Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.stylemagazin.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • DIVAT&STÍLUS
    • Hírek
    • Stílusiskola
    • Celebrity
  • SZÉPSÉG
    • Smink
    • Bőrápolás
    • Hajápolás
    • Illatok
  • KERESD A NŐT
    • Fesztelen mindennapok
    • Lélekhangok
    • Férfi szemmel
    • Szívvonal
    • Férfiszempont
  • STYLELIFE
    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Egészség
    • Fitness
    • Stylebusiness
    • Utazás
    • Esküvő
    • Stylekids
    • Style family
  • STYLE LOUNGE
  • STYLENEWS
    • Aktuális
    • Interjúk
    • Mobility
    • Style ART
    • Kultúr-kitérő
    • Rendezvények
  • STYLEHOME
Trendek:
Életstílus
Stylelife - Mi történik a héten?    2025.12.01-07.

Mi történik a héten? 2025.12.01-07.

Stylelife
Rendezvények - Tudományos csapatépítéssel zárják az évet a vállalatok

Tudományos csapatépítéssel zárják az évet a vállalatok

Rendezvények
Mobility - Manga Panda - Lexus Rz 300e Teszt

Manga Panda - Lexus Rz 300e Teszt

Mobility
Rendezvények - Soha nem látott verseny a Leader of the Year díjakért – 2025 a rekorderősség éve volt

Soha nem látott verseny a Leader of the Year díjakért – 2025 a rekorderősség éve volt

Rendezvények
Stylenews - Virág Judit Galéria karácsonyi aukciója igazi művészeti szenzáció lesz

Virág Judit Galéria karácsonyi aukciója igazi művészeti szenzáció lesz

Stylenews
Divat & Stílus - Stílusiskola: így viselj télen fekete szoknyákat

Stílusiskola: így viselj télen fekete szoknyákat

Divat & Stílus
Hírek - 185 év időtlen stílus, modern elegancia, egyediség és tradíció W.KRUK – 1840 óta, örökké

185 év időtlen stílus, modern elegancia, egyediség és tradíció W.KRUK – 1840 óta, örökké

Hírek
Stylelife - Táplálkozási problémák és hiányállapotok kutyáknál – amikor a bőr és a szőr jelez először

Táplálkozási problémák és hiányállapotok kutyáknál – amikor a bőr és a szőr jelez először

Stylelife
Keresd a nőt! - Nők, a kombinálás mesterei

Nők, a kombinálás mesterei

Keresd a nőt!
Keresd a nőt! - Mozaikcsalád – 'A mostoha'

Mozaikcsalád – 'A mostoha'

Keresd a nőt!
Rendezvények - Ünnepváró Forgatag a Hagyományok Házában

Ünnepváró Forgatag a Hagyományok Házában

Rendezvények
Keresd a nőt! - Amikor mindenki jobban tudja nálad, hogy neked mi a jó

Amikor mindenki jobban tudja nálad, hogy neked mi a jó

Keresd a nőt!
  1. KERESD A NŐT
  2. Lélekhangok
  3. A tökéletesség csapdája

A tökéletesség csapdája

  • 2025. március 21.
  • Sápi Nikoletta Sápi Nikoletta
  • Komment

Sok reklámban elhangzik, hogy melyek az újabb és újabb készítmények, amik által elérhetjük az ideális, makulátlan külsőt. Tökéletesítsük az arcbőrünk alapozóval, használjunk ránctalanító szérumot, narancsbőr elleni készítményeket, fogfehérítő zselét, természetes csillogást nyújtó kifésülő sprayt, önbarnítót, tehát gyakorlatilag módosítsunk magunkon minden emberit egy elképzelt valótlanságra.

  Tetszik
6
  Megosztás Küldés

Ha mélyen magunkba nézünk beláthatjuk, hogy mindannyian hajlamosak vagyunk ebbe a hibásan, mesterségesen előállított képbe kényszeríteni magunk. Jó magam is sok esetben beleesek a média által felállított csapdába, és mindig rá kell jönnöm, hogy igencsak távol állok a tökéletességtől. Ilyenkor kritikus szemmel méregetem magam a tükörben, honnan faragnék le szívem szerint egy kicsit, hova raknék többet, ide ilyen krém kell, oda olyan illóolaj, primer, alapozó, highlighter, bronzosító, szemfesték, előnyös ruha és kész is a maximálisan kihozható formám. De ez nem a valóság, ez nem a valódi énem. Ezt az álarcot este levetem magamról és aztán megint csak ott állok majd szemben a dühítő, pucér valósággal szemben.

