A 10 legjobb hely, ahol az újévet ünnepelheted
Egy évben egyszer hagyjuk magunk mögött az óesztendőt és kezdünk újra mindent, tiszta lappal. Már csak azért is megéri emlékezetessé tenni ezt az éjszakát, mert ha elmulasztod, egy évet kell várnod, hogy újra átélhesd! Hogy hol érdemes töltened az idei év utolsó perceit, egyben 2017 legelső pillanatait? A világ tíz, messzi tájait ajánljuk most Neked, ha megvalósításra nem is, álmodozásra és gyönyörködésre mindenképp.
New York City
Mi mással is kezdhetnénk tízes listánkat, mint a méltán híres Nagy Almával? A világ egyik legismertebb és legtöbbet látogatott szilveszteri ünneplése New York belvárosában, a Times Square-en zajlik. Évről évre több millió ember gyűlik össze, hogy világhírű előadók minikoncertjeit hallgassák és megnézzék a több mint 5000 kilogrammot nyomó üveggömb leereszkedését, mikor éjfélt üt az óra. Ha nem bírod elviselni a tömeget, van lehetőség asztalt foglalni egy, a térre néző étteremben vagy bárban, természetesen csilliárdokért. Ha azonban tényleg New Yorkban ünnepled a szilvesztert, és a tömeg vagy a drága vacsora nem vonz, akkor ajánlunk még egy ingyenes elfoglaltságot december 31-ére. A díjmentes Staten Island Ferry félóránként indul Manhattan legalsó csücskéből, a Whitehall Terminaltól és a harminc perces út során beláthatod majd a kivilágított várost és Szabadság-szobrot.
Rio de Janeiro
A világ legnagyobb szilveszteri bulijának az ikonikus Copacabana Beach ad otthont, ahol több mint két millió ember ünnepel a négy és fél kilométeres homokos partszakaszon. A portugálul Réveillon-nak nevezett ceremónia a vallást a babonával elegyíti: a helyiek talpig fehérbe öltöznek, ugyanis a babona szerint ez jó szerencsét hoz az új évre, miközben az óceánba virágszirmokat dobnak, ajándékul a tengerek istenének, Yemanjá-nak. Az ünneplést az élő zene és táncbemutatók, illetve az éjféli tűzijáték teszi teljessé.
Sydney
Az ausztrál nagyváros két okból kifolyólag is remek választás az újévi ünneplésre: először is azért, mert ez az első nagyváros, ahol éjfélt üt az óra, így az elsők között vetheted bele magad az ünneplésbe, másodszor pedig azért, mert a világ legnagyobb tűzijátékával büszkélkedhetnek az ausztrálok 9 órakor és éjfélkor, háttérben a Sydney-i Kikötőhíddal és Operaházzal. Több mint egy millió ember nézi meg a szilveszteri műsort, melynek során vízben és levegőben zajlik a performansz légakrobatákkal, egy füstös őslakos ceremóniával, amiről úgy tartják, elűzi a rossz szellemeket, és a Harbour of Light Parade, azaz a kikötői fényparádé fantázianevet viselő látvánnyal, amikor is ötven kivilágított hajó látható a vízen.
Edinburgh
Az óévet búcsúztató és az újévet köszöntő ünnepségek Edinburgh-ban három napig tartanak. Minden december 30-án kezdődik, egy fáklyás felvonulással, ami már akkor tűzijátékkal végződik, míg december 31-e az őrült utcai bulizásról és kültéri koncertekről szól, magában foglalva a Keilidh nevezetű, szabadtéri kelta ünneplést. Éjfélkor négy és fél tonna tűzijátékot lőnek fel az Edinburgh-i Kastély felett, míg az utcák a ’Auld Lang Syne’ kántálásától hangosak. Az új év első napján szánhúzó kutyaverseny zajlik a Holyrood Parkban, illetve a bátrak megmártóznak a Forth folyó jéghideg vízében, a Loony Dook parádé záróakkordjaként.
London
Mi mással ünnepelhetnék a londoniak az újévet, mint a Big Ben harangszavával? Több mint 250 ezres embertömeg lepi el a Temze folyó partjait és hídjait, hogy jól lássák a tízperces fényjátékkal egybekötött tűzi játékot, és a színes fények alatt magasló London Eye-t, a Parlamentet és a Shard felhőkarcolóját. A számos afterparty-nak és az elsejei parádénak, színes zászlókkal, masírozó zenekarokkal, kosztümös táncosokkal és a királynő lovainak körmenetével, hála, a londoni szilveszter nem merül ki ennyiben.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez