Ne maradj le a legjobb írásainkról!

Kövess minket Facebookon.

Stylemagazin

bezárom

www.stylemagazin.hu
  • STYLE.HU

    Élni tudni kell

  • DIVAT&STÍLUS
    • Hírek
    • Stílusiskola
    • Celebrity
  • SZÉPSÉG
    • Smink
    • Bőrápolás
    • Hajápolás
    • Illatok
  • KERESD A NŐT
    • Fesztelen mindennapok
    • Lélekhangok
    • Férfi szemmel
    • Szívvonal
    • Férfiszempont
  • STYLELIFE
    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Egészség
    • Fitness
    • Stylebusiness
    • Utazás
    • Esküvő
    • Stylekids
    • Style family
  • STYLE LOUNGE
  • STYLENEWS
    • Aktuális
    • Interjúk
    • Mobility
    • Style ART
    • Kultúr-kitérő
    • Rendezvények
  • STYLEHOME
Trendek:
Életstílus
Stylenews - A sport mint művészet – egy különleges szemlélet

A sport mint művészet – egy különleges szemlélet

Stylenews
Keresd a nőt! - Mindent vagy semmit – avagy az ár, amit a bizalomért fizetsz

Mindent vagy semmit – avagy az ár, amit a bizalomért fizetsz

Keresd a nőt!
Stylelife - Amit nem akarsz látni… mégis irányít: a tudattalan minták ereje

Amit nem akarsz látni… mégis irányít: a tudattalan minták ereje

Stylelife
Hírek - Az elegancia ünnepe – beszélgetés Kanizsai Szilviával, a Canissi alapítójával

Az elegancia ünnepe – beszélgetés Kanizsai Szilviával, a Canissi alapítójával

Hírek
Keresd a nőt! - A legszebb karácsonyi ajándék lenne, ha még egyszer együtt ülhetnénk az asztalnál

A legszebb karácsonyi ajándék lenne, ha még egyszer együtt ülhetnénk az asztalnál

Keresd a nőt!
Keresd a nőt! - Miért épp az ünnepek idején törnek elő a régi érzések és kapcsolati minták?

Miért épp az ünnepek idején törnek elő a régi érzések és kapcsolati minták?

Keresd a nőt!
Stylenews - 10 dolog, amit nem tudtál a Grincsről

10 dolog, amit nem tudtál a Grincsről

Stylenews
Gasztronómia - Rusztikusból ragyogó - Így lesznek a hétköznapi hozzávalókból ünnepi fogások

Rusztikusból ragyogó - Így lesznek a hétköznapi hozzávalókból ünnepi fogások

Gasztronómia
Stylenews - Új név, új hely, új célcsoport – PETHIK néven nyit új korszakot a fenntartható márka

Új név, új hely, új célcsoport – PETHIK néven nyit új korszakot a fenntartható márka

Stylenews
Divat & Stílus - Stílusiskola: outfit ötletek céges karácsonyi partykra

Stílusiskola: outfit ötletek céges karácsonyi partykra

Divat & Stílus
Stylenews - Hihetetlen gyűjtemény került elő Puskás Ferencről és az Aranycsapatról - a Virág Judit Galéria árverezi el a kollekciót

Hihetetlen gyűjtemény került elő Puskás Ferencről és az Aranycsapatról - a Virág Judit Galéria árverezi el a kollekciót

Stylenews
Mobility - Kedvenc receptem MEB platformra - Új Škoda Elroq 85 Teszt

Kedvenc receptem MEB platformra - Új Škoda Elroq 85 Teszt

Mobility
Rendezvények - Winterwunder Mörbisch – a világ legnagyobb betlehemi jászola idén még nagyobb, még színesebb, még varázslatosabb!

Winterwunder Mörbisch – a világ legnagyobb betlehemi jászola idén még nagyobb, még színesebb, még varázslatosabb!

Rendezvények
  1. KERESD A NŐT
  2. Lélekhangok
  3. Hogyan szakadj el érzelmileg valakitől?

Hogyan szakadj el érzelmileg valakitől?

  • 2025. november 11.
  • Tőrincsi Tímea Tőrincsi Tímea
  • Komment

Van egy igazság, amivel kevesen mernek szembenézni. Vannak olyan kötelékek az életünkben, amit szeretetnek nevezünk, valójában csendes paktumok az egyedülléttől való félelem ellen. A félelem ellen attól, hogy nem leszünk vágyottak, szeretettek. Ez a félelem, amit olykor szeretetnek álcázunk, sokkal erősebb, mint bármely bilincs.

  Tetszik
59
  Megosztás Küldés

Eleinte nem is veszed észre. Azt hiszed, amiről az érzés benned suttog, az a törődés, a vágy, az odaadás. Aztán egyre inkább érzed a nehézségét, a súlyát és vele együtt azt, hogy valami nincs rendben. Pánikba esel és könyörögsz, magyarázkodsz, hajszolsz. Zéró eredménnyel. Aztán lassan talán rájössz, hogy nem a szeretet miatt vagy ott, hanem mert totálisan pánikba estél még a gondolatától is annak, hogy egyedül maradsz. 

Hogyan szakadj el érzelmileg valakitől? - KERESD A NŐT  - Lélekhangok - érzelmi kötődés, kötelékek, szeretet,

Kapcsolódásokat építünk a szükségre, hiányra alapozva. Megpróbáljuk a másik jelenlétével betömni a saját hiányainkat és ezt kapcsolatnak hívjuk. Az igazi kapcsolódás azonban nem a hiányból születik, hanem bőségből. Tudatos választásból, nem pedig az üresség elől való menekülésből. Nem azért, mert szükségem rád, hanem mert választalak. 
Amikor a szerelem félelemmel keveredik, üzletté válik. Ahhoz, hogy kapj valamit, cserébe engedsz. Hallgatsz, bólogatsz, amíg lassan elveszíted önmagad. Nem mersz nemet mondani a rossz bánásra, mert félsz, hogy elveszíted. De hát már rég elveszítetted! Nincs béke ebben az állapotban, csak feszültség, amit szenvedélynek hívsz. Ragaszkodás, amit romantikának öltöztetsz. Ez addig tart, amíg egyikőtök rá nem ébred, hogy egy ideához láncolta magát, egy kivetített elképzeléshez, amit mindenáron fenn akar tartani. Nem pedig a másikhoz. 
Ezért olyan nehéz az érzelmi elválás. Mert nem csak arról van szó, hogy elhagyunk valakit, hanem arról, hogy szembe kell nézni azzal a félelemmel, ami miatt eddig mégis maradtál. A félelemmel, hogy nem vagy elég. A félelemmel, hogy nem fognak újra szeretni. A félelemmel, hogy a másik nélkül nem vagy senki. De éppen ennek a félelemnek az átlépése hozza el a szabadságot. Mert az igazi szeretet nem láncol, nem fenyeget, nem szab feltételeket az elfogadásra. Befogad.
Ezért az alapja az önszeretet mindennek!
Ha rosszul bánsz velem és kettőnk közül választanom kell, akkor én magamat választom. Igenis van, amit nem tehetnek meg velem! Amire nincs felmentés, nincs pardon! Különben önmagamat adom fel.
Az érzelmi elválás nem hidegség, hanem bátorság. Bátorság, hogy szakíts azzal a függőséggel, amit eddig szeretetnek neveztél, de csak túlélési megállapodás volt. Bátorság, hogy a tükörbe nézz mankó nélkül, és bátorság, hogy megerősödj ott, ahol túl sokat engedtél. Bátorság, hogy elhidd, megérdemled a jó bánámódot az elutasítás és a hibáztatás helyett.
Nem minden kötelék születik szabad választásból. A legtöbb a régi sebek öntudatlan választásából fakad. Találkozol valakivel, erős érzést kelt benned és azt hiszed ez szerelem. Ám valójában csak az öntudatlanod ismert fel egy mintát. Azért jött, hogy végre rájöjj, mit kell most másképp tenned!

Remélem segítettem.

https://torincsitimea.hu/

  • érzelmi kötődés kötelékek szeretet

Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!

  Tetszik
59
  Megosztás Küldés

Tőrincsi Tímea

Tőrincsi Tímea vagyok, párkapcsolati mediátor. Azoknak a nőknek és férfiaknak segítek, akik úgy érzik a szürke hétköznapok és a problémák forgatagában kisiklott a kapcsolatuk és annyira eltávolodtak egymástól, hogy nem találják a visszavezető utat. Sokszor fordulnak hozzám olyan párok, akik felismerték a kommunikáció fontosságát illetve hiányát a párkapcsolatukban és szeretnék helyrehozni, megmenteni a kapcsolatukat. Célom, hogy semleges, pártatlan segítőként támogassam őket és közösen olyan megoldást találjunk a problémájukra, ami mindkét fél számára elfogadható. Az évek során szerzett tapasztalataim szerint a minőségi emberi kapcsolatok kulcsa minden élethelyzetben, legyen az munka, vagy magánélet, a megfelelően megválasztott, őszinte és nyílt kommunikáció. Kimondhatjuk az igazunkat, csak tudnunk kell, hogyan. Szavakkal felemeljük, vagy a mélybe taszítjuk egymást. A kimondott szó olyan, mint a nyílvessző, amit ha kilőttél, már nem tudod irányítani. Ez konfliktusokhoz vezethet, akár a párkapcsolatodban is. Gondoltál már rá, hogy csinálhatnád jobban is?

