7 intő jel, hogy ideje véget vetni a párkapcsolatnak
A jó kapcsolat megújul, fejlődik, miközben az egyéni fejlődést is biztosítja mindkét félnek. Egy hanyatló kapcsolatban eluralkodik a betokosodott unalom, a napi rutin, kevés az új, pezsdítő, meghatározó, élmény.
Nincs jövőkép, megáll az idő
A jó kapcsolat megújul, fejlődik, miközben az egyéni fejlődést is biztosítja mindkét félnek. Egy hanyatló kapcsolatban eluralkodik a betokosodott unalom, a napi rutin, kevés az új, pezsdítő, meghatározó, élmény. Már nem örülünk egymás sikereinek, már külön utakon járunk, más-más célt hajhászunk, és hirtelen más lett az értékrendünk. Már lazább elveket vallunk a hűségről, vagy férfi-női minőségünkről.
Feloldást nem hozó, végtelen veszekedések
A parttalan veszekedések alattomosan a szex helyére lépnek. Nincs feloldás, nincs meg az érzés, hogy bár vitatkozunk mégis a megingathatatlan tény, hogy szeretjük egymást mindennek ellenére mindenek felett áll. A feloldás biztonság, hogy bár eltér a véleményünk, érveket ütköztetünk, és ennek hangot is adunk, mégsem engedjük el egymás kezét.
Tisztelet, empátia teljes hiánya, intolerancia, tapintatlanság
Aki tisztel, elismeri az erősségeidből fakadó erényeket, és elnéző a gyengeségeiddel. Nem figuráz ki, nem tesz nevetségessé. Nem hánytorgat fel régmúlt sérelmeket, utadat észrevétlenül segíti, pozitív megerősítése, dicsérő szavai ösztönöznek, új erőt adnak.
Intimitás teljes hiánya, szexuális problémák
Sokszor érzelmi falaink ölik meg a vágyat. Hiába törekszünk az összefonódásra, ha folyton falakba ütközünk. A fel nem oldott, szőnyeg alá söpört konfliktusokból, haragból, neheztelésből, titkokból, meg nem értettségből, a lelki intimitás hiányából olyan masszív falakat építünk, amelyeken a másiknak már lehetetlen áthatolnia. Egyszer csak azt vesszük észre, hogy mindig ugyanannak a problémának a taposómalmában őrlődünk, és a kapcsolatunk selyemfonala akkor kezdett foszladozni, amikor először sepertünk szőnyeg alá egy problémát. Később úgy tűnik apróságokból lesz vérre menő vita közöttünk, pedig csak annyi történt, hogy kicsordul a sok kezeletlen konfliktus, amely az évek során csak rakódott egymásra.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez