Kulcsszó keresés /


Engedd el, de hogyan?!

A mai napot csak akkor kapod meg teljes egészében, ha elengeded a tegnapot. Amikor egy ember ragaszkodik egy helyzethez, egy állapothoz, egy személyhez vagy egy tárgyhoz, hidd el, hogy oka van rá. Nyomós oka. Valamiért úgy érzi, hogy segíti az ő túlélését. Ez még egy betegség esetében is így van. Nem vicc, a betegségnek is vannak előnyei. Foglalkoznak velünk, ápolnak minket, kevésbé kell konfrontálódni a környezettel és bizony kisebb mértékben kell felelősséget vállalni saját magunkért.

olvass tovább

Férfiszempont: Önszeretet vagy nárcizmus?

Mikortól önimádat az önszeretet? Az önimádat, mondhatjuk egyenlő a mostanában nagyon divatos kifejezéssel, a nárcizmussal. Az önszeretet az, amire a minőségi túléléshez szükségünk van, ugyanis ha az ember saját magát nem szereti, akkor nem fog tudni szeretetet adni másnak sem, hiszen ami nincs bennünk, azt nem is tudjuk átadni és továbbadni sem.

olvass tovább

Az idei évben a saját boldogságomra fogadtam

  • 2023. május 01.

Tavaly ilyenkor minden kilátástalan volt. Nem tudtam, mi fog történni velem és hogyan alakulnak majd a dolgok, és ha igazán őszinte akarok lenni, akkor teljesen elveszett voltam. Igazából a túlélésre játszottam, arra, hogy valahogyan fel tudjak állni abból a sok rosszból, ami körülvesz. Kétségbe voltam esve és mindenáron tudni akartam, hogy hogyan tovább...

olvass tovább

Egy dolgozó családanya túlélési tippjei

A mai rohanó Világban sokszor kapom magam azon, délután kettőkor, hogy reggelizni is elfelejtettem. Felkelek, elkészítem a gyerekek tízóraiját, és a reggeli, iskolába tartó versenyfutás közben igyekszem magamnak is olyan külsőt varázsolni, amitől az utcán szembejövő emberek nem futnak el a másik irányba ijedtükbe.

olvass tovább

Lépj ki a régi cipődből! Adj új irányt az életednek!

A nyugat-európai emberek többsége mélyalvásban tölti az életét. Felkel reggel, felvesz egyet a szekrényében tárolt régi "lábbelik" közül, majd útnak indul és végig csinálja az egész napját úgy, hogy fogalma sincs, mi értelme volt egyáltalán ennek az egésznek. Mert a legtöbben nem a saját életüket élik. Pusztán ismétlik azokat a működésmódokat, amiket a szüleiktől, hozzájuk közelálló személyektől gyerekkorukban láttak. Ám azok a dolgok, amik gyermekkorunkban túlélésünket segítették, ma már boldogságunk útjában állnak. De melyek ezek a régi cipők pontosan? És hogyan léphetünk ki belőlük?

olvass tovább

Hogyan éljünk túl egy borzalmas napot

Már megint hétfő van. Vagy igazából ki tudja, mostanában már a kedd és a szerda is kellemetlenkedő hétfőnek álcázza magát. Csak érnénk már el valahogy a hétvégéig! Mégis mit kell tennem, hogy péntektől-péntekig ne csak a túlélésre játsszak?" Ha ilyen, vagy ehhez hasonló gondolatok cikáznak a fejedben, akkor van számodra pár tippünk!

olvass tovább

Az önismeret illúzióvesztéssel jár

Gyerekként - bármilyen bántalmazó, elhanyagoló közegben nőttünk is fel -, az volt számunkra a természetes. Nem ismerünk mást. Amit kaptunk, azt azonosítottuk szeretetként, törődésként. Gyerekként idealizáljuk a szüleinket. Erre szükségünk is van, hiszen tőlük függ a túlélésünk.

olvass tovább

Mióta furcsa az, ha az utcán valaki egyedül van, de mosolyog? Szégyen a boldogság?

Vajon mióta tart a sztereotípia, hogy a magyar emberek búskomorak, és hogy a metrón is csupa fáradt, meggyötört, mosolytalan személyiségeket látunk? Vajon mikor kezdtük el gyanútlanul méregetni egymást? Mitől is tartunk valójában? Hogy a másik fél belénk lát, és rájön, hogy mindaz, amit kialakítottunk magunkról, az csupán álca a túléléshez? A mindennapok túléléséhez. De valójában mióta is van az a felfogásunk, hogy csak túl kell élni a napokat?

olvass tovább