Kulcsszó keresés /


A passzív agresszió kezelésének 7 módja

A passzív agresszív az egyik legőrjítőbb személyiség típus. Ő az, aki folyton hárítja a felelősséget, másokban keresi a hibát és még csak nem is azt teszi, amit mond. Ő az állandó támadó ellenség. Akkor is védekezik és harcol, amikor nincs is rá szüksége. Képtelenség vele őszintén beszélni, mert nehezen érti meg más álláspontját.

olvass tovább

Annyit adok, amennyit még képes vagy visszadni

Egy jó kapcsolat olyan, mint a tánc. Ha nem kapaszkodunk össze, ha nem préselődünk össze túlságosan, akkor elegendő terünk, és levegőnk marad, akkor tudunk igazán felszabadultan együtt mozogni. Ha túl erősen szorítasz, akkor az életterembe hatolsz, a privát zónámba csörtetsz, akkor felszabadult, örömteli lépéseimben akadályozol, egymás lábára taposunk majd, és suta, erőltetett, görcsös megfelelésbe csap át az egykori gyönyörű, egymást szabadon engedő, mégis egy ütemre mozduló, gyönyörű táncunk.

olvass tovább

Ez a veszekedésmentes párkapcsolatok titka

A kezdeti szerelmi lángolás idején még egymás gondolatait, vágyait is kitaláljuk. A leválás fázisában azonban elkezdjük észrevenni az egymás közötti különbségeket is, lehull a rózsaszín szemüveg, reálisan értékeljük a másikat. És milyen gyarló az emberi természet, rögtön megpróbáljuk megváltoztatni, saját képünkre formálni, idomítani egymást. Egy érzelmileg érett ember szembenéz a különbözőségeket, és elfogadja, hogy a másik másmilyen és pontosan ezért is lehet őt annyira szeretni.

olvass tovább

Egy hanyatló párkapcsolat intő jelei

Egy kapcsolat végét nem a viták jelzik, és nem a konfliktus egy romló kapcsolat első számú ismérve. Az érvek ütköztetése nem halálos, és nem ördögtől való ártalom, sőt ha kulturált hangnemben, érett személyiségek között zajlik, még pozitív értelemben lehengerlő is. A megoldatlan, kezeletlen, rákos sejtként burjánzó problémák, és a gyermekded, ügyetlen konfliktuskezelés vezetnek a kapcsolat hanyatlásához.

olvass tovább

Kulcs a boldogsághoz

  • 2017. szeptember 26.

A boldog emberek nem csak a birtokában vannak a nagy titoknak, ami a boldogság eléréséhez szükséges, de használni is tudják. Nem atomfizika, a többségnek mégis kifürkészhetetlennek tűnik, hogy miként élhet meg minden napot csodaként. Összegyűjtöttük azokat a dolgokat, amiket az életvidám, kiegyensúlyozott emberek sosem csinálnak.

olvass tovább

Óvodai konfliktus

  • 2015. november 26.

Magyarországon egy átlagos gyermek 2-3 éves kora körül kerül először társas, intézményi keretek között működő csoporthelyzetbe. Ez az időszak többek között a szociális érettség, a kommunikáció és a konfliktushelyzetek kezelésének szempontjából is mérföldkő. A kortárs csoport fejleszti a segítőkészséget, a mások iránti érdeklődést, de teret nyújt a versengésnek is. A gyereknek el kell fogadnia, hogy most már nem csak körülötte forog a világ és neki is alkalmazkodnia kell a társakhoz. Ez pedig az esetek egy részében összeütközésekhez vezet.

olvass tovább

Családon belüli konfliktus

  • 2014. március 07.

A család, házasság kérdése egyre több embert foglalkoztat, ebben az írásban viszont arra helyezzük a hangsúlyt, hogy mi történik akkor, ha egy működő családon belül merül fel a megoldhatatlannak tűnő konfliktus?

olvass tovább