Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.stylemagazin.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • DIVAT&STÍLUS
    • Hírek
    • Stílusiskola
    • Celebrity
  • SZÉPSÉG
    • Smink
    • Bőrápolás
    • Hajápolás
    • Illatok
  • KERESD A NŐT
    • Fesztelen mindennapok
    • Lélekhangok
    • Férfi szemmel
    • Szívvonal
    • Férfiszempont
  • STYLELIFE
    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Egészség
    • Fitness
    • Stylebusiness
    • Utazás
    • Esküvő
    • Stylekids
    • Style family
  • STYLE LOUNGE
  • STYLENEWS
    • Aktuális
    • Interjúk
    • Mobility
    • Style ART
    • Kultúr-kitérő
    • Rendezvények
  • STYLEHOME
Trendek:
Életstílus
Stylelife - Mi történik a héten? 2025.06.09-15.

Mi történik a héten? 2025.06.09-15.

Stylelife
Keresd a nőt! - Mindig csak talán

Mindig csak talán

Keresd a nőt!
Keresd a nőt! - 18 sorsfordító gondolat, ami növeli az önértékelésedet

18 sorsfordító gondolat, ami növeli az önértékelésedet

Keresd a nőt!
Stylelife - Indul az utazási szezon - csomagoljon stílusosan a WITTCHEN-nel!

Indul az utazási szezon - csomagoljon stílusosan a WITTCHEN-nel!

Stylelife
Stylelife - Horvátország továbbra is a magyarok kedvence

Horvátország továbbra is a magyarok kedvence

Stylelife
Divat & Stílus - Stílusiskola: így lehetsz csinos nyáron ujjatlan ingekben

Stílusiskola: így lehetsz csinos nyáron ujjatlan ingekben

Divat & Stílus
Keresd a nőt! - Csak kihasználjuk egymást?

Csak kihasználjuk egymást?

Keresd a nőt!
Stylenews - Fent a csúcson – Bentley Continental GT avagy a dicső múlt és a jövő

Fent a csúcson – Bentley Continental GT avagy a dicső múlt és a jövő

Stylenews
Stylelife - A küzdés nem egyenlő azzal, hogy gyenge vagy

A küzdés nem egyenlő azzal, hogy gyenge vagy

Stylelife
Keresd a nőt! - Ne dobd el, javítsd meg - Kapcsolatok, ahol megéri az újrakezdés

Ne dobd el, javítsd meg - Kapcsolatok, ahol megéri az újrakezdés

Keresd a nőt!
Keresd a nőt! - 7 érv kutya vagy cica tartása mellett

7 érv kutya vagy cica tartása mellett

Keresd a nőt!
  1. Lélekhangok
  2. Nincs jogod elhasználni az érzéseimet csak azért,...

Nincs jogod elhasználni az érzéseimet csak azért, mert nem mersz önmagaddal szembenézni

  • 2024. augusztus 24.
  • Varga Maja Varga Maja
  • Komment

Azt mondja, eltűntem, és érzed a súlyát annak, ahogy rád igyekezne rakni a terhet, mert még mindig nem érti, miért is szükséges önmagunkkal szembenézni. A saját képzelt valóságát, a valódiságtól való menekülésben van még mindig ahelyett, hogy felvállalja azt is, ami róla szól és nem csak rólam, nem csak a másikról. Meg sem hallja a másikat, hiszen nem kompatibilis azzal, ami a fejében zajlik. Mennyire hajlamosak vagyunk – mindenki, kivétel nélkül – ennyire bezárni magunkat, nem igaz? Lezárni valahogy a problémának tűnő kapcsolatokat, érzéseket, a másikat tűzve olykor a nyársra, persze, amikor megengedjük magunknak a feldolgozásokat, akkor a következő szintek egyike a beismerés lesz, amikor is megvalósul az, hogy valójában pont annyira vagyunk mindketten hibásak, amennyire senki sem. Külön emberek vagyunk, külön szívvel, múlttal, belső iránytűvel: mások a normalitásunk, az elfogadásaink, a megszokásaink, a megküzdési szokásaink. De ide el kell érni: a gyógyulást el kell kezdeni. Visszatérve az első mondatokhoz: a másik önmaga védekezésében hamisnak tartja, hogy minden két emberen múlik olyan szinten, hogy egymás viselkedését reagáljuk le tudat alatt. Nemcsak verbális, hanem fizikai párbeszéd is zajlik azok emberek között, akik az adott kapcsolatban vannak. Ha konstans szorongás van bennem miattad, akár 1%-ban is, és ezért nincs meg az a teljes bizalom, akkor igenis meg kell vizsgálni a másiknak is, hogy mit tesz ő ezért? De fordítva is igaz. A kapcsolatok párbeszédek: hangosan és halkan egyaránt, s ha ez nem működik, akkor fog minden kicsúszni a lábunk alól. Egymásra reagálunk. A barátság, egy szerelmi kapcsolat is két ember folytonos kommunikációja akkor is, ha a látható térben éppen csend van és káosz.

