Kulcsszó keresés /


'Megérteni annyi, mint megbocsájtani.' - Motiváló idézetek Ernest Hemingwaytől

Ernest Miller Hemingway amerikai, irodalmi Nobel-díjas regényíró, novellista, újságíró. Más volt, mint kortársai, inkább magába forduló, de annál szenvedélyesebb író volt. Érdekelték a férfias témák, de nem bonyolította túl az írásait, inkább szeretett az egyszerűségre, és érthetőségre törekedni az olvasói körében. Mind a szerelem, a magány, vagy éppen a háború témaköreiben.

olvass tovább

Az élet íze: Kilépve a telefon mögül

  • 2020. december 15.

Egyre többet és többet beszélgettünk, a hívások mindennapossá váltak. Alig vártam, hogy felébredjek és írhassam: Jó reggelt! A kíváncsisága és hogy ennyire érdeklődött irántam, az életem iránt magával ragadott az első pillanattól. Mindent tudni akart és akar, ami és aki én vagyok. Ugyanez fordítva is megvolt. Megmutattuk egymásnak milyen lakásban élünk, hogy telnek a mindennapjaink. Mint egy regényben hosszan beszéltünk a gyermekkorunkról, családunkról, életünkről.

olvass tovább

'A nők megérzik, ha egy férfi a szemükbe néz és másvalakit lát.' - A legszebb Nicholas Sparks idézetek

Nicholas Sparks számos világhírű bestseller írója, romantikus történetei nők ezreit fakasztja könnyekre vagy éppen nevetteti meg, elkalauzolva minket varázslatos világukba. Szerelmünk lapja, Kedves John, Séta a múltban, Menedék, Az utolsó dal, Vissza hozzád – néhány a legsikeresebb regényeiből. Ettől a nagyszerű írótól gyűjtöttük össze legszebb idézeteit a szerelemről, mely nem csak regényei témájának, de életünknek is mozgatórugója.

olvass tovább

'A nosztalgia ad kétezer tonnás súlyt az életnek' - avagy Kemény Zsófival elolvastuk Tompa Andrea: Haza című könyvét

A könyv 52. oldalán van egy mondat: „De a hős és az író sosem azonos.” Mégis Kemény Zsófi, (író, költő, slam poetry-s, Színművészetin végző, sok diplomás felnőtt Nő), és én is úgy éreztük az egész regény olvasása közben, mintha egy túl személyes naplót olvasnánk, amihez valójában semmi jogunk sincsen. Elolvastuk az idén megjelent „Haza” című könyvet, amit Tompa Andrea írt, és kibeszéltük. Mindketten feltettünk egymásnak kérdéseket, amiket aztán meg is válaszoltunk. Vajon mit jelent a Haza? Hol van a valódi otthon? Mi az a hazaszeretet, és elmennénk-e? Visszajönnénk? Mi a nyelv? De beszéljünk inkább a könyvről!

olvass tovább

'Fura, de nők is lehetnek írók; olyan Nők, akik nem önmagukról írnak.' - Interjú Kiss Noémivel

1974-ben született Gödöllőn, úszott még Egerszegi Krisztina csapattársaként, vízilabdázott is, majd írni kezdett. Ikeranya, író, műfordító és kritikus. Kimondja amit gondol, és bátran beszél társadalmilag tabunak számított témákról. Vitázik és kiáll a női jogokért. A „Sovány angyalok” című regényében, ami a Magvető kiadó gondozásában jelent meg, irodalmi nyelven beszél az élethazugságokról, a családon belüli erőszakról, és a meddőségről is. Hamarosan megjelenik egy újabb könyve, „Balaton” címmel.

olvass tovább

Az én Rómám

Tizenkét évesen dőlt el a sorsom; ekkor került kezembe Sienkiewicz gyönyörű történelmi regénye, a Quo Vadis, melynek bár legalább hússzor nekifutottam (kiskamaszként az első hatvan-valahány oldalon túl sok volt a római lakóház helyiségeinek latin elnevezése), de aztán nem tudtam letenni. Ez nem csak arról határozott, hogy később történelem tanár lettem, hanem arról is, hogy kedvenc városom Róma legyen.

olvass tovább