Kulcsszó keresés /


Gondolatok Agatha Seymourtól - július 31.

  • 2012. július 31.

Hajlamos vagyok a világ bajait személyes tragédiaként megélni, s a világot egy rettenetes gonoszságokkal teli bolygónak tartani, ahol rengeteg a szenvedés. A minap azonban egy nagyon érdekes megközelítéssel találkoztam, a világ ügyeit illetően s rögtön úgy döntöttem, megosztom az információt mindenkivel. Eszerint a világ egy állandó fejlődésben lévő egész, az evolúció része, ami még befejezetlen, és a további fejlődés útján halad. A Föld történelme során mindig újabb és újabb szintet teremtett meg, s ebben a folyamatban éppúgy megvolt a helye a dinoszauruszoknak, mint Rockefellernek. A világ fejlődési szintjei a folyamat szempontjából tekintve mindig tökéletesek voltak és most is az, de sajnos a nehézség, a fájdalom elkerülhetetlen a fejlődéshez.

olvass tovább

Gondolatok Agatha Seymour-tól - június 11.

  • 2012. június 11.

Egyik nagy példaképem Nigella Lawson, brit szakácskönyvíró. Na nem csak azért, mert olyan jól főz, ahogy én valószínűleg sosem fogok, hanem mert életszeretete, szenvedélye mindent áthat, ami csak körül veszi őt. Az élet nehéz helyzeteivel szembeni egészséges hozzáállása pedig példaszerű számomra. Sokszor eszembe jut, hogy a számára gyakran feltett kérdésekre, a családjában előfordult számos halálos betegségre és nehéz gyerekkorára vonatkozóan mindig ugyanazt válaszolja: Na és?! Mindenkivel történnek rossz dolgok, nem én vagyok az egyetlen, csupán nem engedem, hogy belehaljak ezekbe a tragédiákba és továbblépek, ennyi az egész!

olvass tovább

Gondolatok Agatha Seymour-tól - XX. / Hétfő

  • 2012. április 30.

Van, hogy tragédiákra van szükségünk ahhoz, hogy gyengeségeinkkel, félelmeinkkel szembe tudjunk nézni és el tudjuk engedni őket. Ez messze nem azt jelenti, hogy áldozatok vagyunk! Tudatosítani kell magunkban, hogy valamit meg kellett tapasztalnunk és szemlélődve kell tekintenünk az eseményekre. Sokszor “gyerekként” visz minket az élet helyzetekbe és “felnőttként” jövünk ki belőlük. Fontos hogy csak a tanulságot és a szabadságot vigyük tovább ne a fájdalmat és a vesztes szerepét.

olvass tovább

Mozi: világpremieren mutatták be Jankovics Marcell filmjét

  • 2011. november 30.

Sikert aratott Jankovics Marcell Az ember tragédiája című egészestés rajzfilmjének világpremierje, amelyet az Anilogue animációs filmfesztivál keretében tartottak az Uránia Nemzeti Filmszínházban. A több mint húsz évig készült produkció rendezője elmondta: most már csak azt szeretné elérni, hogy ne csak számítógépen, hanem filmszalagon is elkészüljön a munka.

olvass tovább

Partinemzedék: 1500 résztvevős születésnap

  • 2011. június 06.

Kis híján tragédiába fulladt egy hamburgi születésnapi parti, melyre - a Facebook-os meghívó miatt - tévedésből mintegy 15.000 fiatal jelezte vissza a részvételét. Szerencsére a szülők igen hamar kapcsoltak, így a rendőrség időben felkészülhetett a várható tömegre, mely annak ellenére volt igen tekintélyes, hogy a bulit minden létező csatornán lemondták.

olvass tovább

Lesz Ember Tragédiája rajzfilm?

  • 2011. április 14.

A magyar irodalom talán legjelentősebb (és a nemzetközi irodalomban leginkább számon tartott) alkotását már sokan, sokszor, sokféleképpen igyekeztek megfilmesíteni. Jankovics Marcell animációs filmváltozata végre a befejezés előtt áll, a hiányzó részletet most pályázati úton igyekszik megszerezni. A műből részletek már a közelgő Magyar Filmszemlén láthatóak lesznek.

olvass tovább

Metro2033: Az ember tragédiája Moszkva alatt

  • 2011. február 28.

Dmitry Glukhovsky Metro 2033 című könyve végre magyarul is elérhető, így valószínűsíthetően először a magyar játékpiacon már korábban megjelent játék rajongói fogják a kezükbe venni. Remélhetőleg, tehetjük hozzá, hiszen a vizuális fantázia kiélése után nagyon fontos, hogy áldozzunk egyet az agyi képalkotás előtt is, és erre Glukhovsky könyve tökéletes.

olvass tovább

Ma van a magyar dráma napja

  • 2010. szeptember 21.

Ma van a magyar dráma napja, ebből az alkalomból több színházban különleges programmal várják a közönséget, de kiállítás, szoboravatás és díjkiosztó is szerepel az ünnepi programban. A magyar dráma napját Madách Imre Az ember tragédiája című művének 1883. szeptember 21.-i ősbemutatójára emlékezve 1984 óta rendezik meg, hogy ráirányítsák a figyelmet a magyar drámairodalom értékeire, s új művek születését ösztönözzék.

olvass tovább

Fejős Éva: Hotel Bali

  • 2008. november 25.

Négy barátnő: Dóra, Gabi, Szilvi és Judit. Tizenévesen Budapesten, egy mámoros és tragédiába torkolló buli után fogadalmat tesznek, hogy elhagyják az országot. Máshol kezdenek új életet, ahol a múlt nem éri el őket. Megesküsznek: tizenhét év múlva újra találkoznak…

olvass tovább