Kulcsszó keresés /


Belülről fakadó kihívások és útmutatás a belső átalakulás útján

Ahogy a hónapról szóló videóban is mondtam, ahogy a belső-gyors bolygók haladnak előre a Bakban és lépegetnek át a Vízöntőbe, mindegyikük áthalad majd a Plutoval való együttállásán. Ebben érkeztünk a következő lépcsőfokhoz, ugyanis ma a Mars is megkezdi ezt az fényszögkapcsolatot. Emellett ma a Hold is becsatlakozik a Bakban haladó libasorba, a Merkúr pedig megkezdte frusztrált kvadrátját a Jupiterrel.

olvass tovább

Melletted önmagam lehetek

  • 2024. február 03.

Megtalálni azt a valakit, aki mellett leélheted az életedet bizony nem könnyű. Elsősorban mert sokszor hiányzik a kapcsolatból az őszinteség, a bizalom, a türelem, a hűség, és hogy vállalni merjünk önmagunkat.

olvass tovább

A fiatalság széruma – BMW M2 Performance

Sokféle módon próbálja rengeteg iparág megtalálni a fiatalság Szent Grálját. Krémek, szérumok, plasztika, megannyi kezelés. Amire nem számított senki, hogy pont a BMW oldja meg a problémát. Különleges autó minden szempontból. Nem is tudom hányadik autónak venném meg az M2 Performance-t. Biztosan nem az első autónak választanám, de benne lenne a sorban, ami a megálmodott garázsomban parkol és elő-elő venném, hogy a 4,1 másodperces gyorsulását átéljem.

olvass tovább

6 egyszerű buddhista gyakorlat, ami pozitívan hat az életedre

Matthieu Ricard, a biokémikusból lett buddhista szerzetes szerint a boldogság olyasvalami, amit saját magunk fejleszthetünk ki, ha olyan szokásokat gyakorolunk be, amelyek elősegítik a belső béke állapotát. A buddhisták nem magyaráznak meg semmit, nem analizálnak, hanem azonnal a végeredményre mutatnak. Egyre többen nyitottabban gondolkodunk, sokat olvasunk, beszélgetünk, de a gyakorlatba kevés dolgot ültetünk át ezekből az új ismeretekből.

olvass tovább

„Soha életemben nem mosogattam, nem tudom miért, valamiért olyan megalázó” - Január 28-ig Reigl Judit kiállítás van a Műcsarnokban

Némedy Reigl Judit: 1923. május 1, Kapuvár. 2020. augusztus 7, Franciaország. S mi van e két évszám között? 50-es évek, női és férfi hierarchia, ecset nélküliség, szürrealizmus, rejtett önarcképek, „munkás paraszt barátság” címmel ellátott bújtatott megfestése a szerelemnek, ami két nő között született meg a 40-50-es években. Egy 2012-es interjúban mondta azt Judit, hogy Betty Anderson volt számára az értelem, a festészet pedig az élet. A festőnő 1950-ben disszidált Párizsba, ahol az első útja a Louvreba vezetett, hogy megnézhesse a Mona Lisa-t. Csak ennyire volt igazi művész.

olvass tovább

A legszebb Agatha Christie idézetek

  • 2024. január 25.

A híres írónő Agatha Mary Clarissa Miller néven született a délnyugat-angliai Torquay városában 1890-ben, és 48 évvel ezelőtt távozott közülünk. Az első világháború ideje alatt ápolónőként dolgozott, majd egy gyógyszer-laboratóriumba került. Itt született meg első regényötlete, amelyben méreggel követnek el gyilkosságot, egy detektív pedig felgöngyölíti az ügyet. Ez lett A titokzatos styles-i eset című könyv, Hercule Poirot, a nyugalmazott belga nyomozó főszereplésével. Emléke előtt tisztelegve az írónő legjobb idézeteit gyűjtöttük egy csokorba.

olvass tovább

Az érzelmeink és otthonunk, családunk jelölője, a Hold a saját jegyében jár, ami minden hónapban lehetőséget ad arra, hogy belső megélésekben picit töltekezzünk és pihenjünk

A mai napunkra is jut pár izgalom… A Vénusz délelőtt jegyet vált és belép a Bak csillagjegybe, este pedig szextilbe lép a Szaturnusszal. A Hold a saját jegyében, a Rákban jár, ennek minden hónapban örülünk. A perspektivikus jövőképünket szimbolizáló Uránusz pedig megáll, hogy pár nap múlva végre direkt mozgásra váltson, ráadásul ma aktiválódik a Marssal való trigonja is.

olvass tovább

„Egy Renoir sosem használ feketét. Egy festmény mindig legyen szívet melengető és vidám” - Meghosszabbított Renoir kiállítás a Szépművészeti Múzeumban 2024 január 21-ig

A Renoir vérvonalat jelenleg és egyelőre a festő dédunokái tartják életben: a 60 éves színésznő Sophie Renoir és testvére, a 82 éves operatőr-forgatókönyvíró Jacques Renoir. A 2012-ben bemutatott és Cannesban versenyzett Renoir egyik forgatókönyvírója Jacques Renoir volt: e film a festő utolsó éveit vette alapul, az első világháború alatt.

olvass tovább

Külső fényesség vs. belső ragyogás - Te mire tanítod a gyermekedet?

  • 2024. január 17.

Egyáltalán nem értem, hogy mi ez a hülyeség. Már bocsi. Mi az, hogy a mostani tinédzserek felszínesek és, hogy ez mekkora baj? Mégis honnan lenne tudásuk a „másféléről", ha senki nem tanítja őket, ha nincs a szülőknek ideje, ha nem ülnek le ők sem? Miért kellene nekik egyedül kitalálniuk, hogy valamit máshogy kellene csinálniuk? Egyáltalán hogyan kellene rájönniük erre?

olvass tovább