Kulcsszó keresés /


ÉS ÚJRA, DIANA...

Nem tudom, hány kilót fogyott Elizabeth Debicki, azt sem, mennyi ideje volt, hogy mindent elolvasson, mindent megnézzen, mindenkivel beszélgessen és alaposan elgondolkodjon Diana hercegnőről, mielőtt „A korona” hatodik évadának kamerája elé állt. De azt tudom, hogy tökéletesen sikerült elkapnia szégyenlősen oldalra biccentett fejét, felhős-félszeg mosolyát, bizonytalan pislogását, sudár-magabiztos lépteit, összeszedett szavait a nyilvánosságnak, elharapott dühét a férjének, olvadó ölelését és önfeledt pajkosságát a gyerekeinek, őzike-szelídségét a reflektorfénynek, pikk-pakk utasításait a paparazziknak és utánozhatatlanul letisztult eleganciáját a nagyvilágnak. Vagyis mindazt, amiért 4O+ éve rajongunk érte, férfiak, nők, fiúk és lányok, életkori, nemzeti, faji, vallási, földrajzi, nemi hovatartozástól függetlenül. 62 éves lett volna idén, 27 éve halott.

olvass tovább

Hogyan dolgozhatjuk fel tudatosan a veszteséget?

Azt mondják, a bánat színpadiasan jön, de én úgy érzem, inkább hullámokban. A bánat sok arcot ölthet magára, megjelenhet dühként, szomorúságként és félelemként is, de formájától függetlenül nehéz lehet rajta túl lépni. A fájdalom gyakran a veszteség után következő érzelem, ez lehet a szeretett személy elvesztése, kapcsolat / házasság, álom, karrier vagy akár életünk válsága. Nagy veszteség esetén általában a bánat változó intenzitásban és szintekben következik be.

olvass tovább

A boldogság egy választás

Küzdesz, hogy megtaláld azt a titokzatos dolgot, amit "boldogságnak" neveznek. A legtöbb ember a nap végén mégis úgy érzi, hogy túlterhelt, szorongó, dühös legrosszabb esetben depressziós. Talán te is gyors hangulatváltozásokon mész keresztül. Emlékszel még arra az időre, amikor boldog voltál, de már olyan távolinak tűnik, mert a mostani életkörülményeid, messzire visznek ettől az állapottól. Valójában tiéd a választás, hogy a boldogság újra az életed része legyen.

olvass tovább

Hol helyezkednek el a Nők a zeneiparban? Palya Bea és Mari Kalkun koncertbeszámoló ötvözve a női sztereotípiákkal

Palya Bea 2014-ben jelentette meg a Nő címet viselő albumát. Ő az a fajta énekesnő, aki bármit is tesz - és ez legyen pozitív vagy negatív töltetű, például a negatívat most az olyan megszemélyesítésre értem, mint a szomorúság, a csalódottság, a kiábrándultság, a veszteség, a gyász, a düh -, akkor is olyan női, avagy őserei energiákat bocsát ki magából, hogy a terem falai, de meg merem kockáztatni, hogy maga a Föld is beleremeg.

olvass tovább

A harag nemcsak mérgezhet, taníthat is

A negatív érzéseknek manapság elég rossz a marketingje. „A haraggal csak magadnak ártasz.” „Engedd el!” Bocsáss meg!” „Aki haragszik, az két sírt ás egyszerre: a magáét és azét, akire haragszik.” Ilyen bölcsnek hangzó, de valójában rendkívül mérgező „jó tanácsokkal” van tele a közbeszéd.

olvass tovább

Nem jó egyedül

Dühödten vágom a poharat az asztal pereméhez. Nem sikerül minden úgy, ahogy vágyom. Most nem jó itt felejteni, ülni az asztal fölött, hallani a felesleges fecsegést, miközben szépen lassan kiürül az elmém.

olvass tovább

Csak a gyenge ember gyűlölködik

Rengetegszer jött szembe velem mostanában egy örök érvényű igazságnak szánt bölcsesség, mely szerint - és most nem pontosan idézek: aki rendben van önmagával, az másokat sem bánt. Elgondolkodtam kicsit a dolgon (jó szokásomhoz híven), hogy, ha mindez valóban így van, ahogy fentebb írva vagyon, akkor hogyan lehetséges az, hogy kismilliónyian vagyunk, akik napi szinten szorongunk, fájdalmas emlékeket cipelünk, dühösek vagyunk és soha az életben nem voltunk kibékülve önmagukkal, de mindennek ellenére mi mégsem a külvilágon próbáljuk megtorolni a sértettségeinket?

olvass tovább