Fotós trükkök - avagy négy kreatív 'filter', filter nélkül
Bloggerként bizonyára nemcsak az írás, hanem cikkeim vizuális tartalma is foglalkoztat, illetve elgondolkodtat, hiszen szeretném, hogy olvasóim mindig a legminőségibb képi megjelenéssel. A minap utána olvastam egy - két tippnek, amelyek nagyon hasznosak voltak számomra a fenti témát illetően, így úgy gondoltam, hogy megosztom őket a fotózás más szerelmeseivel is. A fényképezőgépeteken kívül csak néhány apróbb kellékre lesz szükségetek ezekhez a trükkökhöz.
Eső effektus
Vegyünk le egy üveglapot egy egyszerű képről, majd spricceljünk rá vizet. Modellünk elé tartva olyan hatást érhetünk el, mintha egy jó nagy zuhé után bámulnánk ki egy ablak mögül. Véleményem szerint ez a technika főleg portré fotózásnál lehet látványos, hiszen az egész alakos képek nehezen kivitelezhetőek.
Fairy Lights
Főleg karácsonykor kattantam rá erre a fényfüzér témára, s azóta is képes vagyok összevissza variálni. Pinteresten rengeteg inspirációt, és képek láttam ebben a témában, úgyhogy végképp kíváncsi lettem arra, miként lehet megalkotni a gyönyörűséges kompozíciókat. Kísérletezgettem, és talán már egész jó hatást értem el, a következőképpen: A fényfüzért az objektívre tekertem, a másik végét, pedig a ,,modell" kezébe adtam. - Így mosódtak el a fények, vagy lettek néhol élesebbek.
Játék a fényekkel: Minták
Húha! Amikor rábukkantam erre a technikára, soha sem gondoltam volna, hogy meg tudom valósítani. A lényeg annyi, hogy a fotón látható módon bármilyen mintát kivághatunk egy papírból, s ezt is objektívunk elé kell helyezni. A fények így, olyan alakúak lesznek, mint az általunk kivágott minta.
LED - Effektus
Ezeket a fénycsóvákat. néhány színes fonal, és madzag segítségével kreáltam. Olyan, mintha különböző színű ledes égők villannának be a képbe. A madzagokat itt is az objektív elé kell lógatni, és ha jól fókuszálunk, akkor az elmossa őket. Olvasataim szerint, ez a hatás úgy is elérhető, hogy egy laminálólapot szövegkiemelővel kifestünk, és azt tesszük az objektív elé. Az általam készített képen szerintem egy kissé halvány lett a dolog, de majd még igyekszem fejleszteni ezt a technikát.
Ami a beállításokat illeti, érdemes mindvégig manuális fókuszon hagyni a gépet, rendes nappali, vaku nélküli üzemmódban, hiszen így nem akar mást csinálni majd, mint amit mi szeretnénk. Először automata fókusszal próbáltam elkészíteni a képeket, s például a fénycsóvák esetében egyáltalán nem úgy érvényesültek, valósultak meg a dolgok, mint ahogy azt szerettem volna.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez