Kulcsszó keresés /


Tavaszi nagytakarítás kívül-belül

Valaki egyszer azt mondta, hogy egy rossz nap ellen a legjobb orvosság, ha az ember takarítani kezd. Takarítás közben nemcsak a tárgyak lesznek fényesebbek, de a fókuszpont áthelyezésével megtisztul az elme és vele együtt a lélek. Az elhasználódott és nem használt ruhadarabok lomtalanításával párhuzamosan a tavasz kiváló alkalom a bénító gondolatok és érzések felismerésére és szortírozására.

olvass tovább

Láttam bennük az életünket

Ma délután, miközben kerestem az orvosi rendelőt, eszembe sem jutott, hogy bármi más miatt rosszul érezhetném magam, mint a vizsgálatok eredményei. Tévedtem. Minden már azelőtt elkezdődött, hogy beléptem volna a szobába, s később az is elhalványult.

olvass tovább

A természet patikája

  • 2018. január 12.

Tudtátok, hogy a mai modern gyógyszeripar alapját is a gyógynövények képezik? A kozmetikai- és szépségiparról nem is beszélve. Melyek is ezek a gyógynövények? Tulajdonképpen minden olyan növény, aminek a népi hit vagy az orvostudomány gyógyító hatást tulajdonít. A gyógyerő általában a növények gyökerében, szárában, levelében vagy virágában rejtőzik, amit különböző módon tudunk kivonni.

olvass tovább

8 ok, amiért szeretjük a gyömbért

  • 2017. december 18.

Gyógyhatását tekintve orvosságként világszerte az egyik legrégebben használt növény. A hagyományos indiai ájurvédikus orvoslás szerint a gyömbér nem csak a testet, hanem a lelket is erősíti.

olvass tovább

Holisztikus gyógymódok - A Bach-virágterápia és hangterápia

Manapság egyre több ember hisz a holisztikus gyógymódokban. Az emberek kezdenek belefáradni abba, hogy hosszan tartó betegségeik nem javulnak. Orvosról-orvosra, rendelőből-rendelőbe járnak és semmilyen vizsgálat, méreg drága gyógyszer nem hozott tartós javulást. Sokszor még a betegség valódi oka is ismeretlen marad. Marad a tompítás, a tüneti kezelés és a 15. gyógyszer, amit be kéne szedni – talán ettől majd jobb lesz.

olvass tovább

A hosszú élet titka – útmutató a boldogsághoz

Dr. Shigeaki Hinohara, Japán egyik leghíresebb orvosa 105 éves korában hunyt el, azonban élete végéig praktizált, és közben próbálta megfejteni, hogy vajon mi lehet a hosszú, és mindemellett boldog élet titka. ÉS legyünk őszinték, egy olyan ember tanácsait, aki több mint egy évszázadot élt végig aktívan és egészségesen, érdemes lehet megfogadni!

olvass tovább

Az inzulinrezisztencia kezelése

  • 2017. október 23.

Kapkodja a fejét, oly gyorsan változik a világ, hogy befogadhatatlan és követhetetlen? Így van ez az inzulinrezisztenciával is. Még a köztudatban el sem terjedt az ismerete, még nem egységes az orvosi megítélése, de már újra kell gondolni a kezelésének pilléreit. Miért?

olvass tovább

Megbélyegzett szerelem

Nem bírom szó nélkül hagyni azokat a sztereotípiáktól hemzsegő útmutatásokat, melyekben megmondják, hogy kibe érdemes és kibe nem érdemes beleszeretnünk. Egy jófiúba azért ne szeress bele, mert mi van, ha anyámasszonykatonája, egy jó pasiba azért ne, mert biztosan félrelép, egy orvosba meg semmiképpen, mert sosincs otthon; de egy tanárnak meg alacsony a fizetése, hogy eltartson egy családot; a vendéglátósokról nem is beszélve, akik mind alkoholisták vagy drogosok.

olvass tovább

A jó alváshoz a gyomron át vezet az út?

  • 2017. szeptember 08.

Bizonyos ételek segíthetik, vagy gátolhatják a nyugodt éjszakai pihenést. Dr. Vida Zsuzsanna neurológus, szomnológust, a JóAlvás Központ orvosát az elalvást segítő táplálkozási szokásokról kérdeztük.

olvass tovább

25 borzalmas dolog, ha nem alszol eleget

  • 2017. május 24.

Életünk folytonos rohanásból áll. Ehhez rengeteg energiára van szükség, viszont alig jut időnk pihenni a számtalan elfoglaltság mellett. Hiszen ma már egész nap elérhetőek vagyunk online, és a több műszakos munkavégzés is elterjedt. Míg 1942-ben napi 8 óra alvást javasoltak az orvosok, ez mára 6,8–ra csökkent! Mindenki tudja, mennyire fontos az alvás, ám sokszor hajlamosak vagyunk elhanyagolni ezt a remek tevékenységet. Most megtudhatod, milyen kockázatokkal jár, ha elblicceled a pihenést!

olvass tovább