Amit minden férfinak tudnia kell a női lélekről
A nőket nem érteni kell, hanem nagyon kell szeretni, hangzik a mondás. És a szereteten át, amikor a szív diadalmaskodik az ész felett, már nem is fontos, hogy a férfiak megértsék a női lélek kuszaságát. Olvasatukban a Nő az univerzum második rejtélye, misztikum, örök talány, végtelen, édes és keserédes titkok tárháza. A nő emocionális lény, akkor is, ha a férfiak ezt időnként nyűgnek érzik.
Döntéseink meghozatalában sok esetben az érzelmeink vezérelnek, a logikus érveket, a pro és kontrát bár szépen felsorakoztatjuk, végül mégis a szívünkre tesszük a kezünket, úgy mondjuk ki a végszót. Szavainak, tetteinek gesztusainak megítélésében ösztönösen ne magatokból induljatok ki, mert különbözőek vagyunk, uniszex agy nem létezik, nem a férfiak magassarkúban járó változatai vagyunk, ne akarjátok ránk húzni a ti sémáitokat. Ez végzetes, kapcsolatunk sorsát megpecsételő félreértésekhez vezethet.
Ti férfiak elzárjátok az érzelmeiteket, szimbolikusan és valóságosan is. Ezek a jobb agyfélteke egy jól körül írható területén tárolódnak, míg a verbális kifejező készségeiteket a bal félteke vezérli. Nem is csoda, hogy sokkal nehezebben beszéltek arról, hogy mi zajlik bennetek, hangot adni érzelmeiteknek gyakran kényelmetlenül macerás, embert próbáló feladat. A mi érzelmeink és verbális, kifejező készségeink a jobb és bal féltekében egyaránt megtalálhatók, ezért gondolkodásunkat, közléseinket az érzelmeink színezik, és erősen befolyásolják.
Lételemünk a kommunikáció, számunkra a beszéd kötelék, összekötő szál, amivel a kapcsolatainkat ápoljuk. Ha problémánk van, akkor nem a megoldásra koncentrálunk, hanem a problémát kivesézzük, kibeszéljük, szavakkal gyógyítjuk önmagunkat. Mi tényleg figyelünk a részletekre, sokkal jobb megfigyelők vagyunk, többet látunk, hallunk, érzékelünk a világból. Többet észlelünk, de többet is akarunk közölni, vagyis a férfiak szerint ilyenkor locsogunk, csacsogunk, csicsergünk, beszélünk a nagy semmiről, és a szót szaporítjuk.
Ha már elköteleztük magunkat egyetlen férfi mellett, továbbra is a biztonságot keressük, ölelő, védelmet nyújtó karjainak, és férfias megnyilvánulásainak biztonságát, mert csak így funkcionálhatunk megfelelően női szerepeinkben. Ha anyák leszünk, akkor még inkább vágyunk a biztonságra. A fizikai, hormonális, érzelmi változások miatt kiszámíthatóságra van szükségünk. Támogatásra, megértésre, figyelemre van szükségünk, nem csak saját, hanem a gyermek érdekében is. A természet a szoptatás mechanizmusával próbál segíteni, melynek segítségével képesek vagyunk levezetni a stressz egy részét. A terhesség alatt feledékenyebbé válunk, mert a progeszteronszint megnövekszik a terhesség első 8 hetében, ez pedig úgy hat, mint egy nagy adag nyugtató. A terhesség nagyon is hatással van a gondolkodásunkra, hangulatunkra, a hormonok játszanak velünk kegyetlenül édes játékot, és memóriaproblémánk is a terhességi hormonhoz köthetők.
A hormonszintek folyamatosan hatással vannak agyunkra, és testünk változásaira egyaránt, hatással vannak a szemléletmódunkra, energiaszintünkre, és érzékenységünk fokára. A ciklus közepén, ebben a termékeny szakaszban valósággal tombolnak a hormonjaink, merészen, szexisen öltözködünk, és gyakrabban keressük az alkalmat a szexre. A periódus kezdete előtti 12-24 óra a legkritikusabb egy férfi számára, a nőt ilyenkor elviselni nem könnyű, jönnek a pusztító étvágyrohamok, amit csak a csoki szerotoninja, a boldogságért, és jó hangulatért felelős hormon képes csillapítani. Ilyenkor tulajdonképpen semmi sem múlik a szabad akaratunkon, sajnos ez van.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez