Kulcsszó keresés /


A Vád - A társadalom szemében hol kezdődik a bűn, a nemi erőszak, és miért is befolyásol minket a társadalom?

Karine Tuil egy 50 éves francia írónő, aki egy húszas éveiben járó fiatal határtalan vakmerőségével és a személyiségéből fakadó őszinteséggel ír olyan témákról a könyveiben, ami a valódi házasságtól a zsidó identitáson át a mindenkit érintő politikáig terjed. 2019-ben írta meg A Vád című művét, ami a szexuális erőszak témáját boncolgatja: megmutatva, hogyha bízol a másik félben, mert ismered az illetőt, mert talán közeli családtag, akkor is lehet valós erőszakról beszélni. Olyan kérdést is felvet, hogy vajon, ha meglátunk egy fiatalabb lányt egy idősebb férfival, akkor miért azaz általános vélemény, hogy biztos csak a pénze miatt van vele?

olvass tovább

Mit ér a szex érzelmek nélkül?

Szenvedéllyel, „hegyes fogakkal” marjuk egymás ajkát, és a kezdeti vonzalom módosult tudatállapotában képtelenek vagyunk szavakba önteni, amit érzünk. Intenzív testi vágy, vagy mindent elsöprő szerelem? Az szexuális vágy könnyen elhomályosít minden intuíciót, az ösztön és a hormonok játszanak velünk kegyetlenül édes játékot, egy ideált látunk, aki megrészegít, nem vagyunk beszámíthatók, ne is várja el senki, mert józan ítélőképességünket kint hagytuk a küszöbön kívül.

olvass tovább

A szexuális vonzerő titkai

Amikor gőzerővel szexológusnak készültem ez volt a szakdolgozatom címe. Még TDK versenyen is rész vettem vele, előadást tartottam róla, és amellett, hogy 3. helyezett lettem, még a közönségdíjat is bezsebeltem A szakdolgozatom mind a mai napig itt virít a polcomon, szép vörös bőrbe kötve (a feketét nem találtam megfelelőnek ehhez a témához).

olvass tovább

“Mindful sex” – a tökéletes esszencia a feledhetetlen együttléthez

  • 2022. szeptember 11.

Sokan úgy vélik, hogy ahhoz, hogy a fellegekben járjunk, szexuális értelemben is, a tudatos szeretkezést érdemes előnyben részesíteni. Gyakran előfordul, hogy még a hancúrozás alatt is gyötrő gondolatok zavarnak meg minket. Stressz, munkahelyi konfliktusok, és még sok más… Ezek a negatív gondolatok pedig teljes mértékben blokkolják a saját örömünket is.

olvass tovább

Mi kell a jó szexhez?

Az örömszerzés, a feszültségoldás, az egymás közötti kommunikáció, az önértékelés, és önbizalom fokozása mind célja a szexuális életünknek. Legfontosabb szerepe azonban a kötődés megélése, amely mindannyiunk számára elemi szükséglet. Életünket kezdettől fogva átszövik a kötődések. Az első anyai érintések, később a környezetünk tévesen megítélt reakciói, és a berögzült sémák, melyekhez foggal-körömmel ragaszkodunk, mind meghatározzák jelenlegi kapcsolatainkat.

olvass tovább

Jelen lenni az együttlétben

  • 2022. június 05.

A hagyományos szexuális együttlét csupán fizikai síkon történik. Két test kapcsolódása, amik a kielégülést keresik. Mindeközben viszont a két ember oly távol lehet egymástól, hogy kapcsolatról talán nem is beszélhetünk. Ahogy arra már korábban is utaltam, az esetek nagy részében nem vagyunk jelen a szeretkezéseinkben. Ennek rengeteg oka lehet, de az alapdinamika a következő.

olvass tovább

A jó szexuális életért tenni kell!

  • 2022. május 26.

Lássuk be, a szex igen fontos eleme egy harmonikus kapcsolatnak. Azonban az idő múlásával valahogy olykor mégis a lista végére kerül. Mert más dolgok kapnak prioritást, és ez bizonyos szempontból rendben is van, de azért ne felejtsük el azt, hogy a boldog, egészséges szexuális élet élvezete valóban fontos a párkapcsolatokban, a házasságokban és minden romantikus kapcsolatban.

olvass tovább

Gyermeki szerepben lenni a párkapcsolatban

Vizsgáljuk kicsit az emberi és a szexuális vonatkozásait a szerepeinknek, a szerepcserének. Az ember alapvetően három féle szerepében lehet: felnőtt, gyermek és szülő. Egy párkapcsolatban is felvesszük mind a három szerepet, de alapvetően főként a felnőtt szerepünkben vagyunk. Ilyenkor tudunk társ kapcsolatban és olyan társ dinamikával élni és szervezni a mindennapi életünket és pillanatainkat, amik meghatározzák a párkapcsolat és az egyén egészséges működését. Ám van, amikor átkerülünk szülői szerepbe. Például, ha tanítani szeretnénk valamit a párunknak, amihez szükséges egy intenzívebb időszak. Amíg ez egy időszakos „esemény” a két fél között, addig tanítást és tanulást szolgál. Az az üzenete: „Gyere velem, kövess, emelkedjünk közösen!”

olvass tovább