Kulcsszó keresés /


7 kifogás, amit bármikor felhozhatsz, ha nincs kedved edzeni

Persze, tudom, hogy a sportolás és a mozgás az egészséges életmód alapja, amit nem kényszerként kell felfogni, sőt, puszta nyomás hatására aligha lehet csinálni, viszont vannak esetek, amikor az bármennyire is szeretnénk tudatosak és fittek lenni, vállunkon ülő, lustaságot suttogó kisördög győz. Ha ő nem beszél hozzá elég hangosan, akkor pedig íme tíz remek érv, amivel meggyőzheted saját magad és a környezeted, hogy miért döntöttél a testedzés helyett a semmittevés mellett!

olvass tovább

Kezdj el végre élni!

Harminc évesen energetikai stresszoldó kezelésre kellett mennem, hogy ez a mondat elérje a tudatom. Először persze jól pofon vágjon, hogy levegyem a fejhallgatóm és meg is halljam, amiért mások már térden állva könyörögnek. Tanácsolhat bárki bármit, akár mindennap elhangozhat ugyanaz a mondat, de amíg nem a megfelelő pillanatban hallja az ember, egyszerűen képes és elmegy a füle mellett. Fel sem fogja, hogy neki szánják ezeket a korszakalkotó gondolatokat. Mert valószínűleg abban a pillanatban még nincs rá szüksége. Így működik a világ körforgása. A lelki fejlődésünk.

olvass tovább

Nincs jogod elhasználni az érzéseimet csak azért, mert nem mersz önmagaddal szembenézni

Azt mondja, eltűntem, és érzed a súlyát annak, ahogy rád igyekezne rakni a terhet, mert még mindig nem érti, miért is szükséges önmagunkkal szembenézni. A saját képzelt valóságát, a valódiságtól való menekülésben van még mindig ahelyett, hogy felvállalja azt is, ami róla szól és nem csak rólam, nem csak a másikról. Meg sem hallja a másikat, hiszen nem kompatibilis azzal, ami a fejében zajlik. Mennyire hajlamosak vagyunk – mindenki, kivétel nélkül – ennyire bezárni magunkat, nem igaz? Lezárni valahogy a problémának tűnő kapcsolatokat, érzéseket, a másikat tűzve olykor a nyársra, persze, amikor megengedjük magunknak a feldolgozásokat, akkor a következő szintek egyike a beismerés lesz, amikor is megvalósul az, hogy valójában pont annyira vagyunk mindketten hibásak, amennyire senki sem. Külön emberek vagyunk, külön szívvel, múlttal, belső iránytűvel: mások a normalitásunk, az elfogadásaink, a megszokásaink, a megküzdési szokásaink. De ide el kell érni: a gyógyulást el kell kezdeni. Visszatérve az első mondatokhoz: a másik önmaga védekezésében hamisnak tartja, hogy minden két emberen múlik olyan szinten, hogy egymás viselkedését reagáljuk le tudat alatt. Nemcsak verbális, hanem fizikai párbeszéd is zajlik azok emberek között, akik az adott kapcsolatban vannak. Ha konstans szorongás van bennem miattad, akár 1%-ban is, és ezért nincs meg az a teljes bizalom, akkor igenis meg kell vizsgálni a másiknak is, hogy mit tesz ő ezért? De fordítva is igaz. A kapcsolatok párbeszédek: hangosan és halkan egyaránt, s ha ez nem működik, akkor fog minden kicsúszni a lábunk alól. Egymásra reagálunk. A barátság, egy szerelmi kapcsolat is két ember folytonos kommunikációja akkor is, ha a látható térben éppen csend van és káosz.

olvass tovább

Ne érezz bűntudatot amiatt, ha azt teszed, ami neked a legjobb

  • 2024. augusztus 10.

Soha nem szabadna bűntudatot éreznünk, hogy úgy cselekszünk, ahogyan nekünk a legjobb. Sajnos sokszor alárendeljük magunkat emberi kapcsolatainkban és emiatt önmagunkról is kicsit lemondunk. Holott nagyon fontos tudni azt, hogy a prioritási listánk elején magunknak kell szerepelni. Nem beszélve arról, hogy az az emberi kapcsolat közel sem nevezhető jónak, ahol azért szeretnek minket, mert mindig az ő kedvükben járunk.

olvass tovább

Tíz ember közül 7 elégedetlen az életével

Ráadásul a kutatási eredmények alapján tíz ember közül hét elégedetlen akkor is, ha a dolgai úgy alakultak, ahogy azt előzetesen szerette volna. Hogyan lehetséges ez? A képlet egyszerű: a legtöbb embernél a szabadon meghozott, jó döntése nyomán is viszonylag hamar megnő a veszteségtudat. Mert hiába veszi feleségül Dezső a számára tökéletes nőt, hát mégiscsak le kell mondania cserébe a másik három és fél milliárdnyi nőről - az meg azért, lássuk be, mégsem csekélység.

olvass tovább

A mindfulness csodája: hogyan formálja újra az életünket?

  • 2024. augusztus 07.

Az elmúlt években a mindfulness, azaz a tudatos jelenlét gyakorlása egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Az emberek világszerte fedezik fel ennek a mentális állapotnak a jótékony hatásait, amely nem csupán a stressz kezelésében segít, de hozzájárul az általános jólléthez és az életminőség javulásához is. De mi is pontosan a mindfulness, és hogyan építhetjük be a mindennapjainkba?

olvass tovább

Az önmagunkra találás útja - a slow living életmód újraértelmezése

  • 2024. augusztus 01.

Az utóbbi évek rohanó tempójában egyre többen keresik a lassabb, tudatosabb életmód lehetőségét. A slow living mozgalom nem újkeletű, de ma különösen aktuális, ahogy a mindennapi stressz és nyomás próbálja meghatározni az életünket. De mit is jelent valójában a slow living, és hogyan alkalmazhatjuk a mindennapjainkban?

olvass tovább