Kulcsszó keresés /


Tévhitek a növényi alapú táplálkozásról

  • 2024. február 26.

Hiánybetegségeket okozhat a vegán vagy a vegetáriánus étkezés, és nehezen lehet bevinni a szükséges tápanyagokat? Vagy azzal, hogy lemondunk az állati eredetű élelmiszerekről vagy legalább csökkentjük a mennyiségét, már eleget tettünk a fenntarthatóságért? Bár a húsmentes étkezésnek egészségügyi és környezetvédelmi előnyei is vannak, egyáltalán nem mindegy, miként választjuk meg az ételeinket.

olvass tovább

A legismertebb babonák, és eredetük

A babona, vagy hiedelem, szűkebb értelemben, a világ mágikus szemléletéből fakadó tévhit. A babonás ember, a dolgoknak, vagy az eseményeknek mozgatójaként mindig természetfeletti erőket képzel el. Lássuk, melyek a legjellemzőbb hétköznapi babonáink.

olvass tovább

A megcsalás 7 téveszméje

Mindannyian csaltunk már, és minket is csaltak meg. Egy bizonyos kor felett nem vitatható, hogy az ember törvényszerűen hűtlenség kiváltója vagy pedig elszenvedője lesz, akár gondolati síkon, akár tettekkel. Ez a téma mindenkit foglalkoztat, nemre és korra való tekintet nélkül, és éppen ezért rengeteg vitás pont adódik egy csalfasági eszmecserén. Pszichológusok szerint 7 általános tévhit kering a félrelépésről, amelyeket jobb tisztázni.

olvass tovább

3 tévhit a gyermekkori fejfájásról

  • 2023. augusztus 08.

A fejfájás problémája a gyermekeket is érinti, nem csak a felnőtteket. Ennek ellenére, vagy éppen ezért, a magyar szülők kevesebb mint fele veszi csak igazán komolyan, ha gyermeke fejfájásra panaszkodik. Sokan korábbi saját tapasztalataikra, vagy rossz beidegződésekre támaszkodnak a kezeléskor. A gyermekkori fejfájásnak több típusa létezik, nem mindig egyszerű felismerni, Dr. Google pedig nem a legjobb tanácsadó. Ha felismerjük a problémát, többféle kezelési lehetőség áll előttünk.

olvass tovább