Kulcsszó keresés /


Életet ment vagy hamis biztonságérzetet ad?

  • 2021. október 06.

Szülőként az első hónapok rengeteg kérdéssel és még több aggodalommal járnak, függetlenül attól, hogy az első gyermek vagy kistesó érkezéséről van szó. Így teljesen természetes, hogy a szülők megpróbálnak minden olyan szükséges eszközt beszerezni, amelyek segítségével kisbabájukat biztonságban tudhatják. Nagyon fontos, hogy a légzésfigyelő és a bébiőr is a „kezdőcsomag” része legyen, hiszen ezek a csecsemő életének megmentésében segíthetnek, azonban ehhez a szülők felkészültsége és lélekjelenléte is elengedhetetlen. A Pelenka.hu szakértői összegyűjtötték, hogy mire érdemes figyelni, és mit érdemes tudni ezekről a készülékekről.

olvass tovább

Hogyan építsd fel egészséges szintre az önértékelésedet?

  • 2021. október 01.

Ugyanis legtöbben valamilyen gyermekkori vagy fiatalkori trauma hozadékaként sajnos nem rendelkezünk egészséges, sőt, akár csak kicsit is kielégítő önértékeléssel. Ezen azonban tudunk dolgozni, ami cseppet sem egyszerű, sőt, kifejezetten időigényes feladat, azonban a megnövekedett önbizalmunk és magabiztosságunk a társas kapcsolataink minőségén is javítani fog.

olvass tovább

Egy hanyatló párkapcsolat intő jelei

Egy kapcsolat végét nem a viták jelzik, és nem a konfliktus egy romló kapcsolat első számú ismérve. Az érvek ütköztetése nem halálos, és nem ördögtől való ártalom, sőt ha kulturált hangnemben, érett személyiségek között zajlik, még pozitív értelemben lehengerlő is. A megoldatlan, kezeletlen, rákos sejtként burjánzó problémák, és a gyermekded, ügyetlen konfliktuskezelés vezetnek a kapcsolat hanyatlásához.

olvass tovább

Szerelemből nem gyilkolunk – a családon belüli erőszakot ne akarjuk romantikus szálra felfűzni

Egy mostani hír szerint, Dunakeszin egy férfi megölte a feleségét, az anyósát, a gyermekét, és aztán saját magával is végzett. A hír alatti kommentek között van olyan, aki azzal próbálja elbagatizálni a helyzetet, hogy az anyósa és a felesége még talán, de hogy a gyerekét is? Az ilyen helyzetekben, ha nem tudod szépen és értelmesen és világosan leírni a gondolataidat, akkor inkább ne írd le, mert nem helyénvaló. A hír alatti kommentek többségének fel sem merül a családon belüli erőszak. Fel sem merül, hogy vajon mi lehetett az előzménye, hogy vajon évekig tarthatott ez a bántalmazott kapcsolat. Fel sem merül a kommentek többségében, hogy mióta és mit szenvedhetett a feleség és/vagy a gyerek.

olvass tovább

Új élmény vagy örök trauma?

  • 2021. szeptember 08.

A bölcsikezdés az egész család életében egy jelentős mérföldkőnek számít, ugyanis ilyenkor mind a szülők, mind pedig a kisgyermekek számára egy merőben új helyzet áll elő. Minden esetben a család egyéni preferenciája alapján érdemes eldönteni, hogy egy gyerek menjen-e bölcsődébe az óvoda előtt, így ilyenkor számos szempontot figyelembe kell venni. A Pelenka.hu csapata Posztós Réka pszichológus szakmai segítségével összegyűjtötte, hogy milyen érvek szólnak a bölcsi elkezdése mellett, illetve adott esetben ellene, mire kell felkészülni az anyukáknak, és milyen visszajelzésekre kell figyelni a gyermekek esetében.

olvass tovább

'Olyan szabadságot éreztem a lelkemben a közelségüktől, ami nekem rengeteget adott.' - Beszélgetés Tiszai Andrissal

Tiszai Andris harmincéves korára eljutott oda, ahova már gyermekkora óta szeretett volna: egy olyan produkciós céget vezet, ami jóval több számára, mint munka. Barátaival és kollégaival karöltve folyamatosan értéket teremtenek és együtt dolgoznak a sikerért. Andris őszintesége és mélysége példaértékű. Karrierről, álmokról és személyiségfejlődéséről is beszélgettünk vele.

olvass tovább

Van amikor megéri önzőnek lenni kicsit

  • 2021. július 13.

Egész gyermekkorunkban azt hallgatjuk a szüleinktől, hogy nem szabad önzőnek lennünk és érdemes mások érdekeit a sajátunk elé helyezni. Ez rendben is van egy bizonyos pontok, de mint a legtöbb esetben, itt sem szabad túlzásokba esni. Vannak olyan helyzetek, amikor bizony saját magunkkal kell foglalkoznunk, és nem azzal, hogy másokkal jót tegyünk.

olvass tovább

Vigyázat, a kánikulában a csecsemők akár 3 perc alatt leéghetnek!

  • 2021. július 12.

A nyári időszak sok szabadban töltött időre ad lehetőséget, amit nagyon szeretnek a gyermekek, azonban ez az időszak veszélyeket is hordoz magában. A kánikula a felnőtt szervezet számára rendkívül megterhelő, és ez fokozottan igaz a kisbabákra, a kisgyermekekre, illetve a várandós kismamákra is. A Pelenka.hu a Magyar Védőnők Egyesületének (MAVE) szakmai segítségével összegyűjtötte, hogy hogyan lehet védekezni a hőség ellen a szülőknek és kismamáknak.

olvass tovább

Az élet, ami a *lelked* zongoráját elhangolta

Batyuk és útravalók, melyeket a hátadaton görnyedve magadra aggadtál a hosszú út során. Szerepek, melyeket eljátszottál már életed színpadán, voltál már feleség, gyermekei mellett virrasztó édesanya, elvált nő, szerető, dolgozónő, egyedül szárnyaló madárka. Vajon neked csak ennyi jutott, egy falat madárlátta?

olvass tovább

A Benedetto Gyermekvédelmi Szolgálat a nevelőapákat is köszöntötte Apák napján!

  • 2021. június 22.

A Benedetto Gyermekvédelmi Szolgálat Apák napja alkalmából nemcsak az édesapákat, a nagypapákat köszöntötte, hanem a hálózat nevelőapukáit, és a gyermekvédelemeben dolgozó férfi kollégáit is! Az Apák napján az apaságot, és az apai szülői szerepet ünnepeljük. Ma már számos kutatás bizonyítja, hogy az apák szerepe, az apai minta a gyermekek életében rendkívül fontos már csecsemőkortól kezdve. Az „apai agyat” elemző vizsgálatok pedig arra is rávilágítottak, hogy az apaság, az anyasághoz hasonlóan egy genetikailag meghatározott biológiai- és pszichológiai szerep. Az apák napját Magyarországon 1994 óta ünnepeljük.

olvass tovább