Kulcsszó keresés /


Használd az agyadat másképpen, és megtalálod a megoldást!

  • 2012. május 15.

A kreativitás nem újszerű találmány. De Bono egészen rendkívüli módon közelít, ugyanis a hagyományos oktatást az ő világában felváltja a kreativitásba vetett hit, valamint az a gondolat, illetve megállapítás, amely az agyat önszerveződő rendszernek tekinti, így egészen új formákat hoz a megszokott sémák helyére.

olvass tovább

A fejlődés arról szól, hogy rendre magunk mögött hagyjuk a kialakított korlátainkat. - Interjú Kaszás Györggyel

  • 2012. február 19.

Kaszás György Gondolkodjunk, mert vagyunk! című könyvének rövid ismertetőjével már találkozhatott a kedves olvasó, azonban a mű újabb és újabb kérdéseket vet fel. Az alkotó készségesen állt rendelkezésünkre, válaszai útmutatóul szolgálhatnak egyre érthetetlenebb, és kuszább világunkban. Az oktatás mikéntjéről írt gondolatisága pedig olyan tanulság, amelyet semmiképpen sem szabad figyelmen kívül hagyni.

olvass tovább

Divat- és stílustervező szak

  • 2009. július 28.

A Budapesti Divatiskola érettségivel és rajzkészséggel rendelkezőknek hároméves, iskolarendszerű esti képzést indít az idén25 éves iskola. A Divat- és stílustervező szakon a legjobb tanároktól tanulhatsz.

olvass tovább

Francia oktatási modell, magyar kreativitás

  • 2009. június 05.

A Divat Fővárosának egyik élvonalbeli iskolája Párizs, London, Amerika és Ázsia után három éve már nálunk is elérhető.  A Modart Művészeti és Divatiskolában francia szemléletmód, francia tananyag szerint tanulnak és francia szakképesítést, illetve diplomát szereznek a diákok.

olvass tovább

Toni & Guy

  • 2009. január 26.

Toni és Guy Mascolo a hatvanas évek elején nyitotta meg első fodrászüzletét, de a cég mára az egyik legmeghatározóbb divat és a fodrászat oktatása terén is.

olvass tovább

Nagyon kevés a diplomás Magyarországon

  • 2008. február 28.

A magyar diplomások aránya messze elmarad az OECD országok átlagától - derül ki az OECD Oktatási Körkép 2007 című jelentéséből. Ez egyben cáfolja is azt a mostanában igen elterjedt vélekedést, miszerint a hazai felsőoktatásban túlképzés folyna.

olvass tovább

Síoktatás magyaroknak

  • 2008. február 24.

Miért is emeltem ki, hogy magyaroknak? Mivel hazánk alacsonyabban fekszik, mint ahol síelünk, illetve a legtöbben az íróasztal mellől felkelve indulnak neki a hegyeknek, ezért máshogy kell felkészülni a síelésre, és máshogy kell tanulni ezt a sportot. Ellenben az alpesi országokban már a kisbabák is a hóban játszanak és fel sem merül bennük, hogy télen ne síelnének, és ne iratkoznának be egy síklubba.

olvass tovább