A magas érzelmi intelligencia a hasonlót vonzza
Az igazi boldogságot adó adok-kapok egyensúly a párkapcsolatban csak úgy tud kialakulni, ha képes vagyok teljes szível, elmével belehelyezkedni a másik világába, és nem sajnálni erre az időt, energiát, tanulást.
Aki érzelmileg intelligens, az jobb emberismerő, képes ráhangolódni mások rezgéseire, ösztönösen, érzékenyen, és hitelesen olvas a szívben, megérti a testtartás, mimika, hangszín, gesztusnyelv üzenetét, hogy mind ezek mit árulnak el a másik ember érzelmi állapotáról. Ez a fajta érzékenység, a helyes ítélkezés felbecsülhetetlen bónusz egy párkapcsolatban. Elzárkózunk tulajdon érzelmi életünktől, mert túl nagy a sérülés kockázata. Azt gondoljuk, a lelkünket kell kifordítani, mégis felismerni és kifejezni érzelmeinket nem egyenlő a behódolással, önalávetéssel, hogy valakinek átnyújtod a győzelem poharát. Sokak számára különösen nehéz az érzelmek kinyilatkoztatása, nem szeretik sebezhetőnek érezni magukat, éppen ezért gyakran inkább dühvel, frusztrációval, vagy csenddel, érzelmi kivonódással reagálnak.
A társam a legélesebb, a leghitelesebb tükröm, és néha rém kényelmetlen belenézni abba a tükörbe, és egy másik emberen keresztül megtapasztalni kiszolgáltatottságomat. A tükröt dühösen összetörhetjük, de bárkihez is szaladunk, mindig ugyanúgy, önmagunkat fogjuk látni benne. Az érzelmi intelligencia azt jelenti, hogy eljutok olyan önismereti szintekre, ahol képes vagyok önkritikával szemlélni a saját gyengeségeimet, így a kapcsolatunk réseit, hibáit is, és hajlandó vagyok változtatni. Az érzelmi intelligencia lényege, hogy fel tudjuk ismerni, ki merjük mutatni, és hangosan ki is tudjuk mondani a bennünk zajló érzelmi folyamatokat, és ezekért felelősséget tudunk vállalni. Vállaljuk az ezzel járó következményeket is.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez