Kulcsszó keresés /


Megéri férfiként sérülékenynek lenni? – Megnéztük Vecsei H. Miklós hitelességét, mint Semmelweis Ignác

Semmelweis Ignácról Koltai Lajos készített egy magyar életrajzi drámát 127 percben, aminek a magyarországi bemutatója 2023 novemberében volt. Egy kiragadott életszakasz, de annál jelentősebb időszak került a vászonra Semmelweis életéből, akit a nők megmentőjének tartanak számon. A filmben Vecsei H. Miklós alakítja, és március 7-én – helyi idő szerint csütörtökön – Bostonban, a Harvard Egyetemen is bemutatták a Semmelweis című magyar mozifilmet: igen ám, csak akkora érdeklődés övezte a Harvardon, hogy két terem kellett ahhoz, hogy párhuzamosan levetítsék. Kell ennél nagyobb siker?

olvass tovább

Beteg a társadalmunk, vagy talán ez így normális?

Egyre csak fejlődik a technika, okosodnak az eszközeink, újabb és újabb tudományos felfedezések látnak napvilágot, az orvostudomány egyre több betegség gyógyításában ér el áttörő eredményeket. Látszólag minden adott ahhoz, hogy a ma embere egyre minőségibb életet élhessen. De mindez úgy tűnik, hogy tényleg csak látszólagosan van így.

olvass tovább

Tőzegáfonya, a nők csodaorvossága

  • 2022. október 22.

Ez az apró bogyós növény igazi csodaszer, gyógyhatását az orvostudomány már évezredek óta felhasználja. Az alternatív gyógymódok ma reneszánszukat élik, ezért a tőzegáfonya számtalan egészségügyi előnyét is egyre szélesebb körben támasztják alá a kutatások. Rokona a fekete áfonyának, és sokan keverik a vörös áfonyával, az angol nyelvben még az elnevezés is azonos, mindkettőt cranberry-nek hívják.

olvass tovább

Betegségeink lelki okai

A hivatalos orvostudomány, eddig még nem fogadta el azt a tézist, miszerint lelkünk, testünkön keresztül is jelez, beszél hozzánk. A nyugati orvoslás, a tünet kezelésére összpontosít, a valódi okok megtalálása, és gyógyítása helyett. Szerencsére, egyre több orvos, és terapeuta kezdi visszavezetni a betegségeinket, lelki eredetű okokra is. Vajon lelkünk tényleg az utolsó kiáltásait intézi felénk testünkön keresztül, hogy vegyük észre valami nem az igazi?

olvass tovább

A bambusz jótékony hatásai

A bambusz az egyik legértékesebb növény a világon. A feljegyzések egészen 1500 évre nyúlnak vissza az orvostudományban. Azonban hajlamosak vagyunk megfeledkezni erről a csoda növényről, és annak jótékony hatásairól. Hoztam nektek néhány példát milyen jótékony hatásai is vannak a bambusznak.

olvass tovább

Neuro-reumatológia, amikor a fájdalom a vezető tünet

  • 2020. november 06.

Magyarországon 1 millió ember küzd migrénnel, másik 1 millió fejfájással és szintén 1 millió azoknak a száma, akik krónikus derékfájdalommal élnek. A szakember szerint a fájdalom egy komplex idegrendszeri folyamat, amelynek részletesebb ismerete új lehetőségeket rejt az orvostudomány számára. Guba Katalin, a Medcity Egészségközpont neurológus-reomatológusa egy ritkán hallott kifejezést, a neuro-reumatológiát használja, mert úgy véli, hogy ezt a két területet együtt érdemes vizsgálni.

olvass tovább

A természet patikája

  • 2018. január 12.

Tudtátok, hogy a mai modern gyógyszeripar alapját is a gyógynövények képezik? A kozmetikai- és szépségiparról nem is beszélve. Melyek is ezek a gyógynövények? Tulajdonképpen minden olyan növény, aminek a népi hit vagy az orvostudomány gyógyító hatást tulajdonít. A gyógyerő általában a növények gyökerében, szárában, levelében vagy virágában rejtőzik, amit különböző módon tudunk kivonni.

olvass tovább

Hétköznapi baktériumtanyák

  • 2016. május 28.

Az orvostudomány fejlődésével és a növekvő környezetszennyezéssel párhuzamosan, az emberek egyre egészségtudatosabbá váltak, odafigyelnek a tisztaságra, hogy milyen ételeket fogyasztanak, és mára gyakorlatilag mindenki táskájában megbújik egy kézfertőtlenítő vagy nedves törlőkendő. A nagy óvatosság ellenére azonban vannak olyan tárgyak, amiket számtalanszor megérintünk a nap folyamán, mégsem gondolunk rá, hogy igazi baktériumtanyák.

olvass tovább