvölgy nélküli időszakok jelzik, hiszen a hajóknak sem az a dolga, hogy mozdulatlanul vesztegeljenek a kikötőkben, hanem hogy átéljenek vihart, szelet, emelkedést, süllyedést, hányattatást, a létezés dinamikáját. Szerelmi társasutazásunk is kalandos, néhol göröngyös, de soha nem engedjük, hogy járhatatlanná váljon.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez