Kulcsszó keresés /


„Soha életemben nem mosogattam, nem tudom miért, valamiért olyan megalázó” - Január 28-ig Reigl Judit kiállítás van a Műcsarnokban

Némedy Reigl Judit: 1923. május 1, Kapuvár. 2020. augusztus 7, Franciaország. S mi van e két évszám között? 50-es évek, női és férfi hierarchia, ecset nélküliség, szürrealizmus, rejtett önarcképek, „munkás paraszt barátság” címmel ellátott bújtatott megfestése a szerelemnek, ami két nő között született meg a 40-50-es években. Egy 2012-es interjúban mondta azt Judit, hogy Betty Anderson volt számára az értelem, a festészet pedig az élet. A festőnő 1950-ben disszidált Párizsba, ahol az első útja a Louvreba vezetett, hogy megnézhesse a Mona Lisa-t. Csak ennyire volt igazi művész.

olvass tovább

'Running is my freedom, Art is my therapy, Fashion is my statement.' - interjú Horváth Lóczi Judit képzőművésszel / visual artist-tal

  • 2022. november 24.

Horváth Lóczi Judit alkotásai egyszerre sugároznak játékosságot és precíz rendezettséget. Eszköztára igen változatos. Otthonosan mozog az absztrakt festészet, de az assemblage világában is (mint például művészdobozok, művészkönyvek). A klasszikus anyagok mellett szeret új és extrém tárgyakat felfedezni, használni a munkáihoz. Mostanában a fény-árnyék játék és a színes reflexió foglalkoztatja. Munkáit élethelyzetek vagy személyes történetek inspirálják, melyeket absztrahál, és a legegyszerűbb geometrikus formákkal jelenít meg. Ezzel a módszerrel dolgozza fel élete eseményeit, így emlékezteti magát a boldog és nehezebb pillanatokra. Minden alkotás egy-egy naplóbejegyzés.

olvass tovább

Portrék - Hullan Bea festőművész kiállítása

  • 2021. október 29.

Hullan Bea a végletek festője. Először is végletes lelki állapotban és végletes érzelmi állapotban fest. A szélső határait keresi, sohasem középszerű. Néhány évvel ezelőtt kezdett női portrékat festeni, ezt megelőzően városképeket ábrázolt. A mostani kiállításával az a célja, hogy ezt a két eltérő dolgot egyesítse, így az elmúlt 5 évben készített portéri és városképei is ki lesznek állítva.

olvass tovább

L’art pour l’art - Toyota Corolla 2.0 Hybrid Dynamic Force GR Sport 2020

L’art pour l’art – bár az ember alkotta művészettel egyidős, a 19. században élte fénykorát az egyik legkedveltebb irodalmi, festészeti, szobrászati irányzatként. Az alkotó arra tett kísérletet, hogy minden különösebb tanítási célzat nélkül, magáért az alkotás öröméért hozzon létre valami újat. Modern társadalmunkban sikerült elérnünk, hogy az ilyen tevékenység legyen legkevésbé jellemző korunkra. Sajnos vagy nem sajnos, azt bízzuk az utódok ítéletére, mindenesetre az új, 2 literes Corolla GR-ról ez jutott az eszembe.

olvass tovább

Érzelmeink és játszmáink elevenednek meg a most debütáló Haraszti Blanka mixed art alkotásain

  • 2019. június 10.

Szombaton este nyitották meg Haraszti Blanka festőművész első kiállítását a The Studios-ban, a bemutatott festmények különböző lélekjátékok színházát mutatják be. Haraszti Blanka pár évvel ezelőtt lépett be a festészet világába , a kezdeti korszakban főként szépérzéket megmozgató témákat választott, azonban ez nem elégítette ki alkotói szomját, ezért fő inspirációjának az emberi lélek misztikumát választotta. Ekkor született meg benne a gondolat, hogy az érzelmek által folytatott háborúkról szeretne festeni. Azért, hogy ne csak a vászon beszéljen, Ragályi Marci fotóművészetének segítségével közösen keltették életre a festmények szürreális világát.

olvass tovább

’Egyszerűbb lenne az élet, ha tudnám, mi ad ihletet, de talán unalmasabb is’ – interjú Hullan Bea festőművésszel

  • 2018. április 05.

Gyermekkorától rajzol, azonban sosem volt magával elégedett, így inkább fogtechnikusi szakmát szerzett. Véleménye szerint manapság nagyon előtérbe került az önmegvalósítás, így rengeteg alkotás jut el az emberekhez, ami egyfelől jó, másfelől viszont így könnyen veszhetnek el a sűrűben értékes darabok. Hullan Bea festőművésszel beszélgettünk inspirációról, a stílusáról és az emberek művészethez való hozzáállásáról!

olvass tovább

10 kép, ami bizonyítja, hogy James Franconak nagyon jól állnak az évek

  • 2018. március 19.

James Franco amellett, hogy számos filmszerepet vállal és gyakran rendez is, gyermekkora óta, sőt, saját bevallása szerint, a színészetnél is régebb óta foglalkozik festészettel. A kissé különc, mindig valamilyen különleges projekten dolgozó férfi szerint az emberi szexuális beállítottság sem csak fekete és fehér, ezen túl pedig mindenhez rendkívül liberálisan és nyitottan áll. Szerencséjére minél idősebb lesz, annál sármosabbá válik, azért, hogy ezt bizonyítsuk, most róla hoztunk 10 szexi képet!

olvass tovább

Graffiti, mint belső dizájn

  • 2016. július 01.

A graffiti általában egyet jelent az illegális falfestészettel, a vonatok és metró aluljárok többnyire ízléstelen irka-firkáival. Egy ukrán művész, Pavel Vetrov azonban gondolt egyet, és új értelmet adott a graffitinek: hotelszobák unalmas falfelületeibe csempész velük merész és modern frissességet.

olvass tovább

In memoriam Pablo Picasso

  • 2015. október 25.

Gondolkodtál már azon, miért szokás azt mondani valakiről, hogy „úgy rajzol, mint Picasso?”Miért nem da Vincit, esetleg Dalít mondunk? Igaz, hogy leghíresebb képei a laikus szemnek olykor krikszkrakszoknak tűnhetnek, Pablo Picasso, a 20. századi avantgárd spanyol képviselője, igenis a világ egyik legjobb festője volt. Meg persze zseni, és nőfaló is egyben.

olvass tovább