Kulcsszó keresés /


Áldozatok nélkül nem megy - Kapcsolat egy nárcisztikus személlyel

  • 2023. szeptember 21.

Az elején szögezzük le, hogy a nárcisztikus személyiségzavarral rendelkező emberekkel semmilyen kapcsolatot sem egyszerű folytatni, különösen igaz ez a párkapcsolatokra. Sőt, a legjobb tanács talán az lenne, hogy minél előbb szállj ki (menekülj) a kapcsolatból, és lépj tovább! Mivel persze ez általában nem ilyen egyszerű, mégis meg kell valahogy oldani az alkalmazkodást, amiről már az elején le kell szögeznünk, hogy rengeteg áldozatot fog igényelni.

olvass tovább

'Alkalmazkodom, tehát vagyok'- A kényszerű alárendelődés önszeretethiányt jelez

Sok olyan ember fordul meg nálam, akiknek a lételeme az alkalmazkodás. Amint valakivel együtt vannak, az az első gondolatuk, hogy a másiknak hogyan lenne jó. Mire lenne neki szüksége? És miközben mindenki más igényeit nagyon is szem előtt tartják, a sajátjukról gyakran fogalmuk sincs. A kényszerű alkalmazkodás is az önszeretethiány egyik jele. Azt jelzi, hogy eltávolodtunk magunktól, a legbelső szükségleteinktől. Persze ez is egy tanult minta, amit gyerekkorban sajátítunk el.

olvass tovább

Az alkalmazkodás nem egyenlő azzal, hogy le kell mondanod az önállóságodról

„Jól alkalmazkodó lények vagyunk, nagyon sok mindent elviselünk - de ennek ára van.” Hangzik Dr. Máté Gábor Normális vagy című könyvéből egy mondat, amit egyszerűen kivettem az ott megjelent környezetéből azért, hogy egy másik környezetbe helyezhessem. Egy másik gondolatba, egy talán teljesen hétköznapibb szituációba, amivel minden második ember képes lesz azonosulni.

olvass tovább

Az önszeretet ereje

Egy átlagos napomra emberek milliói lehetnek irigyek. Fiatal vagyok, független, és gyakorlatilag felébredéstől az elalvásig én döntöm el, hogy mihez van kedvem. Nincs alkalmazkodás, nincs kiszolgálás, nem hozok áldozatokat, nincsenek dilemmák, stresszes határidők, elfelejtett tennivalók. Béke és eszméletlen harmónia van.

olvass tovább

Férfiszempont: Rosszkor, rossz időben, rossz helyen

Megint az élet dobott nekem egy témát, ezért valódi gondolatok jönnek, nem egy fantasy regény első fejezete. Kezdem talán azzal, hogy van az úgy néha, hogy azt érzi az ember megtalálta végre az igazit. Nem történik semmi különleges, csak a lelkünk becsönget az agyunkba és egyszerűen bedobja a táskáját, mint a sulisok iskolakezdéskor az osztályterembe. Aztán telnek, múlnak a napok, a hetek és rájövünk, hogy egyedül élni mennyire más, mennyire elszoktunk tőle, hogy életünk egy-egy mozzanatát „meg kell” osztanunk valakivel. Az egyikőnk pl az életének párkapcsolati szempontból egy nehéz időszakának végén jár, építkezik és utálja a munkáját, míg a másik egy betegség után lábadozik, költözés után próbálja az életét rendbe tenni, egy beteg idős anyukával a hóna alatt.

olvass tovább

Hogyan szüntessük meg az izzadást?

  • 2015. június 23.

Fokozott verejtékezés, izzadás (hiperhidrózis) észlelhető a normál súlyú embereknél stressz, szorongás, félelem hatására és a meleghez való alkalmazkodáskor, vagy túlsúlyos embereknél általános élethelyzetekben is. Az érzelmek által kiváltott verejtékezés lényegesen különbözik a fizikai erőkifejtés hatására bekövetkezett izzadástól. Ilyenkor leginkább a homlok, a hónalj, a tenyér és a talp verejtékezik, jóval erőteljesebb mértékben, illetve a szaga is erősebb.

olvass tovább

Férfiaknak

  • 2009. május 04.

Ez a könyv olyan férfiaknak szól, akik szeretnének jobban eligazodni mind a saját, mind a körülöttük élők érzelmeiben. Útmutatást ad, hogyan oldhatók meg a párkapcsolati, munkahelyi konfliktusok, hogyan növelhető az empátia vagy az alkalmazkodás képessége, hogyan található meg a szituációnak megfelelő hangnem.

olvass tovább