  Megosztás Küldés

Azt mondják, hogy ha nem kommunikálsz, ha nem mondod el a másiknak, ami benned van, amin keresztül mész, ami éppen történik veled, akkor ne csodálkozz, ha nem értenek meg, hiszen senki sem gondolatolvasó. Ebbe nem is lehet belekötni, ez így van. De mi van akkor, ha azért nyomod el saját magadban az önmagadról szóló kommunikációt, mert tudat alatt iszonyatosan nem akarsz törődni azzal a konstans szorongással, ami az adott kapcsolat miatt van benned? Vagyis abban sem vagy biztos, hogy a kapcsolat az oka, mert még ennyire sem vagy bátor szembenézni vele, és inkább beleveted magad ezerfokos tűzzel az egészbe: ha égnie kell egyszer, akkor csináljuk rendesen, azt hiszem ez a hedonistákra alapvetően ráillik. Bár már, ahogy leírtam az előző mondatot, elgondolkodtam: tényleg létezne hedonista életmód, és nem csak önmagunk határainak feszegetéséről van szó, vagy épp a nőiességünk megéléséről, amit addig a pillanatig előtte észre sem vettünk, illetve nem mertük észrevenni, hogy megvan bennünk? Amikor egy Nő tudatára kezd ébredni annak, hogy ő bizony Nő, akkor – magamból kiindulva –, minden másodpercben ki is igyekeztem használni. Van a nőknek egyfajta túlzó, megmagyarázhatatlan ősi energiája, amit biztos te is észrevettél már: megérzed, ha Nők vesznek körbe, mert nem lehet észrevenni, nem lehet nem törődni vele. 

Nincs jogod elhasználni az érzéseimet csak azért, mert nem mersz önmagaddal szembenézni - Lélekhangok -  - barátságok, barátságok vége, gyógyulás, kapcsolatok, konstans szorongás, küzdés, önbizalomhiány, önismeret, szeretet,

Azt mondta, hogy legjobb barát vagy, majd a második pillanatban lekurvázz, és megjegyzi, hogy mind ezeket csak szeretetből csinálja. A szeretet nem bánt. A közhiedelemmel és a lelkiismeretfordulásunkkal ellentétben, a szeretetnek nem kell fájnia: igen, küzdésekkel jár, meg kell tenni érte mindent, hogy működni tudjon, de a harc nem egyenlő a fájdalommal, a bántással, a megfélemlítéssel. 

Azt mondják, hogy tudják, hogy szar barátok voltak – ismerős kijelentések? –, DE: de te sem nyíltál meg rendesen, te sem vagy könnyű eset, és veled sem lehet beszélgetni sőt, valójában miattad van az egész, rád sosem lehetett számítani, bezzeg ő! Viszont elfáradt már, nem bírja... Fordított pszichológiát nagyon jól tudnak játszani azok a személyek, akik önmagukkal még képtelenek szembenézni. Mi pedig bedőlünk neki, mert hát mégis csak fontos a kapcsolat, mégiscsak igaza van, mégis össze van morzsolva az énképünk, és amikor elkezdjük mondani azt, ami bennünk van – a gondolatainkat, az érzéseinket –, akkor a másik oldalról némaság vagy vállvonogatás, esetleg egy „nem tudok ezzel mit kezdeni, sajnálom, hogy így érzed magad” hangzik el, majd ezután jön egy óriási témaváltás. Mi pedig ott állunk a zebrán pár másodpercig összezavarodva, hogy most mi történik, hát az előbb mondta, hogy bármikor számíthatok rá, és ez a zavar ebben az időszakban automatikusan átvált lelkiismeretfordulássá, hogy elrontottuk, már nem szeret, már nem bízik bennünk... A konstans szorongás, ami állandóan bennünk van, és amit eddig mélyen próbáltunk kicselezni, elnyomni, nem foglalkozni vele, újrafeljön, de önhibáztatás formában. A mérgező kapcsolat nem mérgezéssel indul, mi tesszük azzá: Mi, ketten. Rengeteg szép momentumok alakulnak, de a függőségé alakult szeretet bizony nem szeretet. Amikor azt érzed, hogy a másik nélkül már elképzelni sem tudod önmagad, a jelened, a jövődet sem, s itt nem vagy észnél, akkor előbb-utóbb elveszel. Elvesztem a barátságokban, a szerelmekben, az egyéjszakás kalandokban, a haverságokban, az életben azért, mert igazából önmagamban hagytam elvesződni. A külvilág egy nyitott, pozitív, folyamatosan pörgő személyiséget látott, aki mindig ott van és csinálja, de valójában határok és erkölcsök nélkül mozogtak: másoknak, magam ellen. 