Perfekcionista létemre igencsak nehéz szembenéznem a tökéletlenségeimmel, inkább kihívásként tekintek az érdes éleimre, mindig keresem hogyan, milyen módszerekkel lehet őket fényesre, simára csiszolni. Nem olyan rég viszont az élet elkezdett megleckéztetni, hogy ne legyek ilyen hiú és megküzdjek ezzel a gyengeségemmel.

Nemrégiben egy összejövetelre voltunk hivatalosak a barátommal és egy nagyon szép, ejtett vállú felsőt választottam ki magamnak, amiről csak később jöttem rá, hogy nem volt túl jó ötlet. Indulás előtt csekkoltam még egyszer, hogy minden helyén van-e, elsimítottam arcomból egy rakoncátlan tincset, megigazítottam a tökéletes kontyba rendezett hajamat és egy mosollyal nyugtázta utamra indultam.

A tökéletesség csapdája - KERESD A NŐT  - Lélekhangok - önszeretet, perfekcionizmus, tökéletesség,

A kabátom levétele után észrevettem, hogy rettenetesen meleg volt a lakásban, jól befűtöttek, így hamar meg akartam szabadulni a kardigánomtól is, de amint leemeltem a vállamról leesett, hogy nem volt életem döntése ez a blúz, ugyanis szabadon hagyta a hátam is, ami láthatóvá tette a nem olyan régen fennálló kiütésekkel járó bőrbetegségem is.Nem túlságosan észrevehető, de az én kritikus szemem rettenetesen bántja és viszolygok a gondolattól, hogy bárki megláthatja. Így inkább egész este ültem a hosszúujjúmban, mint hogy képes legyek elengedni a büszkeségem.

Hazaérve a zuhany alatt jó szokásom szerint a gondolataimba révedtem, aztán egyszer csak megpillantottam magam a káddal szembeni tükörben. Régen néztem már így szembe magammal, mert egy dolog látni, de egészen másik élmény megfigyelni magam. Nézegettem a kis pocakomat, hegeimet, az arcomat, a bőrhibáimat és rájöttem, hogy mindezek a történetem részei, ez vagyok én. Rádöbbentem, hogy a legnagyobb butaság volt, amit tehettem, hogy egész este lepel alatt rejtegettem magam, hiszen valójában senki sem foglalkozott volna azzal, hogy hogy nézek ki. A legnagyobb ellenségem aznap este én magam voltam.

Mi az egyáltalán, hogy tökéletes? Ki szabja ezt meg? Senkinek sincs makulátlan bőre, senkinek sem áll minden nap jó irányba a haja és senki nem néz ki úgy, mint az Instagramon a hírességek, influencerek, akik a csapból is folynak manapság.Tudjatok mit mondott a kedvesem, mikor egyik reggel borzasan, álomtól gyűrött arccal egy félig csukott szemű, békés mosollyal jó reggelt kívántam? Hogy igazi természetes szépség vagyok. Nekem ennél több nem kell. Szeretném elérni, hogy én is azt láthassam a tükörben, amit ő lát bennem, hogy felvehessem azt a szemüveget, amin keresztül ő néz rám és végre ne a gonosz kis kritikus hangokra hallgassak.

  • önszeretet perfekcionizmus tökéletesség

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

  Tetszik
6
  Megosztás Küldés

Sápi Nikoletta

Mindig is az írás volt az, amivel igazán ki tudtam fejezni ami foglalkoztat, amiben az igazi szabadságom megtaláltam. Mindig ott volt nekem, mint egy megbízható barát, ha összecsaptak fejemben gondolataim és érzéseim viharának hullámai. Írásaim által szeretnék hangja lenni azoknak, akik úgy érzik nem mondhatják ki, ami nyomja a szívük, amivel könnyíthetek terhükön, ami által megértésre találnak, hogy tudják, nincsenek egyedül, hogy én lehessek az a barát, ami számomra az írás volt.

Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Légy büszke arra, aki lettél! - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Légy büszke arra, aki lettél!
    • Keresd a nőt!
    Elszakadni a valóságtól - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Elszakadni a valóságtól
    • Keresd a nőt!
    Egy boldog párkapcsolat önmagunk szeretetével kezdődik
    Kedves Régi Szerelmem, köszönöm, hogy ráébresztettél, jobbat érdemlek
    Heti top 10A hét legjobb írásai
    Milyen csillagjegyű társ illik hozzád? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Milyen csillagjegyű társ illik hozzád?
    • Keresd a nőt!
    10 film, ami után elhiszed, hogy létezik az az egy, igaz szerelem - Stylenews, divat, életmód, stílus
    10 film, ami után elhiszed, hogy létezik az az egy, igaz szerelem
    • Stylenews
    Addig tényleg nem számít komolynak egy kapcsolat, amíg nincs közös életterület? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Addig tényleg nem számít komolynak egy kapcsolat, amíg nincs közös életterület?
    • Keresd a nőt!
    30 romantikus vígjáték téli estékre
    Ezeket a dolgokat szeretnénk megkapni tőletek, Férfiak
    Naivitásom, nem a gyengeségem jele
    Nők, a kombinálás mesterei
    A tökéletes téli édesség: gőzgombóc recept
    Stílusiskola: Téli outfitek sportcipővel
    8 karácsonyi dekorációs ötlet, melyet könnyedén elkészíthetsz

    Kapcsolódó cikkek

    Légy büszke arra, aki lettél!

    Légy büszke arra, aki lettél!

    Elszakadni a valóságtól

    Elszakadni a valóságtól

    Egy boldog párkapcsolat önmagunk szeretetével kezdődik

    Egy boldog párkapcsolat önmagunk szeretetével kezdődik

    Kedves Régi Szerelmem, köszönöm, hogy ráébresztettél, jobbat érdemlek

    Kedves Régi Szerelmem, köszönöm, hogy ráébresztettél, jobbat érdemlek

    7 dolog, amit meg kell bocsátanod önmagadnak

    7 dolog, amit meg kell bocsátanod önmagadnak

    Nem csak általad szerethetem magam

    Nem csak általad szerethetem magam


    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legfrissebb cikkek
    Divat & Stílus
    Szépség
    Életmód
    Otthon & Design
    Stylelife

    DIVAT&STÍLUS

    • Hírek
    • Stílusiskola
    • Celebrity

    SZÉPSÉG

    • Smink
    • Bőrápolás
    • Hajápolás
    • Illatok

    KERESD A NŐT

    • Fesztelen mindennapok
    • Lélekhangok
    • Férfi szemmel
    • Szívvonal
    • Férfiszempont

    STYLELIFE

    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Egészség
    • Fitness
    • Stylebusiness
    • Utazás
    • Esküvő
    • Stylekids
    • Style family

    STYLE LOUNGE

    STYLENEWS

    • Aktuális
    • Interjúk
    • Mobility
    • Style ART
    • Kultúr-kitérő
    • Rendezvények

    STYLEHOME

    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • DIVAT&STÍLUS
      • Hírek
      • Stílusiskola
      • Celebrity
    • SZÉPSÉG
      • Smink
      • Bőrápolás
      • Hajápolás
      • Illatok
    • KERESD A NŐT
      • Fesztelen mindennapok
      • Lélekhangok
      • Férfi szemmel
      • Szívvonal
      • Férfiszempont
    • STYLELIFE
      • Gasztronómia
      • Otthon & Design
      • Egészség
      • Fitness
      • Stylebusiness
      • Utazás
      • Esküvő
      • Stylekids
      • Style family
    • STYLE LOUNGE
    • STYLENEWS
      • Aktuális
      • Interjúk
      • Mobility
      • Style ART
      • Kultúr-kitérő
      • Rendezvények
    • STYLEHOME
    • MENSTYLE.HU