Szólj hozzá a cikkhez

Stylemagazin.hu

    Kapcsolódó cikkek
    Naivitásom, nem a gyengeségem jele - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Naivitásom, nem a gyengeségem jele
    • Keresd a nőt!
    A láthatatlan erőd - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    A láthatatlan erőd
    • Keresd a nőt!
    Megbocsátás
    Én az elfogadásban hiszek - És te miben?
    Heti top 10A hét legjobb írásai
    Top100: kihagyhatatlan karácsonyi filmek decemberre - Stylenews, divat, életmód, stílus
    Top100: kihagyhatatlan karácsonyi filmek decemberre
    • Stylenews
    Egy érzelmileg elérhetetlen férfival kár terveket szövögetni - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Egy érzelmileg elérhetetlen férfival kár terveket szövögetni
    • Keresd a nőt!
    Vajon visszafutsz-e még - Keresd a nőt!, divat, életmód, stílus
    Vajon visszafutsz-e még
    • Keresd a nőt!
    5 kapcsolati játszma, amelyek a nárcisztikus emberek kedvencei
    Nem jó egyedül
    Stílusiskola: outfit ötletek céges karácsonyi partykra
    Fűszeres italok karácsonyra házilag
    Hogyan nyűgözhetsz le egy nőt
    Top10: home decor ötletek decemberre
    Egyedül is végig tudod táncolni

    Kapcsolódó cikkek

    Naivitásom, nem a gyengeségem jele

    Naivitásom, nem a gyengeségem jele

    A láthatatlan erőd

    A láthatatlan erőd

    Megbocsátás

    Megbocsátás

    Én az elfogadásban hiszek - És te miben?

    Én az elfogadásban hiszek - És te miben?

    A szeretet 4 pillére a buddhizmus szerint

    A szeretet 4 pillére a buddhizmus szerint

    Tényleg a rossz miatt értékeled a jót?

    Tényleg a rossz miatt értékeled a jót?


    @StyleHu követése

    Kövess minket Instagramon

    RSS csatornáink
    Legfrissebb cikkek
    Divat & Stílus
    Szépség
    Életmód
    Otthon & Design
    Stylelife

    DIVAT&STÍLUS

    • Hírek
    • Stílusiskola
    • Celebrity

    SZÉPSÉG

    • Smink
    • Bőrápolás
    • Hajápolás
    • Illatok

    KERESD A NŐT

    • Fesztelen mindennapok
    • Lélekhangok
    • Férfi szemmel
    • Szívvonal
    • Férfiszempont

    STYLELIFE

    • Gasztronómia
    • Otthon & Design
    • Egészség
    • Fitness
    • Stylebusiness
    • Utazás
    • Esküvő
    • Stylekids
    • Style family

    STYLE LOUNGE

    STYLENEWS

    • Aktuális
    • Interjúk
    • Mobility
    • Style ART
    • Kultúr-kitérő
    • Rendezvények

    STYLEHOME

    • kapcsolat
    • jogi nyilatkozat
    • impresszum
    • adatvedelem
    • rss
    © Stylemagazin.hu Copyright 2007-2025 | WebSite NetSolution Media Zrt.
    • STYLE.HU

      Élni tudni kell

    • DIVAT&STÍLUS
      • Hírek
      • Stílusiskola
      • Celebrity
    • SZÉPSÉG
      • Smink
      • Bőrápolás
      • Hajápolás
      • Illatok
    • KERESD A NŐT
      • Fesztelen mindennapok
      • Lélekhangok
      • Férfi szemmel
      • Szívvonal
      • Férfiszempont
    • STYLELIFE
      • Gasztronómia
      • Otthon & Design
      • Egészség
      • Fitness
      • Stylebusiness
      • Utazás
      • Esküvő
      • Stylekids
      • Style family
    • STYLE LOUNGE
    • STYLENEWS
      • Aktuális
      • Interjúk
      • Mobility
      • Style ART
      • Kultúr-kitérő
      • Rendezvények
    • STYLEHOME
    • MENSTYLE.HU