Az 5 legnagyobb hiba, amivel a férfi tönkreteheti a párkapcsolatot
Meddig tart egy kapcsolat? Ameddig ketten éltetik, és működtetik. A sikeréért is ketten felelősek, a megromlásáért is mindketten hibáztathatók. Keressük a „másik felünket”, hogy számos szívtöréses baleset után egyszer csak rátalálunk arra az emberre, aki társ lehet, akivel végre elsajátíthatjuk a többes szám biztonságát. Aztán előbb utóbb találunk valakit, akire rávetíthetjük illúzióinkat.
Boldognak érezzük magunkat néhány hétig, hónapig, aztán ráébredünk, hogy ő is csak egy újabb Akárki volt, játszott, és úgy tett, mintha igazi volna. Mintha Valaki volna. Éretlen személyiségek csapnak össze ego-harcokban, gyermekemberek próbálnak férfiak lenni, férfiként viselkedni, és mindenki a magáét hajtja, mintha a kommunikáció csak egyoldalú volna, ahol mindenki a saját sérelmeit kiabálja, és nem is figyelünk arra, hogy a „telefonvonal” végén mit próbál közvetíteni a másik ember. Rengeteg párkapcsolat megmenthető volna, ha az emberek végre tudatában lennének a hatalmas különbségnek, ahogyan a férfiak és nők működnek. A végzetes női hibákat már kitárgyaltuk, ezért a biztonság kedvéért néhány tipikus férfihibát vesszük górcső alá. Mi az, amivel egy férfi végképp elhibázhat egy ígéretesnek induló párkapcsolatot?
Nincs jelen. A jelenlét nem fizikai jelenlétről szól. Aki jelen van, az tervez a másikkal, és egy irányba tartanak. Számára nincs kifogás, nincs kibúvó, mert aki jelen van, az nem második nőt, pótlékot, dekorációt, vagy csupán kellemes időtöltést keres. Számára nincs B terv. Aki szeret, az jelen van, és aki jelen van, arra számítani lehet. Nem csak úgy elvan a kapcsolatok langyos állóvizében, nem halogat, nem hiteget, hanem képes elköteleződni, a nő mellett döntést hoz, felelősséget vállal, gondoskodik, többes számban beszél, és hosszú távra tervez. Ez a jelenlét.
Nem fogadja el a férfi-nő különbözőségét. A férfi látásmód olyan, mint egy szép kifestő megrajzolt vonalai. Tiszta, egyszerű rajzok, jól átlátható keretekkel, melyek önmagukban is megállják helyüket, bár híján vannak mindenféle tónusnak, színnek, mélységnek, árnyalatnak. Aztán jön a nő és kiszínezi a rajzokat, energiát, színt, ragyogást, vibrálást, életet visz bele. Egy férfi jól teszi, ha örömmel és nyitottan fogadja ezt a kiegészítést az ő „rajzához”, sem mint bosszankodjon rajta. A nő emocionális lény, a női kommunikációt is az érzelmek színezik, akkor is, ha a férfiak ezt időnként nyűgnek érzik. A döntések meghozatalában is sok esetben az érzelmek vezérelnek, a logikus érveket, a pro és kontrát bár szépen felsorakoztatjuk, végül mégis a szívünkre tesszük a kezünket, úgy mondjuk ki a végszót. Hibát követ el az a férfi, aki önmagából indul ki, mert különbözőek vagyunk, uniszex agy nem létezik, nem a férfiak magassarkúban járó változatai vagyunk.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez