Kulcsszó keresés /


Miért nem alternatíva egy albiban élő és tömegközlekedő középkorú hölgy számomra…

Már akkor tudtam, hogy nagyon kiverem majd a biztosítékot, amikor elkezdtem a cikkem címén gondolkodni, de a kocka már el van vetve, már nem szeretnék visszalépni, megírom akkor is, ha sokan gyűlölni fognak ezért. Most mondhatjátok, miért fontos neked erről írni? Miért zavarnak téged ezek a hölgyek? Mit ártottak neked, miért is kell létrehozni egy olyan szégyenoszlop félét, nincs nekik elég bajuk amúgy is?

olvass tovább

Mióta furcsa az, ha az utcán valaki egyedül van, de mosolyog? Szégyen a boldogság?

Vajon mióta tart a sztereotípia, hogy a magyar emberek búskomorak, és hogy a metrón is csupa fáradt, meggyötört, mosolytalan személyiségeket látunk? Vajon mikor kezdtük el gyanútlanul méregetni egymást? Mitől is tartunk valójában? Hogy a másik fél belénk lát, és rájön, hogy mindaz, amit kialakítottunk magunkról, az csupán álca a túléléshez? A mindennapok túléléséhez. De valójában mióta is van az a felfogásunk, hogy csak túl kell élni a napokat?

olvass tovább

Már nagyon vártam – Skoda Octavia RS 2.0 TSI DSG

Tudom, hogy ez hiba, de nem könnyű számomra az Octavia RS-ről elfogultság nélkül beszámolni. Valamivel több mint két évet jártam egy előző szériás – még ráncfelvarrás előtti –, tehát nem osztott lámpás RS-sel. Annak ellenére, hogy kezdetben kétkedéssel fogadtam és nem voltam benne biztos, hogy a szívemhez fog nőni, szerencsére ez teljesen másképpen alakult. Imádtam a vezetési élményét, a praktikumát, helykínálatát és a tömegautók közötti különleges státuszát. Az RS az átlagember Ferrarija, az elérhető áru többfunkciós sportautó, ahol anya nem köt bele a nagy lóerőbe és nem mondja azt, hogy fölösleges, mert minden komfort benne van, amit ő is elvár. A férfiembernek pedig egyetlen pillanatig sem kell szégyenkeznie benne, bármilyen társaságba is érkezik meg vele.

olvass tovább

A rejtett nárcisztikus átalakulása pszichopata őrültté

A rejtett nárcisztikus ismérve, hogy belül bizonytalanabb, szégyenlősebb, félénkebb, így a külvilág nem is feltételezi róluk azt, hogy nárcisztikus vonásaik lennének vagy esetleg személyiségzavaruk van. Pedig belül nagyon is grandiózusnak és különlegesnek érzik magukat, de a külvilág ebből mit sem sejt. Az ő nárcizmusuk rejtve marad, valahol a bőrük alatt, és egy fajta álszerénységgel, hamis udvariassággal, mesterséges visszafogottsággal a jóság látszatát keltik az emberekben.

olvass tovább

Lelket kell csókolni

Alapvető, hogy ott van a kölcsönös vonzalom, a közös értékrend, az előremutató célok, és egy összeegyeztethető élet. A nagy szerelem. De összeér a lelkünk is? Tudok előtted bármiről, szégyenérzet, tabuk, félelem nélkül beszélni? Te vagy az, akit tényleg nekem szánt az élet?

olvass tovább

Maradni - az új szégyen

Manapság benne maradni egy olyan kapcsolatban, ami már jó ideje nem a régi, ami mellett volt affair, sok embernek megmagyarázhatatlan. Ugyanis a válások korát éljük, ahol kézenfekvő, hogy egyből cselekszel. Ha módodban áll menni, miért maradnál?

olvass tovább

Anyák lazán: Anya, te csak nézz előre!

  • 2019. július 12.

A szex téma nagyon sokáig tabu volt a fiamnál. Ezt határozottan jelezte is. Mi pedig tiszteletben tartottuk. Soha nem voltunk egymás előtt szégyenlősek, de tíz éves kora után az lett. Gondoltam, valami kezdődik.

olvass tovább

A nárcisztikus személyiségzavar jellemzői

Ez a rendellenesség az egyén önmagával szemben érzett szégyen-és elégedetlenség érzéséből fakad. Az ilyen embereket általában gyerekkorban éri valamilyen trauma; legtöbbször az, hogy azt éreztették velük, nem elég jók, bármit is csinálnak, az rossz. Így később, mikor felnőnek, ők is ugyanezt vetítik ki másokra. Önmagukat különlegesnek tartják, és mindenért másokat hibáztatnak.

olvass tovább