Kulcsszó keresés /


Tíz év házasság

  • 2024. március 19.

Egy kedves olvasónk, egy korábbi cikkünkön felbuzdulva, megosztotta velünk, hogy 10 év házasság távlatából, mi az amit már jó lett volna tudni a húszas évei elején is, amikor még fiatalon és naivan összeházasodtak a férjével. Időközben lakástulajdonosok, szülők lettek, az ő tapasztalatait olvashatjuk alább, a boldog, tartós házasság kapcsán.

olvass tovább

10 tipp a tavaszi fáradtság ellen

  • 2024. március 17.

Az álomkor oka, ami ilyenkor tavasszal ránk tör, abból ered, hogy télen megcsappan a vitaminkészletünk, a napfény hiányában kicsit befelé fordulunk, hormonháztartásunk felborul. Növekszik a hőmérséklet, és hosszabbak a nappalok. Ahogy beköszönt a tavasz, kicsit bágyadtabbak vagyunk még, át kell állnunk arra, hogy az életünk áramlása felélénkül. Íme 10 tipp, hogyan segítheted tested, szellemed, és lelked ébredését!

olvass tovább

Tavasszal újra mosolyra húzódik a szám

Tavasszal újra mosolyra húzódik a szám. Lágy, meleg fénysugarak simogatják az arcom, éppúgy, ahogy egy anya a gyermekét. A nyíló virágok illata és bíbor színű köntöseik egy darabot tükröznek vissza belőlem. Hiszen én is épp ilyen sokszínű vagyok. Sok álommal, vággyal, de már elért céllal is felruházva.

olvass tovább

Nagyobb szükségem volt erre a munkára, mint a szerepnek rám - Robert Downey Jr. így vette át idén az Oscar-díjat

2024. március 11-én tartották meg a 96. Oscar-gálát, és a 2023-as év legjobb filmjeit és filmeseit részesítette elismerésben. Jimmy Kimmel a díjátadó házigazdájaként volt jelen, a helyszínt pedig Los Angelesben a Dolby Színház adta. Az Oppenheimer és a Szegény párák hasítását csak Ryan Gosling előadása tudta überelni... vagy Messi kutyus beengedése elvitte valójában az egész show-t?

olvass tovább

A legizgalmasabb résznél lett vége - Így látja Szirmai Gergely filmkritikus a Dűne 2-t

  • 2024. március 12.

Három évet vártunk arra, hogy Arrakis homokja ismét betöltse a mozitermeket, de vajon mennyivel több puszta látványfilmnél a Dűne második része? Hazánk egyik meghatározó filmkritikusa, Szirmai Gergely őszintén elmondta véleményét a filmről a Pepsi Movies VIP vetítésén, ahol a Dűne díszletein, forgatási helyszínein és jelmezein dolgozó magyar szakemberekkel beszélgetett.

olvass tovább

Mi van a házasság után? Hogyan legyünk a házasságunkért?

Mondjuk én pontosan nem tudom, mert nem vagyok házas. Tisztáznám előre, hogy amiket leírok azok csak spekulációk. Szóval, a filmvásznon nagyrészt azt látni, hogy hogyan jutnak el egymásig az emberek. Hogyan jönnek képbe a rosszallók, a bosszúéhes exek, az ellenzék anyák és apák. Nagyrészt azt taglalják a drámasorozatok, hogy mennyi hazugság veszi körbe a két szerelmes embert, akik fűnek-fának elhisznek mindent társukról (szép kis pár az ilyen). Aztán jön a sírás-zokogás, a nagy egymásra találás újra és the end. De mi van a házasság után? Forrásul a Hűség című művet választottam, amit Elizabeth Gilbert írt, az Ízek, imák, szerelmek szerzője.

olvass tovább

Az amerikai divatikon búcsúja: 102 és félévesen hunyt el Iris Apfel

Women's Wear Daily lapnál dolgozott fiatal nőként, ahol mindössze 15 dollárt keresett. Mellette Elinor Johnson, belsőépítész mellett volt gyakornok. De az illusztrátor Robert Goodman asszisztenseként is feltűnt. 1948. február 22-én házasságot kötött Carl Apfellel, és két évvel később együtt megalapították az Old World Weavers textilipari céget, amit 1992-ig vezettek is. Ekkor mentek nyugdíjba, viszont 2019-ben, 97 éves korában Iris modellnek szerződött: az egyik legnagyobb ügynökséghez az IMG-hez, és maga Tommy Hilfiger bátorította, hogy írja alá a szerződést. Iris Apfel neve azonban nem csak a divatszakmában jelentős, mivel lakberendezőként ő és a lakberendezői alkotásai fennmaradtak: 9 amerikai elnök is az általa megálmodott szobákban élte életét a kormányzása alatt a Fehér Házban. A Nő, aki fény volt a világban.

olvass tovább

Game changer – BYD Atto 3 Design

Kínai autók, elektromos autók. Talán ez a két olyan fal, amit a mai világunknak meg kell emésztenie. Amikor az első kínai márkák megjelentek, akkor mindenki kicsit kétkedéssel fogadta őket. A kínai, mint fogalom, kevésbé volt pozitív jelző. Benne volt a gagyi, a nem megfelelő minőség és az olcsó. De volt egy pillanat, amikor elkezdünk azon gondolkodni, hogy ez már nem igaz. Kína hatalmas, megfér ebben az országban és így a fogalom mögött is minden. A nagyra tartott brandek szinte kivétel nélkül részben vagy egészben ott készülnek. És aztán megjelent hazánkban is a BYD.

olvass tovább