1 / 2. oldal
Következő

  • barátságok barátságok vége gyógyulás kapcsolatok konstans szorongás küzdés önbizalomhiány önismeret szeretet

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

  Megosztás Küldés

Varga Maja

Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Ha az Igazit keresed, előbb neked kell Igazivá válnod - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Ha az Igazit keresed, előbb neked kell Igazivá válnod
    • Keresd a nőt!
    Javítsd a párkapcsolatod azáltal, hogy csökkented az ingereket a mindennapokban - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Javítsd a párkapcsolatod azáltal, hogy csökkented az ingereket a mindennapokban
    • Keresd a nőt!
    Köszönöm, hogy ilyenkor is velem vagy
    Tartani a határaidat belső döntés, nem külső harc
    Heti top 10A hét legjobb írásai
    Hova tűnt a férfiak szeretete? - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Hova tűnt a férfiak szeretete?
    • Keresd a nőt!
    7 kellemetlen jelzés az életedben, ami megmutatja, hogy nem a helyeden vagy - Napi Gondolat, divat, életmód, stílus
    7 kellemetlen jelzés az életedben, ami megmutatja, hogy nem a helyeden vagy
    • Napi Gondolat
    Egy bátor nő hét titka - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Egy bátor nő hét titka
    • Keresd a nőt!
    Mindig csak talán
    A nő és a türelemjáték
    Csak kihasználjuk egymást?
    Szeretnél energikusabb lenni? Ezt az 5 dolgot kell megtenned
    7 érv kutya vagy cica tartása mellett
    Stílusiskola: így lehetsz csinos nyáron ujjatlan ingekben
    Köszönöm, hogy ilyenkor is velem vagy

    Kapcsolódó cikkek

    Ha az Igazit keresed, előbb neked kell Igazivá válnod

    Ha az Igazit keresed, előbb neked kell Igazivá válnod

    Javítsd a párkapcsolatod azáltal, hogy csökkented az ingereket a mindennapokban

    Javítsd a párkapcsolatod azáltal, hogy csökkented az ingereket a mindennapokban

    Köszönöm, hogy ilyenkor is velem vagy

    Köszönöm, hogy ilyenkor is velem vagy

    Tartani a határaidat belső döntés, nem külső harc

    Tartani a határaidat belső döntés, nem külső harc

    Törékenység és ítélet

    Törékenység és ítélet

    Fertőzőek vagyunk egymásra lelkileg?

    Fertőzőek vagyunk egymásra lelkileg?


    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legfrissebb cikkek
    Divat & Stílus
    Szépség
    Életmód
    Otthon & Design
    Stylelife

    DIVAT&STÍLUS

    • Hírek
    • Stílusiskola
    • Celebrity

    SZÉPSÉG

    • Smink
    • Bőrápolás
    • Hajápolás
    • Illatok

    KERESD A NŐT

    • Fesztelen mindennapok
    • Lélekhangok
    • Férfi szemmel
    • Szívvonal
    • Férfiszempont

    STYLELIFE

    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Egészség
    • Fitness
    • Stylebusiness
    • Utazás
    • Esküvő
    • Stylekids
    • Style family

    STYLE LOUNGE

    STYLENEWS

    • Aktuális
    • Interjúk
    • Mobility
    • Style ART
    • Kultúr-kitérő
    • Rendezvények

    STYLEHOME

    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • DIVAT&STÍLUS
      • Hírek
      • Stílusiskola
      • Celebrity
    • SZÉPSÉG
      • Smink
      • Bőrápolás
      • Hajápolás
      • Illatok
    • KERESD A NŐT
      • Fesztelen mindennapok
      • Lélekhangok
      • Férfi szemmel
      • Szívvonal
      • Férfiszempont
    • STYLELIFE
      • Gasztronómia
      • Otthon & Design
      • Egészség
      • Fitness
      • Stylebusiness
      • Utazás
      • Esküvő
      • Stylekids
      • Style family
    • STYLE LOUNGE
    • STYLENEWS
      • Aktuális
      • Interjúk
      • Mobility
      • Style ART
      • Kultúr-kitérő
      • Rendezvények
    • STYLEHOME
    • MENSTYLE.HU