Kulcsszó keresés /


A legszebb Agatha Christie idézetek

  • 2024. január 25.

A híres írónő Agatha Mary Clarissa Miller néven született a délnyugat-angliai Torquay városában 1890-ben, és 48 évvel ezelőtt távozott közülünk. Az első világháború ideje alatt ápolónőként dolgozott, majd egy gyógyszer-laboratóriumba került. Itt született meg első regényötlete, amelyben méreggel követnek el gyilkosságot, egy detektív pedig felgöngyölíti az ügyet. Ez lett A titokzatos styles-i eset című könyv, Hercule Poirot, a nyugalmazott belga nyomozó főszereplésével. Emléke előtt tisztelegve az írónő legjobb idézeteit gyűjtöttük egy csokorba.

olvass tovább

„Egy Renoir sosem használ feketét. Egy festmény mindig legyen szívet melengető és vidám” - Meghosszabbított Renoir kiállítás a Szépművészeti Múzeumban 2024 január 21-ig

A Renoir vérvonalat jelenleg és egyelőre a festő dédunokái tartják életben: a 60 éves színésznő Sophie Renoir és testvére, a 82 éves operatőr-forgatókönyvíró Jacques Renoir. A 2012-ben bemutatott és Cannesban versenyzett Renoir egyik forgatókönyvírója Jacques Renoir volt: e film a festő utolsó éveit vette alapul, az első világháború alatt.

olvass tovább

Filmajánló: Air – Harc a legendáért 2023

Micsoda film ez! De vártam már, hogy végre valamiről fülig érő szájjal tudjak szövegelni! Elképesztően nehéz olyan sztorit izgalmasan elmesélni, amiről a világon kábé csak az nem tudja pontosan, mi lesz a kimenetele, aki a világháború óta először mászott elő a bunkeréből.

olvass tovább

Párhuzamok – Mazda CX30 Skyactive X 100th Anniversary

Amikor a japán Jujiro Matsuda 1920 január végén megalapította dugógyárát, vélhetően nem volt tudomása arról, hogy a bolygó egy távoli pontján, Trianonban az első világháború győztes hatalmai éppen megkezdték a tárgyalást Magyarország térdre kényszerítéséről. Mr. Matsuda a dugógyár születésnapi tortáján 13 szál gyertyát fújt el éppen, miközben a világ ezen fertályán Adolf Hitler ünnepelte kancellári kinevezését. 25 gyertya volt már a céges szülinapi tortán, amikor Hitler csapatainak kapitulációjával véget ért a második világháború, hogy ezzel minden figyelem a Pacifik háborúra és a japánok legyőzésére összpontosulhasson épp Matsuda feje felett, épp az ő városában, Hiroshimában.

olvass tovább

Az utolsó Mohikán – Jeep Wrangler Rubicon 2.0

Vannak márkák, amelyek egybeforrnak a termékkel, úgymond köznevesülnek. Függetlenül attól, hogy a mai napon ki az adott termék gyártója, a termék nevét az első gyártó viszi tovább. Gondoljunk csak a Frigidaire-re, a Rotring tollra vagy éppen a celluxra, de mondhatnám éppen a kukásautót is, amely a KUKA nevű cég által gyártott szemétszállító autóról kapta a nevét. Pontosan ilyen a Jeep márkanév is. Ugyanis az első és méltán híres dzsipet, a II. világháború katonai terepjáróját a Willys-t, a Jeep gyártotta.

olvass tovább

15 fénykép szerelemről, háború idején

  • 2016. július 07.

Ahogy telnek az évek, minden változik. Egy dolog viszont örök, ez pedig a szeretet. A második világháború idején a legtöbb búcsúzó párnak fogalma sem volt, hogy valaha újra láthatják-e egymást, és a szomorú igazság az, hogy legtöbben nem találkoztak a fényképeken látható utolsó pillanatok után. A Bored Panda toplistájával üzenni szeretnénk: az élet rövid, vallj szerelmet még ma!

olvass tovább

Az örök divat: rock

  • 2016. március 13.

Bőrdzseki, szakadt farmer, erős smink, hosszú haj: A rock a lázadást, a szabadságot szimbolizálja, a II. világháború után tört utat magának, kulturális forradalmat indítva a fiatalok körében. Ha egy kicsit elő szeretnéd hozni a vadabb éned, inspirálódj a következő összeállításunkból!

olvass tovább

Fellini filmek, amiket látnod kell!

  • 2015. október 31.

Az olasz filmrendező és forgatókönyvíró éppen ma 12 éve hunyt el, 73 évesen. A II. világháború után az olasz filmművészetben kibontakozott neorealizmus irányzat útján elindulva találta meg saját, senkivel össze nem téveszthető stílusát. Talán nincs is még egy olyan rendező a filmvilágban, akinek alkotásai annyi személyes élményből és emlékből épülnének fel, mint Fellinié. Emléke előtt tisztelegve egy csokorba szedtük a legszebb filmjeit.

olvass tovább

Az ENSZ napja

  • 2015. október 24.

Az ENSZ létrehozását a II. világháború alatt a fasizmus ellen küzdő nagyhatalmak határozták el a béke biztosítása érdekében. Az alapokmányt 50 állam írta alá 1945. június 26-án, a San Franciscó-i konferencián. Hatályba 1945. október 24-én lépett, miután az Alapokmányt az öt nagyhatalom (Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország, Kína és a Szovjetunió), illetve a többi aláíró állam többsége ratifikálta. Ennek a napnak az évfordulóját 1948 óta az ENSZ napjaként ünnepeljük.

olvass tovább