Kulcsszó keresés /


2050-re a világ népességének fele allergiától szenvedhet

  • 2023. május 15.

Az allergiaszezon évről évre egyre korábban köszönt be és egyre tovább tart, így az év nagy részében megkeseríti a tünetektől szenvedők napjait. A szezonális szénanátha során a legjellemzőbb panaszok közé tartozik a tüsszögés, a köhögés, az orrfolyás, az orrdugulás, a könnyezés, emellett súlyos esetekben légzési nehézség is előfordulhat. Az életminőség javítása érdekében mi magunk is tehetünk, aminek fontos része a megfelelő klímakészülékek kiválasztása annak érdekében, hogy a zárt terekben is javuljon a levegő minősége.

olvass tovább

Mennyi a napi vitamin- és ásványianyag-beviteled?

  • 2022. szeptember 23.

Az ősszel együtt beköszöntött a hűvösebb időjárás, a náthával, megfázással járó betegségek időszaka. Ilyenkor különösen fontos, hogy nagy hangsúlyt fektessünk a megfelelő napi vitamin- és ásványianyag-bevitelre, hiszen szervezetünk, immunrendszerünk így időben fel tud készülni a még hidegebb télre. Gyümölcsöket, zöldségeket inkább nyáron eszünk nagyobb mennyiségben, pedig a hideg időszakban is bőségesen kellene belőlük fogyasztanunk, mikor a megfázás és az influenza is gyakoribb.

olvass tovább

5 alapanyag, amely nem hiányozhat a konyhádból tavasszal

Tavasszal erősen ajánlott az egészséges ételek fogyasztása, amelyekkel pótolhatjuk a télen felhasznált vitaminokat. Mivel ilyenkor jellemzően könnyebben náthásak leszünk, ezért jó tudni, hogy számos növény a most következők közül kifejezetten jó lehet arra, hogy a megfázás tüneteit enyhítsük. Mindemellett természetesen rengeteg finom ételt készíthetünk belőlük.

olvass tovább

6 bevált praktika a Nagyitól!

  • 2016. december 26.

Emlékszel, amikor tiniként csak legyintettél a nagyi jó tanácsait hallva? Ám, ahogy telnek az évek, rájövünk, hogy a nagymamák csak nagyon ritkán tévednek, és bölcsességükkel csupán minket akarnak segíteni, a mi dolgunkat akarják megkönnyíteni. Íme, 6 praktika, amit tőlük tanultunk.

olvass tovább

3+1 újévi fogadalomötlet munkamániásoknak

  • 2016. december 19.

Ha Te is azok közé tartozol, akik ilyenkor év végén messze elkerülik a HR-osztályt, mert be sem merik vallani, hogy még van vagy 15 darab ki nem vett szabinapjuk, netán náthásan is reggel nyolctól villanykapcsolásig tolják a melót, akkor bizony komolyan segítségre van szükséged!

olvass tovább

Nyári divatkórkép

  • 2015. július 07.

Az idei nyári divat kimondottan klassz. Lenne. A boltok polcai laza ingektől és szexi crop topoktól roskadoznak. A tömeggyártás világában nem szokatlan, ha ezek a ruhák szembejönnek velünk olykor-olykor, és sokan beszerzik az aktuális darabokat. Klónozni is éri egymást a „divat” szent nevében, ez is megbocsátható vétek. Csakhogy gyakran előfordul, hogy ha valaki kitalál valami ízléstelenséget, az is ugyanúgy terjed, mint a nátha. Mert hát szép az, ami érdek nélkül tetszik. A nyári hőségben sétálgatva pedig csak kapkodjuk a fejünket, és próbáljuk befogadni a furcsa vizuális élményeket…

olvass tovább

Őszi méregtelenítés

  • 2014. október 07.

Itt van az ősz, a hideg, a náthás időszak. Ilyenkor érdemes már előre felkészülni és immunrendszerünket megerősíteni, hogy minél ellenállóbbak legyünk a jövő-menő vírusokra. Ennek egyik módja a méregtelenítés, amit szakemberek szerint kétszer egy évben érdemes megejteni.

olvass tovább

Még harminc szeptember

  • 2014. szeptember 02.

Ideért az ősz taknyosan, dideregve, hogy vártam én ezt a ragacsos nyár alatt. De nem a hűvöstől lettem náthás, hanem az allergiától a parlagfű miatt. Tudod, ennek ilyenkor van szezonja, októberre vége lesz – mondják a doktorok, akiknek egyre ritkábban hiszek.

olvass tovább

Pollenekcéma és tünetei

  • 2014. augusztus 12.

A szénanátha mellett az allergia más tünetek formájában is megmutatkozhat. Pollenszezonban súlyosbodhat az ekcéma, kötőhártya-gyulladás, szemhéj-, és arcduzzanat is jelentkezhet.

olvass tovább

Előzd meg a szénanátha szövődményeit!

  • 2014. július 21.

A pollenszezonban jelentkező tüsszögéssel, orrfolyással és köhögéssel járó panaszokat hajlamosak vagyunk fél vállról venni. A házi patikából beszerzett, recept nélküli kapható szerekkel átvészelt allergiás időszak azonban hosszú távon kellemetlen szövődményeket is okozhat. Az öngyógyítás veszélyeiről dr. Augusztinovicz Mónikát, a Budai Allergiaközpont allergológus, fül-orr-gégész orvosát kérdeztük.

olvass tovább