Kulcsszó keresés /


4 tipp, hogy megnyugodj, amikor pánikrohamod van

Egyre több embert érint részlegesen vagy hosszú távon a szorongás, ezen belül is a pánikroham. Sokan nem veszik komolyan és azt gondolják a pánikbetegségben szenvedő ember, csak túloz és csak az elméjében létezik az a bizonyos félelem. Igen, valóban pszichés eredetű zavarról van szó, de ha vesszük a fáradtságot, hogy jobban megértsük ezt a témát, akkor tudhatnánk, hogy az elme nagyon sok dologra képes hatni, főleg stressz hatására. Itt van néhány tipp, arra az esetre, ha egy társad segítségre szorulna vagy ha a te életedet nehezítik ezek a visszatérő rohamok.

olvass tovább

Mennyi a napi vitamin- és ásványianyag-beviteled?

  • 2022. szeptember 23.

Az ősszel együtt beköszöntött a hűvösebb időjárás, a náthával, megfázással járó betegségek időszaka. Ilyenkor különösen fontos, hogy nagy hangsúlyt fektessünk a megfelelő napi vitamin- és ásványianyag-bevitelre, hiszen szervezetünk, immunrendszerünk így időben fel tud készülni a még hidegebb télre. Gyümölcsöket, zöldségeket inkább nyáron eszünk nagyobb mennyiségben, pedig a hideg időszakban is bőségesen kellene belőlük fogyasztanunk, mikor a megfázás és az influenza is gyakoribb.

olvass tovább

Lassíts! - A túlhajszoltság jelei

  • 2022. szeptember 21.

Mára már szinte népbetegséggé vált a stressz, az a tény, hogy folyamatosan túlhajszoljuk magunkat mind a karrierünk, mind pedig a magánéletünk tekintetében. Ezt azonban nem lehet a végtelenségig csinálni, ugyanis egy idő után a szervezetünk megálljt fog parancsolni, vagy jobb esetben először csak figyelmeztetni próbál.

olvass tovább

A kalitkában született madarak azt hiszik, hogy a repülés betegség

Hiszünk-e abban, hogy a kezünkbe vehetjük az életünk irányítását, mert sok minden rajtunk, a mi választásainkon múlik? Vagy úgy véljük, hogy a körülményeknek, a környezetünknek, a múltunknak, a felmenőinktől hozott mintáknak kiszolgáltatottan, óhatatlanul be kell járnunk egy utat? Képesek vagyunk-e hosszú távon is kitartani a döntéseink mellett, akár külső elvárások ellenében, ha azok más irányba sodornának, mint amerre menni szeretnénk? Van-e elegendő autonómiánk? És, ha most még nincs, mit tehetünk azért, hogy megnövekedjen a belső (s vele együtt a külső) szabadságunk?

olvass tovább

Tudatosítsd a benned élő varázslót

Fogd fel, hogy Te vagy az életed teremtője! Nem kell „megtanulnod” teremteni, mert minden nap, minden pillanatában teszed, csak öntudatlanul! De nagy hülyeség ez! - gondolod most - Én biztosan nem teremtettem azt a pénztelenséget/betegséget/magányt/örömtelenséget…

olvass tovább

Hogyan kezeljem a negatív dolgokat az életemben? – 3+1 tipp a lelki békédért

Legyünk őszinték. Egy csomó rossz dolog van az életünkben. Hát nem? Gondok a családban, a munkahelyen, a lakhelyünkön, betegségek, veszekedések, szakítások, Híradó… soroljam még? Nem csoda, ha néha úgy érezzük, hogy valósággal elárasztanak minket a negatív impulzusok. Mit tudunk ilyenkor tenni azért, hogy visszanyerjük a nyugalmunkat és a lelki békénket?

olvass tovább

Szűrővizsgálatok: mikor, miért és milyet?

  • 2022. július 27.

A tudatos életmód egyik alapvető eleme, hogy odafigyelünk az egészségünkre. Előfordul, hogy az ember már csak akkor jelentkezik orvosi vizsgálatra, amikor túl késő. Napjainkban többféle, nem műtéti terápiás lehetőség biztosított, amelyekkel megszüntethetőek a panaszok, és tünetek, illetve kezelhetővé válnak egyes alapbetegségek. Ebben a bejegyzésben olyan orvosi szűrővizsgálatokról számolunk be, amelyeket mindenkinek érdemes lehet elvégeznie, ha nem múló panaszokat tapasztal..

olvass tovább

Miért ragaszkodunk ahhoz, aki érzelmileg elérhetetlen?

Az érzelmi elérhetetlenség a modern kor betegségtünete. Egy érzelmileg elérhetetlen ember időnként nagylelkűen megajándékoz a társaságával, közben befogadja, élvezi a gyengédséget, gondoskodást, de soha semmit nem ad vissza. Talán nagy ritkán egy apró gesztust, ami a sok semmi mellett csodálatos valaminek tűnik.

olvass tovább